petek temizleme 1207 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek hava yaptı kombi çalışır mı veya kombi çalışırken petek havası alma işi yapılır ise bir sorun çıkar mı? Kombiyi kapatmadan petek havası alma işi kombi petek hava alma purjorü ile yapılabilir bir sorun oluşmaz. Sadece peteklerden hava aldıktan sonra eğer kombi su bar basıncı dijital ise kombiyi açıp su seviyesini kontrol etmeniz gerekir.

Petek havası alınırken kombi açık mı olacak  sorusundan sonra şunu da iletmiş olalım. Petekten hava aldığınızda peteğin vanalarını kapatmanıza gerek yoktur. Diğer taraftan peteklerde hava olunca ne olur,  petek havası nasıl alınır ve kat kaloriferi havası alma işi nasıl yapılır. Kat kaloriferi havası alma ile petek havası alma aynı şeydir. Peteklerde hava olunca petekler ısıtmaz.

Petek Hava Yaptı Kombi Çalışır mı? Uzmanlar Tesisat

Petek Hava Yaptı Kombi Çalışır mı? Uzmanlar Tesisat

Petek Hava Yaptı Kombi Çalışır mı?

Kombi hava yapar ise peteklerde çalışmaz ancak petek hava yapar ise kombi çalışır. Tesisatçılar petek montajını yaptıklarında tesisatta kaçak var mı yok mu kombiyi açıp çalıştırarak test yaparlar. Hem montaj aşamasında hem de aktif halde iken kombi petek aslında entegre çalışır. Kalorifer peteği hava yaptı kombi çalışır mı sorusunun ardında aslında kombi arızasının petekte oluşan hava ile ilgisinin olup olmadığı sorulmaktadır. Petek hava yaptığında kombi çalışır ama petek ısıtmaz. Kombi de hava oluşması kombinin çalışmasında engeldir. Kombinin pompasından kombide oluşan hava atılmadığı müddetçe kombi aktif olmaz. Pompadan hava alındıktan sonra kombiyi tekrar devreye aldığınızda kombinin başka bir arızası yok ise kombi çalışacaktır.

Petek hava yaptı kombi çalışır mı bu durumda kombi çalışır ancak peteğin üst kısmı ısınmaz yani bir anlamda ısıtmayan petek çalışmıyor denebilir. Petek hava yaptı ise peteğin havası alınarak tekrar eskisi gibi ısınması sağlanabilir .

Doğalgaz Kalorifer Petek Havası Nasıl Alınır?

Petek havasını nasıl alırım diye kafanızda bir soru belirebilir. Ona da değinelim; petek havası alam işlemi çok basit bir işlemdir. Evde düz tornavida var ise tornavida ile peteklerin yan tarafında bulunan hava alma purjorünü sola doğru hafif çevirerek su gelende dek bekleyin.

Siz hava alam aparatını sola çevirdikten sonra hava sesi gelecek arkasından su gelemeye başlayacaktır. Suyun akmasına biraz müsade edin sonra tornavida ile hava lama purjorünü kapatın. Hava lama uygulaması bu kadar olup söylediğim gibi çok basittir. Bu uygulama sonrasında kombi bar göstergesini kontrol ederek eksilen suyu kombinin altındaki vanadan 1,5-2 arasına gelinceye dek ilave edin.

Benzer Gönderiler: