petek temizleme 339 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek bakımı ne zaman yapılır ya da petek temizliği kaç yılda bir yapılır veya kombi bakımı kaç yılda bir yapılır? Bu sorular çok sorulan ve cevabını çoğu kez vermiş olduğumuz sorulardır. Peteklerin temizliği 2 yılda bir mutlaka yapılı ve kombi bakımı da aynı anda yaptırılmalıdır. Peteklerde tıkanıklık olmaması için, kombi petek temizliği ne zaman yapılır? Bu soruya da aynı cevabı versek hatalı olmaz.  Artık sizde petek bakımı ne zaman yapılmalı, petek temizliği kaç yılda bir yapılır biliyorsunuz.

Petek Bakımı Ne Zaman Yapılır? Uzmanlar Tesisat

Petek Bakımı Ne Zaman Yapılır? Uzmanlar Tesisat

Kombi Petek Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Kış geldiğinde kombiyi açtınız ortam buz gibi petekler soğuk ise petek temizliğinin vakti gelmiş demektir. Firmaların reklam politikaları içerisinde petek bakımlarının her yıl yapılması gerektiğini söylemeleri abartı olmayıp bu hizmeti alan her yıl bakım yaptıranlar çok iyi bilir. Yılda 1 kez yaptırma imkanınız olmayabilir en azından düzenli olarak 2 yılda bir yapılacak petek bakımı kombi tesisatınız için çok faydalı olacaktır. Evinizde bulunan kalorifer petekleri eskisi kadar performanslı bir şekilde yanmadığında aşağıda yazılı şikâyetleri yaşıyorsanız tesisat borularında ve radyatörlerde tıkanma var demektir. Peteklerin az ısınma sebeplerinin %85`i kullanıcıların her yıl kombi bakımı yaptırırken petek ve tesisat temizliği yaptırmadıklarından kaynaklanır.

Kalorifer Peteklerin Temizliğinin Yapılmasını Nasıl Anlarım?

  • Petekler geçen yıla göre az ısıtıyor.
  • Peteklerin en alt bölümü hiç ısınmıyor.
  • Kombiyi açtıktan sonra petekler hemen ısınmıyor çok geç ısı geliyor
  • Faturam geçen seneden çok daha fazla gelmesine rağmen bir türlü ısınamıyorum.
  • Alt komşumun peteklerine el vurulmuyor ama benim petekler çok soğuk.
  • Kombi arıza vermeye başladı acaba tesisattan gelen çamurlu su mu buna sebep oluyor.
  • Kombiye en uzak petek az ısınıyordu şimdi hiç ısıtmıyor.
  • Peteklerden hava aldığımda çamurlu paslı su aktı

Petek kombi temizliği ne zaman yapılır sorusunun aslında yanıtı yukarıdaki durumlar oluştuğu zamandır. Kış geldiğinde kombiyi açarız ancak ev hala çok soğuktur. Bu petek bakımlarının yapılmadığı için ortaya çıkan bir tablodur. Cihazlı ilaçlı temizlik yapan tesisatçı petek temizleme servislerinden yardım alarak bütün bu olumsuzlukları aşın. Sıcak bir kış her parasal açıdan, moral motivasyon açından fayda sağlayacaktır.

 

Benzer Gönderiler: