petek temizleme 409 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek temizleme kaç yılda bir yapılır ? Kalorifer petek temizliğini ilaçlı cihazlı yaptırırsanız 2 yıl sistem sağlıklı çalışacaktır

Isıtma sistemlerinde oluşan kirlenme zamana dayalı oluşan ve tıkanmalara neden olup sistemin ısıtma performansını düşürür. Kalorifer tesisatı olsun yerden ısıtma tesisatı olsun sistem bakımı temizliği yapılmaz ise ısınma performansı istenilen düzeyde olmayacaktır. Petek temizleme kaç yılda bir yapılır sorusuna bu anlamda muhatap olmak kaçınılmazdır. Kullanımda olan sistem kapalı devre çalıştığından çamurlaşma ve tıkanma olduğundan sıcak su sirkülasyonu gerçekleşmesi geç olur. Kaybedilen zaman dilimi içerisinde sıcak su soğuyarak ortamı istenilen düzeyde ısıtamaz.

Petek temizleme kaç yılda bir yapılır ?

Petek temizleme kaç yılda bir yapılır bu soruya cevaben şunu söylemek gerekir. Kirlenen tıkanan sistemin temizliği ne kadar erken yapılırsa çok daha sağlıklı ısınma şansını sağlarsınız. Ancak en geç 2 yılda bir sistem bakımı yapılmalı bu sayede tasarruf imkanı sağlanarak kesintisiz ısınma sağlanmalıdır.

Ev olsun iş yeri olsun ısıtma sisteminin bakımı yapıldıktan sonra ortamın ısınmasında etken olan farklı durumlarda vardır. Sıcaklığı etkileyen bu durum başta izolasyon olgusu olup dikkate değer sıcaklık bu sayede kazanılabilir. İzole edilmeyen ortamları ısıtmak hayli zor olacak fazla yakıt tüketimi olacaktır. Sistem çok iyi ısınsa da ortam ısınmayacaktır. Bu durumda izolasyon durumu ön plana çıkmakta bu olumsuz durum ortadan kaldırılmalıdır.

Petek temizleme kaç yılda bir yapılır sorusu için diğer sıcaklığı etkileyen durumlar görülmez ise 2 yılda bir yapılacak temizlik ile sistem sağlıklı çalışacaktır.

Yorum Yap