petek temizleme 326 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petekleri sökmeden temizlik yapıyoruz petekleri sökmeden yıkama işi ya da  petekleri sökmeden petek temizleme işi profesyonellik gerektirir. Petekleri sökmeden temizleyen tesisatçı firma, evde petek temizliği için petekleri sökmek yerine sadece vanaları aç kapa yaparak bu işi yapar. Çünkü, makineyi tesisata bağlamış ve bütün uygulamayı buradan yapmaktadır. Petekleri tek tek yıkadığı için bütün petekleri vanalardan kapatıp tek peteği açık bırakır. Bu şekilde temizliği her petek için ayrı yapar.

Petekleri Sökmeden temizlik Yapıyoruz | Uzmanlar Tesisat

Petekleri Sökmeden temizlik Yapıyoruz | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Petekleri Sökmeden temizlik Yapıyoruz

Petekler temizlenirken kalorifer tesisatın temizliği de yapılır. Tesisatçı firmaların yaygın olarak yaptığı ve söylediği şey petekleri sökmeden temizlik yapıyoruz ifadesi bu hizmet için doğru bir söylemdir. Petekleri tek tek söküp temizlemek diye bir durum olması için istisnai bir durumu gerektirmektedir. Yoksa kışa hazırlık aşamasında peteklerin sökülüp banyoda ya da farkı bir yerde farklı temizlik malzemeleri ile yıkanması temizlenmesi yanlıştır. Bu şekilde yapılacak bir çalışmada büyük olasılıkla sorunlar yaşayacaksınız. Ya söktüğünüz peteğin vanasını takarken, ya peteği sökerken evin kirlenmesine sebep olacaksınız. Ya da peteklerin iç yüzeylerinde korozyon oluşumunu hızlandıracak  istenmeyen durumlar ortaya çıkacaktır.

Bu uygulamanın yapılması gereken şekli petekler sökülmeden petek temizleme cihazının en uygun yerden bağlanıp ilaçlı temizlik yapılmasıdır. Bu şekilde yapılan petek radyatör tesisat temizleme ile kombi sonrası bütün tesisat ve peteklerin kanalları tamamen temizlenir. Peteklerin sökülüp temizlik yapılan şeklinde ise tesisat temizlenmez petekler hem söküldüğü için hem de bilinmeyen kimyasallar kullanıldığı için petekler zarar görebilir.

İlaçsız Cihazsız Petek Temizleme Yapan Kişiler

Tesisatçıların sunduğu bu hizmeti, maalesef çok yapmaya başlayan ve işin hakkını vermeyen piyasada güven olgusunu yok ettiler. Fiyata odaklı hizmet almak için arama yapan vatandaşın kafasında sadece fiyat olduğu için diğer önemli noktaları atlamaktadır. Dolayısıyla cihaz kullanılıyor mu, ilaç kullanılıyor mu ve nasıl temizlik yapılıyor soruları sorulmadan hizmet alınıyor. Ortaya çıkan tabloda mağdur olan vatandaş, haksız kazanç sağlayan kişiler. Bu mağduriyetin önüne geçmek için hizmet almadan önce aklınızdaki her şeyi sorun. Mesela neden siz diğer petek temizleme işini yapanlara göre çok daha ucuz hizmet veriyorsunuz.

Benzer Gönderiler: