petek temizleme 342 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kombi tesisat temizleme işi tesisat temizleme kimyasalı ve kalorifer petek temizleme kimyasalı ile yapılır. Kalorifer kombi petek tesisat temizliği, kombi petek temizleme işi profesyonel ustalar ile yapılmaz ise sadece cihazda tek başına yeterli olmaz. Günümüzde önüne gelen petek temizleme işini yapmaya başladığı için lütfen fiyat alırken firma mı değil mi bunu da sorgulayın. Sırf ucuz fiyat aldınız diye kalorifer peteklerini rastgele kişilere temizletmeyin. Fiyatla beraber bu işi ne ile nasıl yapacağını ve kaç yıllık firma olduğunu sorun.

Kombi Tesisat Temizleme Petek Kalorifer Temizleme

Tesisatta oluşan kirlilik kombiden geçeceği için kombi arıza verebilir. Kombi parçası da çok pahalı olduğundan bu hususa gereken ehemmiyeti gösterin. Kombinin arıza vermeden çalışması ve uzun ömürlü olması kombi tesisat temizleme ile paralel olup bu nedene dayalı periyodik bakımlar yaptırılmalıdır. Petek temizliği, kalorifer tesisat bakımı, kombi tesisat bakımı hepsi bu hizmetin farklı isimlendirilmesidir.

Kalorifer kombi petek temizleme | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer kombi petek temizleme | Uzmanlar Tesisat

İsimler farklı olsa da içerikte aynı hizmet alınmakta beklenilen fayda aynı olmaktadır. Kışın soğukta kalmadan hizmet kesintisi yaşamadan ısınmaya devam eder. Bu bilinçle hareket etmek hem bize fayda sağlar hem de kalorifer tesisatına fayda sağlar. Hizmetin alınacağı tesisatçı firma burada büyük önem arz etmekte yapacağı hizmette bu çerçevede sorunsuz olacaktır.

Kombi Bakımı Kalorifer Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımında kombi filtresinden başlanıp kombi içi açılmalıdır. Kombi içi açıldıktan sonra fan temizlenmeli, ateşleme odasının bakımı yapılmalı oksitlenen parçalar tek tek kontrol edilmelidir.

Kombi Tesisat Temizleme

Genleşme tankının havası kontrol edilmeli ve gereken zaman ayrılarak kombi bakımı tam olarak yapılmalıdır. Kombi bakımı, kombinin içi açılarak süpürge ile kombi içindeki  tozun çekilmesi değildir. Kombi bakımı ayrı bir hizmet tesisat petek temizliği ayrı bir hizmettir.

Kombi tesisat temizleme yapılırken dikkat edilmesi gereken noktaları siz bilmezsiniz ancak bu uygulamayı yapacak tesisatçı bu noktaları iyi bilmelidir. Bu noktaların uygulama aşamasında da yapılarak sağlıklı temizlik gerçekleştirilmelidir. Vatandaş bilmiyor diye yapılması gereken noktalar atlanmadan işin hakkı verilerek yapılmalıdır. Alınan paranın hakkı verilmeli vatandaş kış ortasında soğukta kalmamalıdır.

Benzer Gönderiler: