petek temizleme 324 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek Temizliği Yaptırdım Kombi Arızalandı, Kalorifer petek tesisat temizliği yaptırdım kombi arıza vermeye başladı ve benzeri şikayetleri olanlar için bu yazımız faydalı olur umarız.

Tesisatta oluşan çamurlaşma ve korozyon, tıkanıklığa neden olarak sıcak su sirkülasyonunu önler. Bu nedene dayalı yapılan temizlik tamamen kalorifer tesisatı ve peteklerin temizliğinin yapılması ile temizlenir. Petek temizliği yaptırdım kombi arızalandı durumu ile karşılaşan bir çok müşteri profili ile karşılaşmaktayız. Bu sorunun ana nedenini bir tek etkene bağlamak çok reel bir yaklaşım değildir.

Petek Temizliği Yaptırdım Kombi Arızalandı – Olası Nedenler

  • Kombi çok eski olabilir. Bu nedene dayalı temizlik yapıldıktan sonra sirkülasyon çok daha hızlı ve etkili olacağından oksitlenen parçalarda bir etkileşim olabilir.
  • Petek temizliği yapılırken kombi ile tesisat bağlantısı kesilmeden temizlik yapılırsa kimyasal ilaç direkt kombi içerisinde çevrileceğinden kombi parçası hassas olduğundan arıza verebilir.
  • Petek temizliği yapıldıktan sonra petek havaları alınmaz ise ve sistem çalıştırılıp teslim edilmez ise  kombi pompasında hava oluşabilir. Servis adresten ayrıldıktan sonra kombi çalıştırılmaya çalışılır ancak pompa havayı atamadığından kombi arıza moduna geçer.
  • Petek temizliği yapılırken kombi filtresi temizlenmez ise burada var olan çamur filtreyi tıkamış ise kombi arıza verebilir.

 

  • Kombi su basınç göstergesi 1,5 bar altında bırakılır ise kombi arıza verebilir.
  • Petek temizliği yapıldıktan sonra kombi alt vanaları dikey konuma alınmadan(açık konum) çıkılırsa kombi çalışmaz.
  • Doğalgaz vanası kapalı ise kombi arıza verir.
  • Bazı durumlarda petek temizliği sonrası peteklerin iyi ısındığını ancak kombinin sıcak suyu vermediği ifade edilir. Burada bahse konu kombi arızasının petek temizliği ile bir ilgisi yoktur. Eğer kombi ile bağlantı kesilip temizlik yapıldıysa bu arıza oluşmaz. Normalde de oluşmaz aslında ama olasılık dahilinde bu arıza olduğunda müsebbibi siz olursunuz.
  • Petek temizleme servisi temizliğe başlamadan önce kombinin çalışıp çalışmadığını kontrol edip kombide bir arıza olup olmadığını en baştan kontrol etmelidir.
  • Birde ucuz fiyat olsun diye rastgele servis çağırdığınızda gelen kişiler bilimeyen test edilmemiş ilaç kullandıklarından kombi zarar görebilir. Eğer kombiyi sistemden ayırmadan temizlik yaparlar ise sonuç yine aynı olur.

İlgi Duyabileceğiniz Tesisatçı Hizmetlerimiz:

Yorum Yap