petek temizleme 346 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petekler buz gibi en son petek ısınmıyor, en sondaki petek buz gibi  ya da bütün petekler ısınırken bir petek ısınmıyor. Bütün bu vb. sorunlar kış geldiğinde kendini gösterir. Kalorifer petekleri ısınmıyor, kalorifer petekleri buz gibi bu sorunun farklı ifade biçimi olsa da aynı sorundur. Diğer taraftan havası alındığı halde ısınmayan petek vardır evde petekler ısınmıyordur. Dolaştınız bütün peteklerin havalarını kontrol ettiniz ama sorun çözülmüyor. Oturup düşünmeye gerek yok bu sorunların temelinde kalorifer petek kanallarının tıkanması yatar.

Petekler Buz Gibi Ne Yapmalıyım?

Kombiyi 55 Dereceye aldım yine petekler ısıtmıyor buz gibi petekler ne yapacağımı şaşırdım. Havalar soğuduğunda kış kapıya dayandığında soğukları tam olarak hissettiğimizde kombiyi açın. Kombiyi açtıktan sonra peteklere dokunduğumuzda petekler hiç ısınmıyor neden böyle soğuk diye düşünmeyin. Petekler çok soğuk kendini bile ısıtamıyor ise bilin ki petek kanalları çamurlaşmıştır Bundan dolayı petekler tıkalı olup sıcak su gitmesi gereken bölümlere ulaşamıyordur.

Petekler Buz Gibi | Uzmanlar Tesisat

Petekler Buz Gibi | Uzmanlar Tesisat

Sıcak suyun giremediği kanallarda soğuk kalıyordur. İşin temelinde kalorifer tesisat kirliliği ve petek kanallarının tıkanmış olması yatar. Bu açıdan kış çok bastırmadan kombiyi çalıştırıp petekleri bir kontrol etmelisiniz. Çünkü, çok soğuk kış günlerinde petek temizleme hizmetinin yoğun talep edildiği bir anda istediğiniz an hizmet alamayabilirsiniz.

Petek temizliğini yapacak servisin geleceği ana kadar da soğukta zorda kalmayın. Zamanında hizmet almak ile hem  şimdi ne yapacağım durumu ile karşı karşıya kalmazsınız hem de istediğiniz anda hizmet alma şansını yakalamış olursunuz.

Kombi Yüksek Derecede Petekleri Isıtmıyor

Peteklerin soğuk olmasının başka bir nedeni de kombinin ilgi tesisat için yeterli olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda zaten ilk kullandığınızda da ısınma sorunu yaşıyor olmanız gerekmekte olup temizlik ile değil kombi değişikliği veya kombiye ek pompa taktırmak ile çözülebilir. Diğer taraftan kalorifer tesisatında kullanılan boru çapı da yetersiz olabilir. Buda ısıyı maksimum seviyede almanızın önünde engeldir.

Petekler çok soğuk şikayeti alında çoğu zaman kalorifer tesisat temizleme ve petek temizleme ile çözülürken bazı istisnai durumları da olmaktadır. Bu durumları da elimizden geldiğince açıklamaya çalıştık.

Benzer Gönderiler: