petek temizleme 311 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer tesisat temizliği petek temizliği kombi tesisat temizliği için makine ve ilaç gerektiği unutulmamalıdır. Kalorifer petek temizliği kalorifer sistemleri temizliği için peteklerin sökülmesine gerek kalmadan profesyonel işlem yapılır. Petek temizleme işlemi, kalorifer petek temizleme makinesi ile ilaç kullanılarak yapılır. Merkezi kalorifer tesisat temizliği ise farklı şekilde kazan dairesinden merkezden ilaçlı yapılır.

Kalorifer Tesisat Temizliği Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Tesisat Temizliği Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Tesisat Temizliği Petek Temizliği 

Tesisatta oluşan çamur tortu ve korozyon cihazla ve ilaçla temizlenir ise fayda sağlanır. Kış hazırlıklarınızı düzenli olarak yaptırdığınız zaman, kalorifer petek temizliği yaptırdığınız da ısınma sorunlarını da engellemiş olursunuz. Her sene kombi bakımı yaptırdığınız gibi kalorifer petek temizliği de yaptırmanız ısınma önündeki engelleri de kaldırır. Çünkü kalorifer tesisatı ve kombi evinizi ısıtmak için birlikte çalışır. Tesisatın içindeki suyu ısıtan kombi ve kombinin ısıttığı suyu evin istenilen bölümlerine taşıyan kalorifer tesisatıdır.

Diğer taraftan son nokta ve son görevi yerine getiren evinizi bu anlamda ısıtan peteklerdir. Ancak zamanla peteklerde kalorifer tesisatında biriken kireç tabakaları evinizin ısınmasına engel olur. Kireç tabakaları ısınan suyun rahatça dolaşımına engel olur, ısının iletilmesine de mani olur. Peteklerin içinde, tesisat borularında ve vanalarda biriken kireç ısınmış suyun dolaşmasını engelleyen önemli etkendir.

Kalorifer petek temizliği nasıl yapılır?

Kalorifer petek temizliği konusunda servisimizden her türlü yardımı alabilir, bu temizliğin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Petek temizliği ve kalorifer tesisat temizliği sırasında özel bir cihaz ve kimyasal madde kullanılır. Peteklerinizi ve tesisatı etkileyen kireçlenme kimyasal ile kolayca temizlenir. Ayrıca peteklerde tesisatta biriken çamur tortuları, atık maddelerde temizleme cihazı yardımıyla dışarıya çıkarılır. Tek noktadan bağlanan cihaz ile tüm tesisatta ve peteklerde biriken tortu çamur ve kirlilik temizlenir. Genelde banyoda bulunan havlupan petek sökülerek cihaz buradan tesisata bağlanır. Kombi sonrası tüm kalorifer tesisatı buradan petekler sökülmeden temizlenir.

Bu nedenle evinizi kış geldiğinde ısıtmak ta kolay olur. Yakıttan tasarruf imkanı ortaya çıktığı gibi kalorifer tesisatı, petekler ve kombi daha uzun ömürlü olur. Çünkü, kalorifer tesisatı temiz olduğu için kombi zorlanmadan sıcak su s sirkülasyonunu sağlar ve peteklerde gelen sıcaklığı en iyi şekilde ortama aktarır.

Benzer Gönderiler: