petek temizleme 333 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petekleri temizlettim iyi ısınıyorum denilmesini sağlayan şudur. Peteklerin temizlenmesi sıcak su dolaşımını kolaylaştırır ve  petek yıkama sonrası dişe dokunur fayda sağlanır. Bazı petekler ısınmıyordu, petekleri temizlettim bayağı yararını gördüm diye bir çok yoruma rastlarsınız

Kalorifer Petekleri Temizlettim iyi ısınıyorum

Kış geldiğinde peteklerin yeterince ısınmadığını fark ettiyseniz, petek temizliğini yaptırmayı ihmal etmiş olabilirsiniz. Özellikle peteklerin alt kısımları ısınmıyorsa, kombiniz sağlıklı çalışıyorsa petek temizliği yaptırmamışsınız demektir. Çevrenizdeki kişilerden kaloriferi temizlettim iyi ısınıyorum tarzında söylemleri daha önceden duymuş olabilirsiniz. Çünkü petek temizliği sağlıklı bir şekilde ısınmanın önemli bir unsurudur. Çünkü kalorifer tesisatında kombi tesisatın içindeki suyu ısıtır. ısınan su kalorifer tesisat aracılığı ile peteklere ulaşıp petek içlerinde bütün kanallarda dolaşır.

Petekleri Temizlettim iyi ısınıyorum | Uzmanlar Tesisat

Petekleri Temizlettim iyi ısınıyorum | Uzmanlar Tesisat

Sizler de bu hizmeti aldıktan sonra petekleri temizlettim iyi ısınıyorum diyebilirsiniz. Bütün kışı sıcak bir ortamda fazla yakıt tüketimi olmadan geçirebilirsiniz. Kış gelmeden tesisatçınıza hem kombi bakımını yaptırmalı, hem de petek temizliği yaptırmalısınız. Peteklerinizi temizletin, kışın ısınmada sorun yaşamayın. Evinizdeki sıcak ortam konfor bozulmasın. Ayrıca kombinizin ömrü uzasın, sıkça arıza vermesin, kışın ödediğiniz yakıt paraları havaya gitmesin, fazla yakıt gideriniz olmasın. Petekleri temizlettim çok memnunum diyenlerden biri de siz olun. Zaten petek temizliği yaptırdıktan sonra bunun faydalarını hemen göreceksiniz. Kış gelmeden tesisat bakımı ve petek temizliğini yaptırın kışı sıcak geçirin.

Kalorifer Petekleri Neden Isınmaz?

  • Kombiden çıkan sıcak su peteklere doğru ilerler ve petek kanallarına girip burada dolaşımda bulunur.  Bu sirkülasyon aşamasında kalorifer tesisatı tıkalı ise veya peteklerin kanalları tıkalı ise sıcak su dolaşımda bulunamaz. Bu sebebe dayalı peteklerin altı ısınmıyor veya evim geçen seneye göre hiç iyi ısınmıyor buna rağmen fatura çok yüksek geliyor.
  • Petek vanalarının sıcak su giriş kısımlarında daralma olunca da sıcak su debisi düşer ve peteğe az sıcak su girer.
  • Petek vanaları bozuk ise siz tem olarak vanayı açtığınızı zannederken vana yarı açıktır.

Bu açıdan evinizin ısınmasında en önemli etken temiz kalorifer tesisatı ve temiz peteklerdir. Peteklerde kullanıma bağlı olarak belli sürelerde mutlaka temizletilmelidir söylemi yukarıda bahsettiğimiz kirlenmeye dayalı ortaya çıkmaktadır. Çünkü zamanla petek içlerinde çamur tortuları birikir, kireç tabakaları oluşmaya başlar.

Benzer Gönderiler: