petek temizleme 1104 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Mimarsinan petek temizliği firması olarak ilk petek temizliğinin tanımını yapalım. Petek temizliği cihazla ve ilaçla peteklerin sökülmesine gerek kalmadan ve tek noktadan bütün tesisat ve petek içlerinin temizlendiği uygulamadır. Mimaroba petek temizliği ya da  Mimarsinan mahallesi petek temizliği kombi petek bakımı servisi cihazla petekleri sökmeden bu hizmeti sunar.

Mimarsinan Petek Temizliği ile Neden Petekler Temizlenir?

Petek temizleme işleminin tesisatta kullanılan suyun kireç oranına, kombinin kullanımına göre belli aralıklarla yapılması gerekir. Normalde kombi bakımının her yıl yapılmasını, petek temizliğinin ise 2 yılda bir yapılması gerektiğini belirtelim. Petek temizliği ihmal edilir ise;

 • Eğer zamanında petek temizliği yapılmazsa, evde ısınma sorunları yaşamaya başlarsınız.
 • Daha fazla yakıt parası ödersiniz.
 • Kombi düzgün çalışsa bile, peteklerde ısınma olmaz. Çünkü ısınmış su, peteklerin içinde dolaşım sağlayamaz.
 • Peteklerin alt kısımları biriken tortulardan ısınamaz, üstleri de yeterince ısınamaz.
 • Peteklerin altları soğuk üstleri ise ılık olur.
 • Kombi arıza vermeye başlar.
 • Yakıt faturları yüksek gelir.

Mimarsinan Petek Temizliği – Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petekler yerlerinden sökülmeden, son derece kolay şekilde tüm tesisatın içindeki kalıntılar temizlenir. Peteklerin içindeki kireç kalıntıları çözülür, çamur, pislik gibi artıklar cihazın filtresiyle sistemden çekilir.

 • Petekler sökülmez.
 • Etraf kirlenmez.
 • Her hangi bir hazırlık gerekmez.
 • Tek noktadan cihaz bağlanarak bütün petekler ve kalorifer tesisatı temizlenir.
Mimarsinan Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Mimarsinan Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Ben petekleri kendim temizlemek istiyorum?

Bu sorunuza sizlerin daha iyi anlayabilmesi için Örnekleme yoluna başvurup somut vaka haline getirip inceleyelim. Şimdi, Petek temizliğini  yapmak istiyorsunuz gidip petek temizleme makinesi aldığınız varsayalım. Petek temizleme makinesi tek başına hiç bir işe yaramaz, çünkü bunun ilaçlarını ve kullandığımız kimyasallara da ihtiyacınız vardır. Diyelim ki bunları da aldınız yine işe yaramayacaktır. Nedeni bu makineleri kullanacak bilgi ve tecrübeye sahip değilsiniz.

Petek temizliği yapan ustalar yıllarca islerin eğitimini almış ve bu işlerle ilgilenmiş, zaman ayırmış kişilerdir. Kurumsal yapımız ile  uzmanlar tesisat olarak bu saydığım; tecrübeli servis çalışanı, petek temizle makinesi, kimyasal ilaç hepsi bilinen markalar ile bizde mevcut olup yıllardan beri bu sektörde hizmet veriyoruz.

Tüm petekler aynı zorluk derecesinde mi, aynı sürede mi, aynı kimyasal ilaçla mı temizlenir?

Petek çeşitleri alüminyum petek, döküm petek ve panel petek olarak sınıflandırılabilir. Bu petek çeşitleri arasında petek temizliği zorluk derecesi, temizleme süresi arasında tabii ki farklar vardır. Bu farklar arasında bazen çok büyük farklılıklar olacağı gibi bazen de küçük farklılıklar olabilmektedir

Alüminyum Petekler, Döküm Petekler , aynı Sürede mi Temizlenir?

Bu petek çeşitlerinin üçünü de aynı şekilde temizlenebilir ancak, tesisatımız zarar görür veya petekler tam anlamıyla temizlenmiş olmaz. Bunun nedeni ise bazı peteklerin ilaçları fazla konulur, basınç daha fazla verilir daha fazla zaman verilerek bu işleme devam edilir. Bazı peteklerde ise normalden daha az ilaç ve kimyasal kullanırız, daha az basınç uygularız. Bu peteklerin çeşit ve türlerine göre değişiklik gösterir. Mesela şöyle örneklemek gerekirse alüminyum peteklerde yatay alüminyum petekle dikey alüminyum petek arasında da farklar vardır.

Yatay alüminyum petek temizliği dikey alüminyum petek temizliğine göre daha kolay daha az sürmesinin yanı sıra,  dikey alüminyum petek temizliği daha zor temizlenir. Temizlik süresi de, yatay alüminyum petek temizliğine göre daha uzundur ve uğraştırıcıdır. Bir de döküm petek temizliğinde üzerinde durulması gereken noktalar vardır. Döküm petek temizliği için daha da uzun zaman ayrılmalı, dibinde balçık ve çamur kalınmadığına daha da dikkatli davranılmalıdır.

Kalorifer tesisatınızla alakalı her türlü sorunda ustalarımız size yardımcı olacaktır. Petek temizliği yaptırmak için profesyonel ustalardan destek almalısınız. Kendi çabalarınızla petek iç temizliğini yapmanız olanaksızdır. Güncel yöntemler kullanılarak petekler özel cihazlarla, kimyasal maddelerle temizlenmelidir. Petekler zamanla içinde biriken kireç kalıntıları nedeniyle ısıyı yansıtamaz, evinizi ısıtamaz hale gelirler.

Uzmanlar Tesisat – Mimarsinan petek temizliği servisinin yaptığı, petek temizleme uygulamaları olan; radyatör temizliği, kalorifer tesisat temizliği, yerden ısıtma temizliği, alüminyum petek temizliği, döküm petek temizliği hizmetlerinin tamamını ısıtma garantisi ile yapar. Mimarsinan petek temizliği  servisini arayıp kimyasal ilaçla ve cihazla yapılan petek temizliği hizmetini almanızı tavsiye ediyoruz.

Mimarsinan petek temizliği servisi yılların verdiği tecrübe ve birikimle petek temizliği yaptırmak isteyen tüm İstanbullunun hizmetindedir.

Benzer Gönderiler: