petek temizleme 441 kez görüntülendi

Ortaköy petek temizliği servisi,cihazla petek temizliğini yapmaktadır.

Kalorifer tesisatı ve petekler zaman ve kullanıma bağlı kirlendiğinden,çamurlaşma olduğundan ve korozyon oluştuğundan petek temizliği ihtiyacı doğmaktadır.Bu ortaya çıkan ihtiyaç tasarruf etmenin ve ısınmanın en pratik yolu olup,petekler sökülmeden cihazla kimyasal ile bu uygulama uzmanı tarafından gerçekleştirilmektedir.Ortaköy petek temizliği servisi bahse konu bu uygulamayı istenilen şartlarda yapmakta olup,bu uygulamanın gerekliliğine inanmaktadır.

Kalorifer tesisatı kullanılmaya başladığınız ilk gün kadar ısıtmıyorsa,kış geldiğinde eskiden olduğu gibi ısınamadığınızı düşünüyorsanız, petek temizliğini ihmal etmiş olabilirsiniz. Peteklere dokunduğunuzda belirli yerlerin ısınmadığını hissederseniz, bunun içeride kalan hava olduğunu falan sanmayın. Bunun suyun etkisiyle oluşan kireçlenmeden, içeride biriken tortudan, atıklardan, çamur kalıntılarından kaynaklandığını söyleyebiliriz.

Ortaköy petek temizliği servisi olarak sahada edindiğimiz tecrübe zamana ve kullanıma bağlı kireçleme ve çamurlaşma kaynaklı ısı iletimi azalır.Çamurlaşma ve kireç etkisi ile kalorifer tesisat boru çapında daralma olacağından borudan geçen sıcak su debisi azalacaktır.Buna bağlı sıcak su peteğe ulaşması aşamasında istenilen miktarda olmayacaktır.Peteğe ulaşan sıcak su burada birde petek yüzeylerini kaplayan kireç ve çamur sebebi ile sıcaklığı dış ortama istenilen düzeyde iletemeyecektir.

Eğer belli periyotlarla Ortaköy petek temizliği servisine cihazla  petek temizliği yaptırmadıysanız evinizde istenilen sıcaklığı fatura yüksek gelmesine rağmen yakalayamazsınız.Bu birikintileri temizlemenin en kolay yolu, peteklerin yerinden sökülmesine gerek kalmadan makine ve kimyasalla yapılan petek temizliğidir.Ortaköy petek temizliği servisi petek temizleme işlemini bu şekilde profesyonel ekip ve cihazlarla yapmaktadır. Bir saatin içinde petekler evinizi ısıtacak kadar sağlıklı bir hale gelir. Hiç zahmeti olmayan bu işlemin 2 yılda bir yapılması gerekir. Isınmak için kalorifer tesisatına iyi bakmalısınız.

Petek temizliğini kimyasal ile yapıyoruz.

Ortaköy petek temizliğinden kareler

Peteklerde homojen bir ısı dağılımı yoksa petek temizliği ihtiyacınız olduğunu düşünmeniz gerekir. Kalorifer tesisatınızda belli aralıklarla kimyasallarla yapılan petek temizliğini yaptırmanız gerekir. Bu sorununuzu kabaran yakıt faturalarından bile anlayabilirsiniz. Komşularınızla kıyaslama yaptığınızda, sizin yakıt gideriniz fazlaysa mutlaka tesisatınızda tıkanıklar vardır. Ortaköy petek temizliği servisinden petek temizliği hizmetini alabilirsiniz.Kombi ve tesisatın uzun yıllar size hizmet etmesini istiyorsanız bu bakımların en az 2 yılda bir tekrarlanmasını sağlamalısınız.  Ekonomik ısınmayı sadece petek temizliği ile yapabilirsiniz. Bu işlem özel cihazlarla sisteme verilen kimyasallarla yerinde yapılmaktadır. Bu sayede hem peteklerin içi, hem de boruların içinde olan tortular ve kireç birikimleri tamamen temizlenerek, ilk günkü gibi ısınmayı sağlayabilirsiniz.

Alüminyum peteklerde kimyasal ilaç kullanılmamasını tavsiye ederken,panel radyatörlerde mutlaka kimyasal kullanılmalıdır diyoruz.Bütün bunları ifade ederken diğer taraftan Alüminyum Petekler için özel üretilmiş Alman Markası Rothenberger Multi Asit içerikli kimyasalı gönül rahatlığı ile kullanmaya başladık.Panel peteklerin temizlenmesine gelirsek bu petekler kimyasal ilaçlar yardımı ile petek temizleme makinesi ile temizlenir. Bu kimyasallar nalburdan ,marketten kolaylıkla elverişli bir şekilde temin edebileceğiniz türden ilaçlardan yada kimyasallardan değillerdir. Bu gibi yerlerden temin edeceğiniz kimyasal veya ilaçlar hiçbir işinize yaramaz .Ortaköy petek temizliği servisi olarak bizim kullandığımız  kullandığımız kimyasallar dünyaca ünlü kendini ispat etmiş ürünlerdir. Her yerde satılmayıp temin edilmesi için, yetkili bayiye uğrayıp buralardan temin edilmektedir.

Ortaköy petek temizliği servisi ile petekleri cihazla  temizliyoruz.

Ortaköy petek temizliği-1

Bizim kullandığımız ürün dünyada kendini kanıtlamış,bilinen tanınan marka dünyaca ünlü Alman menşeli Rothenberg marka kimyasaldır.Petek temizliğinde peteklerin sınıfı dikkate alındığında, temizliğin ne kadar zaman alacağı ve ne şekilde petek temizliğinin yapılacağı hususları farklılık göstermektedir.Bu farklılıklar ;Petek Temizliği ve Radyatör Temizliği ile Kalorifer Tesisat Temizliği,Döküm Petek Temizliği bir grup olarak değerlendirilebilir.Yerden Isıtma Temizliği ile Merkezi Isıtma Temizliği, ve Alüminyum Petek Temizliği bir grupta değerlendirilebilir.Bu gruplama kullanılan yöntemler ve temizlikteki harcanan süre,temizlik zorluk derecesine göre yapılmıştır desek yanlış olmaz.


Petek temizliğinin yapılması aşamasında , alüminyum peteklerde yatay dikey olmasına göre petek temizliğini yukarıda arz ettiğim hususlarda farklılık gösterecektir.Alüminyum petek yatay ise dikey peteğe göre temizliği daha kolay olacaktır.Alüminyum peteğin yatay olanı dahi, panel peteğe göre temizliği çok daha zordur. Alüminyum Yatay peteklerde sadece makinenin yüksek basıncı ile sirkülasyon yapılması yeterli olmayabilir.Ortaköy petek temizliği servisi olarak yılların verdiği tecrübe ile hizmetini en verimli olacak şekilde sunuyoruz.

Ortaköy petek temizliği servisi olarak ,alüminyum peteklerde kullandığımız kimyasal ile panel peteklerde kullandığımız kimyasal farklıdır.Alüminyum Petek Temizliği sürecinde,petekleri tek tek sökmek gerekli olabileceğinden zorlu bir süreç gerekmektedir.

Ortaköy Petek Temizliği servisi,cihazla temizliği yapmaktadır.

Ortaköy petek temizliği-2

Dikey Alüminyum peteklerde bu işlem çok daha zordur burada petekler tek tek sökülerek sağlıklı bir temizlik yapılabilir.Piyasada bir çok firma sizlere bu hususları aktarmayabilir ancak, bu konular bizler için önem arz etmektedir.Sektörde her şeyin sadece para olduğu bu süreçte Ortaköy petek temizliği olarak bizim vazgeçmeyeceği,vazgeçmediği,temel hizmet prensiplerimiz,etik iş ahlakı büyük önem arz etmektedir.

Ortaköyde alternatif tesisat hizmetlerimiz;