petek temizleme 228 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petekler Sökülmeden Petek Temizliği Yapılır mı ? Kalorifer tesisat bakımı, petekler sökülmeden cihazla yapılan temizlik ile mi olmalıdır? Tesisatta var olan kirliliği temizlemek için asıl yapılması gereken kombi sonrası tesisat ve peteklerin temizliğidir. Petekler sökülmeden petek temizliği yapılır mı sorusu burada konuyu açmak için önemlidir.

  • Petekleri sökerek temizlik yapan kişi sadece petek kanallarını temizleyecek sonra petekleri yerine takıp temizlik tamam dediği an eksik bir uygulama yapmış olacaktır.
  • Kalorifer tesisatı burada temizlenmemiş olacak ve peteklere sıcak suyun gitmesinde rol alan önemli dağılım kanalları kirli kalacaktır
  • Bu durumda da petek içleri temiz olduğu için kalorifer borularında var olan çamur petek kanallarına dolacaktır. Sonuç yapılan temizlik kısmi fayda sağlayacak olup petekler sökülmeden yeniden cihazlı ilaçlı temizlik gerekecektir.

Petekler sökülmeden petek temizliği yapılır mı sorusu  bu durumda size sorulsa yapılıp yapılmayacağını çok net ifade edebilirsiniz. Vereceğiniz cevap petekler söküldüğünde kalorifer tesisatının temizliği yapılamayacağı için olumsuz olacaktır. Bu açıdan petekleri temizletmeye karar verdiğiniz zaman nasıl temizlik yapıldığını, cihaz ve ilaç kullanılıp kullanılmadığını detaylıca sorun. Zira bu şekilde soru sorduğunuz zaman uygulama öncesi işlemin nasıl yapılacağını da bileceğinizden sürprizle karşılaşmazsınız.

Petekler sökülmeden petek temizliği yapılır mı sorusu ile ilgili artık bilgi sahibi oldunuz. Karar sizin ister petekleri söktürerek petek temizliğini yaptırın ister cihazlı ilaçlı petekler sökülmeden petek temizliğini yaptırın.

Petekler Sökülmeden Petek Temizliği Yapılır mı? – Peteklerin Sökülüp Temizlik Yapılması Gerektiği Durumlar

Öyle durumlar olur ki, uzun zamandan beri hiç temizlenmeyen petek kanalları tamamen tıkanmış olacağından bunların temizliği için tek noktadan yapılan temizlik yeterli olmamaktadır. İşte bu durumlarda petekler sökülüp temizlenir. Ancak bu durumda da en son bütün tesisat cihazla temizlenmelidir. Peki hangi durumlarda peteklerin sökülüp temizlenmesi gereklidir.

  • Dikey alüminyum petek kanallarında oluşan tıkanıklığın açılması çoğu zaman olanaksız olduğunda,
  • Döküm petek kanallarında diplere oturan çapak tarzı atıkların temizlenmesi için,
  • Tripleks Villalarda hat uzun olduğunda bazı petekler temizlik sonrası ısıtmadığında sökülüp temizlenir.

Bu durumlarda verilen hizmetten istenilen faydanın elde edilebilmesi için petekler yerlerinden sökülüp temizlenmektedir.

Yorum Yap