petek temizleme 358 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petek bakımı kombi bakımı işi evde petek temizleme uygulaması ile yapılacak bir şey olmayıp makineli ilaçlı kalorifer petekleri temizlenmelidir. Evdeki imkanlarla petek yıkama kombi bakımı yapılması pis suyun boşaltılıp temiz su doldurulmasından öte bir şey değildir. Petek bakımı kalorifer tesisatı için önemli olduğu için yapılacak uygulamada sağlıklı olmalıdır. Petek temizleme için profesyonel ustalar petek temizleme makinesi ve petek temizleme ilacı ile yaptığında ısınma gerçekleşecektir.

Petek Bakımı Kombi Bakımı  Kombi Petek Temizliği

Kış gelir kombi çalıştırılır ancak petekler ısıtmaz ise kalorifer petek temizliği yaptırmanız gerektiği ortadadır. Kış hazırlıkları içinde kalorifer petek kombi temizliği önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü kışın ısınma herkes için önemlidir. Genellikle ısınmada kombi ve kalorifer tesisatının kullanılıyor olması nedeniyle bu bakımların kış gelmeden yapılması tavsiye edilir. Aksi halde kışın ortasında evinizin sıcak ortamı kesintiye uğrar, evde bakım ve tamirat işleri ile uğraşmak zorunda kalırsınız. Bununla da kalmaz yakıt giderleriniz artar, kombi arızalarıyla sıkça karşılaşırsınız.

Petek Bakımı Kombi Bakımı | Uzmanlar Tesisat

Petek Bakımı Kombi Bakımı | Uzmanlar Tesisat

Bunlarla uğraşmak yerine kalorifer petek kombi temizliği yaptırmayı ihmal etmeyin kış ortasında soğukta kalıp hasta olmayın. Petek temizliği içinde peteklerin iç ve dış temizliği yaptırmak vardır. Oysa genellikle bilinen iç temizliktir. Cihazlı ilaçlı yapılan bu temizlikte tesisatta oluşan tıkanıklık ve çamurlaşma temizlenir.  Petek dış toz temizliği ise petek aralarında gizlenen tozların buharlı cihazla temizlenmesidir. Bu açıdan hem peteklerin dışında biriken tozları, kirleri temizletmeli, hem de peteklerin içinde biriken atıkları, kireç tabakalarını temizletmelisiniz.

Evde Petek Temizleme işi Yapılabilir mi?

En başından ifade edelim, evde petek temizleme işi ilaç ve makine olmadan yapılamaz. Yapılır diyenlerde çok iyi bilir ki, evdeki kısıtlı imkanlarla sadece pis us boşaltılıp kombiden temiz su doldurulur. Bu yapılan şeyin adı da petek temizliği değil kombiden su basma işidir.

Kalorifer petek kombi temizliği için modern yöntemleri kullanan bir tesisatçınız olmalıdır. Petek dış temizleme işleminde kuru buhar yöntemini kullanan, petek iç temizleme işleminde ise petek temizleme cihazı ile petek temizleme kimyasalı kullanan bir tesisatçınız olmalı. Bu hizmetleri aldığınız zaman kışa hazırsınız demektir. Isınma sorunu yaşamadan, yakıt tasarrufu yaparak ısınabilirsiniz.

Evde petek temizleme yapılamayacak olup, kalorifer petek kombi temizliği için yapılacak şey de belli olup ne kadar sürede yapılabileceği de bellidir. Bu uygulama için fiyata araştırması yaparken sadece fiyat sorup telefonu kapatmayın işlemi nasıl yaptığını ve firma olup olmadığını da sorun lütfen.

Benzer Gönderiler: