petek temizleme 808 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Ortaköy petek temizliği Beşiktaş Ortaköy petek temizleme servisi tek noktadan cihazla petekleri sökmeden kalorifer peteklerini temizler. Tesisatta biriken tortu çamur ve korozyona bağlı çamurlaşma basınçlı makine ile temizlendiği için sıcak su dolaşımı raht olur. Bütün petek kanallarında sıcak su dolaşımı daha hızlı ve homojen dolaşır ki bu sayede az yakıt fazla ısınma avantajı oluşur.

Ortaköy Petek Temizliği ile Petek Temizleme Nedir?

Ortaköy Petek Temizliği Firması uzun zaman diliminde bu uygulamayı sahada sunmaktadır. Öncelikle bu uygulamanın tanımını yapalım. Kış aylarında yoğun olarak kullanılan petekler ve kalorifer tesisatının ısıtma performansını yükseltmek için yapılan uygulamadır. Petekler sökülmeden ilaç ve cihaz kullanılarak yapılan kalorifer tesisat bakımı ve petek iç temizlik bakımıdır.

Ortaköy Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Ortaköy Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Neden Petek Temizliği Yapılır?

Kalorifer tesisatı ve petekler zamana ve kullanıma bağlı kirlendiğinden, çamurlaşma olduğundan ve korozyon oluştuğundan petek temizliği ihtiyacı doğmaktadır. Bu ortaya çıkan ihtiyaç tasarruf etmenin ve ısınmanın en pratik yoludur.

  • Kalorifer tesisatı kullanılmaya başladığınız ilk gün kadar ısıtmıyorsa, kış geldiğinde eskiden olduğu gibi ısınamadığınızı düşünüyorsanız, petek temizliğini ihmal etmiş olabilirsiniz.
  • Peteklere dokunduğunuzda belirli yerlerin ısınmadığını hissederseniz, bunun içeride kalan hava olduğunu falan sanmayın. Bunun suyun etkisiyle oluşan kireçlenmeden, içeride biriken tortudan, atıklardan, çamur kalıntılarından kaynaklandığını söyleyebiliriz.
  • Çamurlaşma ve kireç etkisi ile kalorifer tesisat boru çapında daralma olacağından borudan geçen sıcak su debisi azalacaktır. Buna bağlı sıcak su peteğe ulaşması aşamasında istenilen miktarda olmayacaktır. Peteğe ulaşan sıcak su burada birde petek yüzeylerini kaplayan kireç ve çamur sebebi ile sıcaklığı dış ortama istenilen düzeyde iletmeyecektir.

Peteklerde homojen bir ısı dağılımı yoksa petek temizliği ihtiyacınız olduğunu düşünmeniz gerekir. Kalorifer tesisatınızda belli aralıklarla kimyasallarla yapılan petek temizliğini yaptırmanız gerekir. Bu sorununuzu kabaran yakıt faturalarından bile anlayabilirsiniz. Komşularınızla kıyaslama yaptığınızda, sizin yakıt gideriniz fazlaysa ve şartlar eşitse mutlaka tesisatınızda tıkanıklar vardır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Eğer belli periyotlarla Ortaköy petek temizliği servisine cihazla  petek temizliği yaptırmadıysanız evinizde istenilen sıcaklığı fatura yüksek gelmesine rağmen yakalayamazsınız. Bu birikintileri temizlemenin en kolay yolu, peteklerin yerinden sökülmesine gerek kalmadan makine ve kimyasalla yapılan petek temizliğidir. Ortaköy petek temizliği servisi petek temizleme işlemini bu şekilde profesyonel ekip ve cihazlarla yapmaktadır. Bir saatin içinde petekler evinizi ısıtacak kadar sağlıklı bir hale gelir. Hiç zahmeti olmayan bu işlemin 2 yılda bir yapılması gerekir. Isınmak için kalorifer tesisatına iyi bakmalısınız.

Petekler sökülmeden cihazla kimyasal ile bu uygulama uzmanı tarafından gerçekleştirilmektedir. Ortaköy petek temizliği servisi bahse konu bu uygulamayı istenilen şartlarda yapmakta olup, bu uygulamanın gerekliliğine inanmaktadır.

Profesyonel kalorifer tesisat petek temizleme  olarak, alüminyum peteklerde kullandığımız kimyasal ile panel peteklerde kullandığımız kimyasal farklıdır. Alüminyum Petek Temizliği sürecinde bazı durumlarda petekleri tek tek sökmek gerekli olabileceğinden zorlu bir süreç gerekmektedir.

Dikey Alüminyum peteklerde bu işlem çok daha zordur burada petekler tek tek sökülerek sağlıklı bir temizlik yapılabilir. Piyasada bir çok firma sizlere bu hususları aktarmayabilir ancak, bu konular bizler için önem arz etmektedir. Sektörde maalesef her şeyin sadece para olduğu bu süreçte Ortaköy petek temizliği olarak bizim vazgeçmeyeceği, vazgeçmediği, temel hizmet prensiplerimiz, etik iş ahlakı büyük önem arz etmektedir.

Benzer Gönderiler: