petek temizleme 1283 kez görüntülendi

Küçükçekmece petek temizliği servisi petek temizliğini cihaz ve kimyasal ile yapmaktadır.

Tesisatı bir bütün olarak ele alacak olursak ,Kombi bakımı kadar petek temizliği işlemine de özen göstermelisiniz. Çünkü kış geldiğinde ısınmanız için, kalorifer tesisatının işlevini yerine getirmesi gerekir. Küçükçekmece petek temizliği servisi olarak sahada oluşan tecrübemiz ile sizlere aktaracaklarımız kesinlikle reel bilgidir. Kombi ne kadar iyi çalışsa da, işlevini görse de, peteklerde tıkanıklık olursa ısınamazsınız. Kombinin suyu ısıtması, peteklerinde ısınan suyla birlikte ısıyı evinize yansıtarak, evinizin ısınmasını sağlaması gerekir. Ancak peteklerde zamanla suda bulunan  kireç ,kireçlenmeye neden olur ve ısıyı iletmeye engel olur. Bu açıdan bakıldığında sistemi oluşturan petek,kombi ve kalorifer tesisat temizliği yapıldığında verim almak mümkün olacaktır.

Küçükçekmece petek temizliği servisi olarak bu konunun daha detaylandırılması gerektiğini düşünmekteyiz. Bu açıdan önce kalorifer tesisatını ele alalım; boru yüzeyine yapışan tortu çamur nedeni ile boru çapı daraldığında sıcak su debisi azalacak ve ısı iletiminde istenilen verim alınamayacaktır. Diğer taraftan petek yüzeylerine yapışan,petek kanallarını tıkayan çamur tortu sıcak su dolaşımına engel olacak peteğin bir tarafı sıcak iken diğer tarafı soğuk olacaktır.Kombi bakımı yapılmış olsa bile,bahsettiğimiz kalorifer tesisat temizliği ve  petek temizliği yapılmadıysa kombi arıza verecek ,tasarruflu çalışmayacaktır.

İçerideki kireç tabakasının,çamur ve tortu tabakasının mutlaka cihazla petek ve tesisat temizliğinin yaptırılarak temizlenmesi gerekir.Petek temizleme makinesi tesisata uygun yerden bağlanıp,kimyasal ilaçlı petek temizliği yapılarak tasarruf imkanı sunulmaktadır. Küçükçekmece petek temizliği servisi bahsedilen bu hizmetleri kimyasal ve cihazla petekleri sökmeden pratik uygulama ile sunmaktadır.

Küçükçekmece petek temizliği servisi,petek temizleme makinesiyle ve petek temizleme kimyasalı ile petekleri sökmeden kolayca yapmaktadır. Petek temizliği yapan firmadan bu yöntemi kullandıklarını mutlaka teyit etmelisiniz. Diğer yöntemler peteklerinize zarar verebilir, sizi daha fazla zarara sokar. Kışa iyi hazırlanmalı, ısınma sorunu yaşamamalısınız.

Peteklerin içinin zamanla tıkandığını düşündünüz mü? İçleri kapalı olduğu halde bu tıkanmanın neden kaynaklandığını merak edebilirsiniz. Bunun sebebi ısınmayı sağlayan sudur. Suyun sertlik derecesine göre zamanla peteklerin içinde kireçlenme etkisi olmaktadır. Birde suyun içinde bulunan tortuların, çamurun dibe çömesinden kaynaklanan tıkanmalar söz konusu. Bu nedenle bazı durumlarda kombinizi ne kadar yüksek ısıda yakarsanız yakın petekleriniz ısınmaz. Dolayısıyla kışın ısınma sorunu yaşarsınız. Bunu önlemek için belli aralıklarla,Küçükçekmece petek temizliği servisine petek temizliği yaptırmalısınız. Petekler yerinden sökülmeden yapılan bu işlemde sadece petek temizleme kimyasalları kullanılmakta ve petek temizleme  makineyle tesisatta  bulunan tüm artıklar dışarıya çıkarılmaktadır. Bu sayede sıcacık kış günlerine hazırlığınızı tamamlamış olursunuz.

Küçükçekmece petek temizliği, cihazla petek yıkama yapmaktadır.

Petek temizliğinde çıkan çamur

Küçükçekmece petek temizliği servisi ile  tesisatın, radyatörlerinizin temizliğini ve kombinin bakımını periyodik olarak yaptırmadığınız taktirde verimli ısınma sağlayamayacığınız gibi, faturanızda yüksek gelmeye başlayacaktır.Yılda bir defa kombi bakımı, 2 yılda bir petek temizliğini yaptırmak gerekmektedir. Petek temizliğinde kimyasal ilaç kullanmadan yüksek basınç uygulama yöntemi ile kalorifer tesisatındaki kaba pislikler sistem dışına atılabilir.Kaba pisliğin sistem dışına atılması çözümün kendisi olmayıp sadece çözümün bir parçasıdır.

Petek temizliği nasıl yapılır?

Petek temizliği için ilk olarak evinizde petek temizliği uygulamasına başlayabilmek için petek temizleme makinesinin bağlanacağı uygun bir yer bulunarak başlanır.Bu işlemler kesinlikle evinizi kirletmeden görsel olarak hiçbir görüntü kirliliği yaşatmadan petek temizliğinizi gerçekleştirmekteyiz. Petek temizliğine başlamak için petek temizleme makinesinin bağlanacağı uygun bir yer petek/havlupan bulduktan sonra evinizi kirletmeden petekleri yerinden sökmeden en uygun şekilde petek temizleme makinesi ile işe başlanır.

Cihazla petek temizliği ,kalorifer petek temizliği yapıyoruz

Küçükçekmece petek temizliği servisi

Küçükçekmece petek temizliği  servisi olarak önerimiz;petek temizliğine gelen firmaların  özellikle kimyasal ilaç kullanıp kullanmadığını ve markasını sorgulayın. Zira Kimyasal ilaç olmadan sadece ön temizlik yapılmış olacaktır. Petek temizliği yaptırdık diye düşünürken kısa bir süre sonra peteklerin yine bir kısmı ısınıp diğer kısmı ısınmayacaktır. Uzmanlar tesisat olarak Alman Markası Rothenberger Kimyasal ilacı ve yüksek basınç uygulayabilen makineyi kullanmaktayız.

Küçükçekmece petek temizliği servisi olarak bizler yıllardır petek temizliğinde edinmiş olduğumuz tecrübe ile bu  hizmeti ve hizmet sonrası iş takibini en kaliteli ve Profesyonel olarak sizlere sunmaktayız.

Diğer Tesisat Hizmetlerimiz;