petek temizleme 459 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek temizliğinin faydaları ve ne kadar bir süreçte  bu faydanın devam edeceği merak edilen bir konudur. Petek temizliğinin ısınmaya faydasını en iyi kalorifer peteklerini temizletenler bilir. Petek temizliği ısınmayı engelleyen petek içinde ne var ise temizlenmesi ile olur. Kombi petek temizliğinin faydası birden çok olup burada bunlara tek tek değineceğiz.

Petek temizliğinin faydaları net olarak kış olduğunda, soğuklar geldiğinde çok daha hissedilir hale gelir. Burada önemli olan nokta periyodik bakımların düzenli yapılıyor olmasıdır. Zaten tesisat temizliğini yaptırdığınızda sıcaklığın daha net arttığını ortamın daha iyi ısındığını sizde göreceksiniz. Petek temizliğini aksattığınız yıllarda peteklerin alt taraflarında bir ılıklık olduğunu fark edeceksiniz. Petek temizliğinin faydaları ile ilgili elimizden geldiği kadar bu yazımızda madde madde konuya değineceğiz.

Petek Temizliğinin Faydaları | Uzmanlar Tesisat

Petek Temizliğinin Faydaları | Uzmanlar Tesisat

Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

  • Kombi ekonomik moda geçerek yakıttan tasarruf imkanı sağlar.
  • Kalorifer tesisatı temizlendiği için kombi arızalarının yaşanma ihtimali daha düşük olur.
  • Kalorifer petek temizliği ile sıcak suyun dolaşımda bulunduğu kanallar açıldığı için petekler daha iyi ısıtır.
  • Petek kanalları açıldığı için peteklerin altları ve üstleri eşit ısınır.
  • Faturadaki rakamlar aşağı yönlü bir seyir izler.
  • Havalar soğuduğunda kombiyi en yüksek dereceye almanıza gerek kalmaz.
  • Kombinin ve kalorifer tesisatının ömrü uzar ve daha verimli çalışırlar.
  • Kış ortasında soğukta kalıp mağdur olmazsınız.
  • Bütün peteklerde homojen ısınma gerçekleşir ve ortamda bu oranda daha iyi ısınır.

Bahse konu bu faydaları artırmakta mümkün olup en bilinenleri yazmaya çalıştık. Umarım bu anlamda sizlere faydalı olmuşuzdur

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizleme cihazı ile yapılan uygulamada petekler sökülmeden pratik bir uygulama ile etraf kirletilmeden temizlik yapılır. Petek temizleme cihazı banyodaki havlupan sökülüp buraya bağlantı yapılır. Bu sayede tüm peteklere buradan ulaşım sağlanarak temizlenir.

Kombi sonrası bütün tesisatın ve peteklerin temizliği bu şekilde yapılarak sistemde oluşan tıkanıklık ve çamurlaşma giderilir. Sistem açık hale gelince sıcak su ulaşacağı yere ısı kaybetmeden daha hızlı ulaşır ve daha verimli bir ısınma olur. Kalorifer peteklerini cihazlı ilaçlı temizleterek kışın kombini çok yüksek derecede yakmadan ısınma şansını yakalayabilirsin.

 Petek temizliği için aradığınız firmaya sadece fiyat sormak yerine hem fiyat hem de bu uygulamayı nasıl yaptığını sorun. Hizmeti alamadan önce fiyat odaklı hizmet alırsanız yanılabilir ve mağdur olabilirsiniz. Bu açıdan en önemli adım ilk adım yani hizmet alacağınız firmayı doğru seçmekten geçer. Bu adım petek temizliğinden beklediğiniz fayda oranını artıracaktır.

Benzer Gönderiler: