petek temizleme 303 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek temizleme ve kombi tesisat temizleme işi kombi petek tesisat temizleme kimyasalı ile yapılır ise etkili olur. Petek temizleme kimyasalı olmadan sadece kirli suyu boşaltıp temiz su doldurmak petek temizliği olmayacaktır. Kombi petek tesisat temizlik uygulaması petek temizleme makinesi ve kimyasalı olmadan yapılır ise beklenen fayda sağlanamaz.

Bir de calpol ile petek temizleme saçmalığı nette dolaşmakta olup bu hizmeti almak isteyenleri yanlış yönlendirmiş olmaktadırlar. Nette maalesef gerekli gereksiz bir çok bilgi var olup bunları ayırt etmek için çaba gereklidir. İnsanlara yanlış bilgi verip gereksiz işlem yaptırmanın büyük mesuliyeti vardır.

Petek Temizleme ve Kombi Tesisat Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Petek Temizleme ve Kombi Tesisat Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Petek Temizleme ve Kombi Tesisat Temizleme

Kalorifer tesisat temizleme cihaz ve ilaçla petekler sökülmeden yapılır bunu en başından yazmış olalım. Petekleriniz ısınmıyorsa, kombiyi yeterince yakmanıza rağmen kışın evinizi ısıtamıyorsanız, Petek Temizleme ve Kombi Temizleme hizmeti almalısınız. Peteklerin içinde oluşan kireç tabakaları, biriken atıklar, ayrıca kombi tesisatı içindeki kireçlenme kalıntıları temizlenmelidir. Petek ve tesisat temizliği özel bir cihazla kimyasal yardımıyla zahmetsiz bir şekilde yapılmaktadır. Petekleriniz yerinden sökülmeden, hem kireçlenme kalıntıları, hem de peteklerde birikmiş olan atıklar temizleniyor. Böylece kışın ısınma sorunu yaşamıyorsanız. Bu temizlik işleminin belirli aralıklarla yapılması gerekir. Tesisatın ve peteklerin içinde bulunan suyun etkisiyle zamanla kireçlenme oluşmaya başlar. Bu birikim arttıkça petekler ısıyı iletemez hale gelir.

Neden Kalorifer Peteklerin Temizliği Gereklidir?

  • Petek Temizleme işlemi ihmal edildiği takdirde, tesisatın içinde suyun dolaşımı sağlanamaz.
  • Suyun geçtiği yerlerde de kireç tabakası nedeniyle ısı iletilemez.
  • Peteklerde, vana ve borularda oluşan kireçlenme ısınmaya engel olur. Bu yüzden tesisatçınızdan petekleri ve tesisatı temizlemesini istemelisiniz.
  • Tesisat temizleme, petek temizleme ve kombi bakımı doğru şekilde yapılırsa ısınma performansınız ciddi oranda artacaktır.
  • Kirli su kombi içinden geçeceği için kombi ömrü kısalacak ve sık sık arıza verecektir.

Bu uygulamayı cihazı olmayan veya tesisatçı bile olmayan fakat bu işi bende yaparım edasıyla yola çıkan insanlara yaptırırsanız mağdur olursunuz. Bu açıdan fiyat sorduğunuzda petek tesisat temizliğinin nasıl yapılacağını da lütfen sorun. Petek temizleme cihazı ve temizleme kimyasalı yardımıyla petekleriniz ve kombi tesisatınız konforlu bir şekilde temizlensin. Hem yakıt gideriniz azalsın hem de ısınmaya başlayın. Sadece fiyat endeksli hizmet alırsanız mağdur olabilir ve gereksiz işlem yaptırarak paranız da boşa gider. Kalorifer tesisatının temizliğini gerekli kılan petek kanallarının tıkanması ve tesisatın tıkanması olgusunu yok etmek için yapıldığı unutulmamalıdır.

Benzer Gönderiler: