petek temizleme 576 kez görüntülendi

Mimarsinan petek temizliği servisi,petek temizleme cihazı ile petek temizliğini yapmaktadır.

Petek temizleme işleminin tesisatta kullanılan suyun kireç oranına, kombinin kullanımına göre belli aralıklarla yapılması gerekir. Normalde kombi bakımının her yıl yapılmasını, petek temizliğinin ise 2 yılda bir yapılması gerektiğini belirtelim. Bunu yapmadığınız zaman kış geldiğinde ısınma sorunu yaşar, daha fazla yakıt parası ödersiniz. Kombi düzgün çalışsa bile, peteklerde ısınma olmaz. Çünkü ısınmış su peteklerin içinde dolaşım sağlanmaz. Petek temizleme kimyasalı ile,Mimarsinan petek temizliği servisi  petek temizleme işlemini uzman tesisatçılar ile yapmaktadır. Bunun için özel imal edilmiş petek temizleme cihazı mutlaka  kullanılmalıdır.

Petekler yerlerinden sökülmeden, son derece kolay şekilde tüm tesisatın içindeki kalıntılar temizlenir. Peteklerin içindeki kireç kalıntıları çözülür, çamur, pislik gibi artıklar cihazın filtresiyle sistemden çekilir. Bu işlemi düzenli olarak yaptırırsanız, ısınma sorunu yaşamazsınız.Mimarsinan petek temizliği servisi yılların verdiği tecrübe ve birikimle petek temizliği yaptırmak isteyen tüm İstanbullunun hizmetindedir.

Mimarsinan petek temizliği  servisini arayıp ben petek temizleme yapmak istiyorum, acaba bunu ben birey olarak ta yapabilir miyim?

Bu sorunuza sizlerin daha iyi anlayabilmesi için Örnekleme yoluna başvurup somut vaka haline getirip  inceleyelim.Şimdi, Petek temizliğini  yapmak istiyorsunuz gidip petek temizleme makinesi aldığınız varsayalım;Petek temizleme makinesi tek başına hiç bir işe yaramaz, çünkü bunun ilaçlarını ve kullandığımız kimyasallara da ihtiyacınız vardır.Diyelim ki bunları da aldınız yine işe yaramayacaktır. Nedeni bu makineleri kullanacak bilgi ve tecrübeye sahip değilsiniz.

Petek temizliğini cihazla kimyasalla yapıyoruz

Mimarsinan petek temizliği-1

Petek temizliği yapan ustalar yıllarca islerin eğitimini almış ve bu işlerle ilgilenmiş ,zaman ayırmış kişilerdir.Kurumsal yapımız ile  uzmanlar tesisat olarak bu saydığım ;tecrübeli servis çalışanı ,petek temizle makinesi,kimyasal ilaç hepsi bilinen markalar ile bizde mevcut olup yıllardan beri bu sektörde hizmet veriyoruz.

Tüm petekler aynı zorluk derecesinde mi,aynı sürede mi,aynı kimyasal ilaçla mı temizlenir?

Bu gibi sorularınız varsa eğer bu yazıda bilmedikleriniz hakkında bilgi edinecek, biliyorsanız ise bilgilerinizi tazeleyeceksiniz. Petek çeşitleri alüminyum petek ,döküm petek ve panel petek olarak sınıflandırılabilir.Bu petek çeşitleri arasında petek temizliği zorluk derecesi ,temizleme süresi arasında tabii ki farklar vardır. Bu farklar arasında bazen çok büyük farklılıklar olacağı gibi bazen de küçük farklılıklar olabilmektedir

Petek temizliğini cihazla ve kimyasal ile yapıyoruz
Mimarsinan petek temizliği servisi

Alüminyum Petek Temizliği,Döküm Petek Temizliği tüm petekler aynı zaman dilimi içerisinde mi temizlenir ?

Bu petek çeşitlerinin üçünü de aynı şekilde temizlenebilir ancak, tesisatımız zarar görür veya peteklerimiz tam anlamıyla temizlenmiş olmaz. Bunun nedeni ise bazı peteklerin ilaçları fazla konulur , basınç daha fazla verilir daha fazla zaman verilerek bu işleme devam edilir. Bazı peteklerde ise normalden daha az ilaç ve kimyasal kullanırız , daha az basınç uygularız ve yine normalden daha az bu işlemi yaparız bu peteklerin çeşit ve türlerine göre değişiklik gösterir.Mesela şöyle örneklemek gerekirse alüminyum peteklerde yatay alüminyum petekle dikey alüminyum petek arasında da farklar vardır.

Petek temizleme nasıl yapılır

Mimarsinan petek temizliği-2

Yatay alüminyum petek temizliği dikey alüminyum petek temizliğine göre daha kolay daha az sürmesinin yanı sıra dikey alüminyum petek temizliği daha zor temizlenir ve süresi de, yatay alüminyum petek temizliğine göre daha uzundur ve uğraştırıcıdır. Bir de döküm petek temizliğinde üzerinde durulması gereken noktalar vardır.Döküm petek temizliği için daha da uzun zaman ayrılmalı,dibinde balçık ve çamur kalınmadığına daha da dikkatli davranılmalıdır.Alüminyum petek temizliğinde en sağlıklısı kimyasal ilaç kullanmadan alüminyum peteklerin tek tek sökülerek temiz su ile sirkülasyon yaptırılıp temizlenmesidir. Bu yöntemlerin en uygun şekilde yapılması için biz uzmanlar tesisatı seçiniz.

Mimar Sinan petek temizliği hizmeti almak isterseniz profesyonel servisimizden destek alabilirsiniz. Kalorifer tesisatınızla alakalı her türlü sorunda ustalarımız size yardımcı olacaktır. Petek temizliği yaptırmak için profesyonel ustalardan destek almalısınız. Kendi çabalarınızla petek iç temizliğini yapmanız olanaksızdır. Güncel yöntemler kullanılarak petekler özel cihazlarla, kimyasal maddelerle temizlenmelidir. Petekler zamanla içinde biriken kireç kalıntıları nedeniyle ısıyı yansıtamaz, evinizi ısıtamaz hale gelirler.

Mimarsinan Petek Temizliği  SERVİSİ

Mimarsinan petek temizliği-3

 Eğer zamanında petek temizliği yapılmazsa, evde ısınma sorunları yaşamaya başlarsınız. Peteklerin alt kısımları biriken tortulardan ısınamaz, üstleri de yeterince ısınamaz. Mimar Sinan petek temizliği servisimiz özel petek temizleme cihazını kalorifer tesisatına bağlar ve içlerini kimyasallarla temizler. Yerinden bile sökmeden petekler temizlenmiş olur.

Uzmanlar Tesisat,Mimarsinan petek temizliği servisinin yaptığı, petek temizleme uygulamaları olan;radyatör temizliği,kalorifer tesisat temizliği,yerden ısıtma temizliği, alüminyum petek temizliği,döküm petek temizliği hizmetlerinin tamamını kaliteli hizmet sunma politikası ile sunmaktadır.Mimarsinan petek temizliği  servisini arayıp kimyasal ilaçla ve cihazla yapılan petek temizliği hizmetini alın.

Mimarsinan Petek Dışı Toz Temizliği