petek temizleme 1202 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Peteklerin dışı nasıl temizlenir sorusunda cevapta olması gereken en önemli şey buharlı cihazdır. Kalorifer peteklerin toz temizliği, cihaz olmadan olmaz desek yanlış olmaz. Çünkü; petek kanallarında kümelenen bütün tozlara cihaz olmadan ulaşmak peteklerin tozlarını temizlemek, mümkün değildir.  Petek temizliği yaptırılacağı zaman hem iç temizlik hem de dış temizliği cihazla yaptırın rahat edin.

Peteklerin dışı, petek temizliği ve bakımı sağlıkla direkt ilgili kısımdır. Kalorifer peteğinin dışı yani ızgara araları sürekli toz toplar ve en sonunda bakteri yuvasına döner. Petekler yanıp sıcak vurduğunda tozlar hareket edip yaşadığınız ortama karışır.

Kalorifer Peteklerin Dışı Nasıl Temizlenir?

Peteklerin dışı temizlenirken buharlı toz temizleme cihazı kullanılır. Petekler yerinden sökülmeden kolayca kirden, tozdan temizlenir. Bu cihaz petekleri kuru buhar vererek temizler. Kuru buhar yönteminde su kullanılmadığı için, peteklerde paslanma gibi sorunlar yaşanmaz. Peteklere bağlanan bu cihaz kuru buhar püskürterek petek ızgaralarının her yerinde birikmiş olan tozları, kirleri zahmetsizce temizler. Bu yöntemle peteklerin dışı konforlu bir şekilde temizlenmiş olur. Bu temizliği her sene yaptırırsanız, evinizin içinde bahar havası olur.

Peteklerin Dışı Nasıl Temizlenir? Uzmanlar Tesisat

Peteklerin Dışı Nasıl Temizlenir? Uzmanlar Tesisat

Peteklerin içi ve dışının aralıklarla temizlenmesi gerekli olup bunun için profesyonel yardım almalısınız. Petek iç temizliği ısınmanıza yardımcı olur, peteklerin dış temizliği ise sağlıklı bir ortamda yaşamanıza yardımcı olur. Peteklerin dışı zamanla tozlanmaya başlar. Her ne kadar peteklerin dışını silerek temizlemeye çalışsanız bile kısmi bir temizlik yapmış olursunuz. Çünkü peteklerin ızgaralarına el girmez ve tozların olduğu yerlere ulaşmak olanaksızdır. Bu açıdan petek içlerinin temizliği cihazla mümkün olmaktadır.  Peteklerin dışı nasıl temizlenir, diye merak ediyorsanız videolarımız izleyebilir servisimizden destek alabilirsiniz.

Petek Dışı Toz Temizliği Yaptırmamın Ne Faydası Var?

  • Kış gelip de petekleri yaktığınız vakit bir yanık kokusu olur. Bu koku petek ızgara aralarında bulunan tozların yanması ile ortaya çıkar. Petek toz temizliği ile bu kokudan kurtulursunuz.
  • Toz solumadan bir kış geçirebilirsiniz.
  • Perdelerde oluşan kararmalar son bulur.
  • Duvarda oluşan siyah is ortadan kalkar.
  • Solunum allerjik hasatlığı olan var ise bu temizlik büyük katkı sağlar.
  • Sağlıklı ısınma adına atılmış büyük bir adımdır.
  • Evde kedi köpek besliyor iseniz kedi ve köpek kılları petek ızgara aralarına sıkışıp kaldığı için bu temizlik ile tamamen temiz hale gelir.

Benzer Gönderiler: