petek temizleme 397 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petekler sökülmeden petek temizliği yapılır mı sorusu için başta şunu söyleyelim. Petekleri yerlerinden sökmek petek temizliği için gerekli değildir. Tesisatta oluşan kirliliğin temizliği için petekleri sökmek yapılan temizlikte bir şeylerin eksik kalmasına neden olacaktır. Özellikle petekleri söküp götürüp temizleyip getireceği diyenlerden uzak durun. Tesisatçıyım diye piyasada dolaşan işi bilmeyen bu işle alakası olmayan insanlar var. Petek temizliği için hizmet alacaksanız sabit bir yeri olan firmalardan hizmet almaya özen gösterin. Bu şekilde davranmanız her açıdan faydanıza olacaktır.

Petekler Sökülmeden Petek Temizliği Yapılır mı? Uzmanlar Tesisat

Petekler Sökülmeden Petek Temizliği Yapılır mı? Uzmanlar Tesisat

Petekleri sökmeden kalorifer peteklerini temizleyen firma, petekleri sökmeden evde petek temizleme işinden farklı uygulama yapar. Evde petekleri sökmeden petek temizliği yapılır mı sorusuna cevap verebilmek için makine ve ilaç olmalıdır. Peteği yerinden sökmeden temizlemek işi profesyonellik gerektirir. Petek temizlenirken kombi kapatılır mı sorusu da bu paralelde çok sorulan sorulardandır.

Petekler Sökülmeden Petek Temizliği Yapılır mı?

Petekler sökülmeden petek temizliği yapılır mı sorusuna evet diyoruz. Zaten olması gerekenin bu olduğunu da ifade edelim. Kirlenme sadece petek kanallarında olmayıp kalorifer tesisatını da ciddi oranlarda tıkamaktadır. Petekler Sökülerek Temizlik Yapılırsa Ne Olur konusuna beraber bakalım.

  • Petekler söküldüğünde petek vanalarının olduğu yerlerde akmalar olabilir.
  • Petekler takıldıktan sonra hiç akıntı olmayan yerlerde su kalıntıları oluşabilir.
  • Petekler yerlerine takıldığında kalorifer boruları temizlenmediğinden, borulardaki kirlilik peteklere akıp temizlenen peteklerin yeniden kirlenmesine neden olur.
  • Bahse konu bu tarz bir temizlik her açıdan sorunla uğraşmanıza neden olabilir.

Neden Petekleri Sökmeden Petek Temizliği Yapılır?

Artık eski usullerle hizmet anlayışı kalmadığından yapılan her hizmet en pratik ve çözüme en yakın şekilde yapılmaktadır. Bu anlamda sistem temizliği ve petek temizliği için üretilmiş ilaç ve temizleme cihazı ile petekler sökülmeden en verimli haliyle yapılmaktadır.

Bu kolaylık var iken petekler sökülmeden petek temizliği yapılması gerekirken hala petekleri yerlerinden sökerek temizlik yapan insanlarla karşılaşıyoruz. Bu gibi hizmet veren kişiler maalesef sizden daha fazla para istemekte ve sonuçta da sizi mağdur etmektedir.

Kalorifer tesisatının kombiden çıkan sıcak suyu taşıyan ana kanalları olduğunu düşünürsek tesisat temizliğinin ne denli önemli olduğu da ortaya çıkar. Bu şekilde olaya baktığımızda petekler sökülüp temizlenirse tesisat temizlenmemiş olacaktır. Petekler yıkanıp yerlerine takıldıktan sonra tesisattaki kirlilik peteklere dolacaktır. Bu da yapılan uygulamanın doğru olmadığını göstermektedir.

Benzer Gönderiler: