petek temizleme 1611 kez görüntülendi

Kalorifer tesisat petek temizliği servisi cihazla petek temizliğini yapmaktadır.

Düzenli olarak kalorifer tesisat petek temizliği yapılırsa, soğuk kış günlerinde kombi daha sağlıklı şekilde hizmet verecektir. Kombinin ısıttığı suyu ,evinizin içinde dolaştıran kalorifer tesisatı ve ısınmanızı sağlayan peteklerde tıkanıklık gibi sorunlar olursa, istediğiniz gibi ısınamazsınız. Zamanla içlerinde biriken atıklar, sudaki kirecin etkisi gibi sebepler peteklerin vazifesini yapamamasına neden olur. Kombi düzgün çalışsa bile, petekler evinizi ısıtamaz, yakıt sarfiyatı artar.Kalorifer tesisatı petek temizliği servisi bu amaçla hizmetlerini aradığınız takdirde hizmeti yerinde ,petekleri sökmeden sunmaktadır.

Kalorifer petek temizliği her sene yapılması gereken, ısınmada büyük kolaylık sağlayan bir işlemdir. Sadece kalorifer, kombi bakımı yapmakla kışın dilediğiniz gibi ısınamazsınız. Peteklerin içinde biriken tortular, kireç kalıntıları zamanla kalın bir tabaka oluşturarak peteklerin ısı yaymasına engel olur. Evde siz ve sevdikleriniz ısınmak için çabalarsınız.

 Bu sırada yaktığınız yakıt gideri de artar. Kombinin ömrü de kısalır. Günümüzde kalorifer tesisat petek temizliği özel bir makine ve petek temizleme kimyasalları yardımıyla yerinde petekler sökülmeden yapılıyor. Firmamız sizlere bu konuda en iyi teknik desteği verecektir. Kısa bir çalışmanın ardından peteklerin ısı iletimini engelleyen kireç tabakası, dip kısımlarda birikmiş çamur tortuları kolaylıkla temizlenerek kalorifer tesisatının dışına çıkarılır.

Bu yüzden belirli aralıklarla kalorifer tesisat petek temizliği hizmeti almalı, petekleri temizletmelisiniz. Bu işlem farklı yöntemlerle yapılabilir. Fakat cihazlarla ve özel kimyasallarla yapılan kalorifer petek temizliği en sağlıklı olanıdır. Kombi çalıştırılarak peteklerin içindeki suyun sıcaklığı 40-45 dereceye çıkarılır ve özel kimyasallar sistemde dolaştırılır. Cihazla peteklerin içindeki atıklar filtreyle tutulur, kireç kalıntıları temizlenmiş olur. Periyodik olarak yaptıracağınız petek temizliği ile kışı daha sıcak daha konforlu geçirme fırsatını yakalamış olacaksınız.

Kalorifer petek temizliği cihazla yapılır.

Kalorifer tesisat petek temizliği-1

Soğuklarla doğal gaz faturalarımızın giderek yükseldiği şu günlerde en büyük derdimiz, evlerimizi ısıtmak yada ısıtmaya çalışmak.Düşen sıcaklıklar ile birlikte yükselen doğal gaz faturaları ve artan giderlerimizi dengeleyebilmek bin bir türlü yol deniyor, türlü çareler arıyoruz.Kimimiz peteklerin ısınmadığından dert yanarken kimimiz ısınan peteklere rağmen ısınmayan evlerimizden şikayetçiyiz.Ortaya çıkan  bu karmaşanın farklı sebepleri ve haliyle farklı tedbirleri var elbette.

Isınmayan petekler mi sorun yoksa ısınan peteklere rağmen ısınmayan bir ev mi öncelikle bunu tespit etmek gerekir.Eğer petekler ve kombi tam verimle çalıştığını ve doğru şekilde ısındığını düşünüyorsanız sizin ilgilenmeniz gereken evinizin ısı yalıtımı.Bütün bu bilgiler ışığında şunu da ifade etmekte yarar var ,periyodik kalorifer tesisat petek temizliği servisine tesisat temizliğini yaptırdığınız takdirde  ısı maksimize edilebilir.

Fakat evinizde doğru yalıtım olmasına rağmen eviniz ısınmıyorsa muhtemelen petekler kirlenmiş yada tıkanmıştır.Petek temizliği yaptırmanızın zamanı çoktan gelmişte geçiyor demektir.Petek temizliği nasıl yaparım yada petek temizliği nasıl yapılır diye bir soru hemen aklınızda beliriveriyorsa bu soru kafanızı çok da fazla yormasın.Çünkü petek temizliği yapan profesyonel firmalar peteklerinizdeki tüm problemleri olabildiğince ve zahmetsizce çözüme kavuşturuyorlar.Üstelikte bu işlemler yapılırken temizlenen petekler evinizde herhangi bir kirlilik yada dağınıklık oluşturmuyor.

Kalorifer tesisat petek temizliği yaptırmanız gerektiğini nasıl tespit edersiniz istersen bundan biraz bahsedelim.Kullandığınız kombide herhangi bir arıza olmadığını düşünüyorsunuz ama petekler tam anlamıyla ısınmıyor.Yüksek derecede çalıştırdığınız kombinize ve yüksek gelen faturalara rağmen petekleriniz ılık olmanın ötesine geçemiyor.Yada peteklerin bazıları kısmen ısınıyor,yani herhangi bir peteğin altı sıcakken üst tarafı ılık yada soğuk oluyor.Bazen de tam tersi durum  söz konusu oluyor.Yani Üst taraf sıcakken alt taraf ya tamamen soğuk yada yeterince ısınmıyor.Kombinizden bazen enteresan sesler gelmeye başlar

Petek Temizliği ,kalorifer tesisat temizliğini petek temizleme kimyasalı ile yapıyoruz.

Kalorifer tesisat petek temizliği-2

Aslında siz kombinin tam verimli olarak çalıştığını düşünürken kombi alarm halindedir ve sizin bundan haberiniz olduğunda bazen çok geç olabilir.Çünkü petek temizliği yapılmaması kombinin de yeterli düzeyde ve verimli çalışmaması ve dolayısı ile peteklerin hiç ısınmaması,kısmen ısınması anlamına gelir.Kirlenen petekler kombinin verimini nasıl etkiler diye düşünebilirsiniz.Petek temizliği yapılmayan tesisat sistemlerinde verimin düşmesi beraberinde kombi arızalarını da getirir.Bunun sebebini anlayabilmek için petekler nasıl kirlenir önce biraz bu konudan bahsedelim.

Doğalgaz kullanımı sırasında çoğu insan peteklerin önemli oranda kirlenmediğini düşünür.Fakat durum tam tersidir.Çünkü doğalgaz ile birlikte kullanılan şebeke suyu çeşitli tortular ve kalıntılar içerir.Ve tesisat sisteminizin yani peteklerinizin içinde uzunca bir zaman aynı su devir daim ederek dolaşır.Ve zamanla bu içerisinde çökmeler ve tortulaşmalar başlar.Birde buna toz ve paslanma eşlik ederse tesisat boruları ve peteklerin içinde neredeyse balçığa benzer bir tabaka oluşmaya ve yüzeylere tutunmaya başlar.İşte bu balçık peteklerin tıkanmaya başlaması anlamına gelir.Bu noktada tıkanıklığın meydana geldiği kısımda suyun ilerleyişinin yavaşlamasına ve katılaşan sudan dolayı ısınmanın daha zor gerçekleşmesine bağlı olarak peteklerde ısınma problemi başlar.

Tesisat içerisinde tam anlamı ile su taşınmaz balçıksı bir sıvı taşınır .Ve bu sıvı suyun ulaşması gerektiği her yere ulaşır ve kirliliği gittiği yerlere taşır.İşte tamda burada petek temizliği yada kirlenen petekler kombiyi nasıl etkiler bunu anlatmak kolaylaşır.Kirlenen bu su ile birlikte kombiyede kirli su ulaşarak önce filtreleri tıkar.

Daha sonra kombi giderek yüksek performansta çalışmaya kendini zorlamaya başlar.Buda kombinin zorlanması anlamına gelir ve arızalara davetiye çıkarır.Kirlenen peteklere bağlı olarak daha yüksek performansta çalışan kombi aynı zamanda fazladan doğal gaz ve elektrik sarfiyatı anlamına gelir.Netice itibari ile petek temizliği yapılmayan tesisat sistemleri hem sizin yeterince ısınmanızı engeller hem de petek temizliğine ödeyeceğiniz fiyattan çok daha fazla maliyetli arızalara sebep olur.Peki bu kadar problemlere sebep olan ve gerçekten önemli oranda giderlerimizi arttıran kirli petekler nasıl temizlenir ?Yada başka bir deyişle petek temizliği nasıl yapılır bundan bahsedelim.

Kalorifer tesisat petek temizliği nasıl yapılır?

Petek temizliği sanılanın aksine çok gerekli ve etkili bir işlemdir.Makalemizin ilk kısmında değindiğimiz gibi performansı düşen ısıtma sistemini adeta yeniler.Azalan faturalar ve evinizin içinde rahat ısınabilmek de sizin yüzünüzü güldürür.Petek temizliği nasıl yapılır denince peki sizin aklınıza nasıl bir manzara gelir?Geleneksel olarak eski yıllarda yapılan petek temizliği peteklerin yerlerinden sökülerek tek tek yıkanması işlemidir.Aslına bakılırsa bu yöntem peteklerin içerisinde ki atıkların boşaltılmasına yardımcı olur.Fakat bu eksik ve yarım bir temizlik olur.Çünkü peteklerin içinin tam olarak temizlendiğini  varsaysak bile tesisat sistemi kirli kalır.

Yani petekleri birbirine bağlayan borularda yer alan balçık ve çamura müdahale etmek mümkün olmaz.Ve siz temizlediğiniz petekleri yerlerine taktığınızda bu tesisat borularında kalan kirli su tekrar petekleri kirletir.Yani petek temizliği yapmamış olursunuz.Üstelikte petekleri yıkama işlemi neticesinde ortaya büyük bir dağınıklık ve kirlilik çıkacak ve siz bu durumda  çok fazla yorulmuş olursunuz.

Oysa profesyonel olarak kalorifer tesisat petek temizliği yapan tesisat firmaları bu işlemi hem çok daha sağlıklı hem de ekonomik olarak sizin için yapabilirler.Ayrıca da evinizde herhangi bir dağınıklık oluşmaz.Çünkü profesyonel petek temizliği yapan firmalar bu işlemler için özel ekipman ve cihazlar kullanırlar.Netice olarak da çok başarılı sonuçlar alınabilir.Sizin kafanızdaki soru işareti olan petek temizliği nasıl yapılır sorusunun en güzel somut cevabını bu uygulamada bulacaksınız.

Petek temizliğini kimyasal ilaç ve cihazla yapıyoruz.

Petek temizleme

Petek temizliğinde ilk aşama kirlenen peteğe basınç verilmesidir.Yüksek basınç olmadan petek ve borular tam temizlenemeyeceği için basınç oluşturulan özel bir ekipmanın yardımı ile tesisat sisteminine basınçlı su verilir.Daha sonra bu suyun içerisine özel bir kimyasal eklenerek içerideki tortu ve kirlerin tamamen çözünmesi sağlar ve tesisat sistemi peteklerde dahil  olarak baştan sona temizlenmiş olur.Bu işlemler sırasında da petekleri yada sistemdeki herhangi bir şey yerinden sökülmez.Ve çok kısa bir süre içerisinde en az zahmetle en başarılı sonucu almış olursunuz petek temizliği hizmeti ile.

Petek Temizliğini petek temizleme  cihazı ile yapıyoruz.

Kalorifer tesisat temizleme

Petek temizliği nasıl yapılır?

Kirlenen yada arıza yapan kalorifer tesisat sisteminin en sık rastlanan problemlerindendir.Bunun en büyük sebebi de kullanıcıların kalorifer tesisatının bakımlarını ve sistemin bakımını yani kalorifer petek temizliğini ihmal etmeleridir.Gündelik hayatımızda rutin olarak pek çok konuda ve alanda sıkıntılar yaşamamak ve muhtemel problemlerle uğraşmamak için tedbirler alır ve bunları uygularız.Oysa yıllarca ve sürekli kullandığımız tesisat sistemimize bakım yaptırmak nedense hiç aklımıza gelmez, ta ki sistem arıza verinceye kadar.Bir gün yüksek rakamlarda gelen doğalgaz faturası yada ısınmayan petekler aklımızı başımıza getiriverir.

Kalorifer petek temizliğini cihazla yapıyoruz.

Kalorifer petek temizliği

Bu sefer yana yakıla problemin çözüm yollarını arar ,eşe dosta ne yapalım da evimizi daha tasarruflu olarak ısıtalım diye sorarız.Kimileri yalıtımdan bahsederken ,kimileri de tesisatta ve kaloriferde ortaya çıkabilecek muhtemel arızalardan bahseder.Ve açıkçası her kafadan bir ses çıkması sizin aklınızı daha fazla karıştırmaktan başka hiç bir işe yaramaz.Eğer denediğiniz bir çok şey önemli ve olumlu bir sonuç vermemişse en güzeli profesyonel bir yardım almaktır.Çünkü kirlenen kalorifer peteklere uzun bir süre bakım yaptırmamışsanız kendi kendinize tam olarak temizlemeniz çok zordur.Bu vesile ile,kalorifer petek tesisat temizlik vakti gelmiş olduğunun artık sizde farkına varmış olursunuz.

Kalorifer petek temizliği yaptırmak ısınmanızı önemli ölçüde etkiler.Ayrıca kısa zamanda ortaya çıkan doğalgaz giderlerinde ki azalma bütçenize olumlu yansıyarak , petek temizliği için ödediğiniz ücreti fazlası ile karşılar.Kalorifer petek temizliği nasıl yapılır , kendim evde kalorifer petek temizliği yapabilir miyim diye merak ediyorsanız.Sizin için kalorifer petek temizliği işlemini kısaca anlatalım ve kararı objektif olarak kendiniz verin.Kalorifer petek temizliği için ilk söylememiz gereken kısaca şu olabilir.Kalorifer temizliği tesisat sisteminin tüm öğelerini yıkayarak kirden ,pastan ve kireçten arındırma işlemidir.Yani sisteme zarar veren ve kaloriferlerin ısı verimliliği azaltan tüm öğeler ortadan kaldırılır.Ve bu işlemler sırasında özel cihazlar ve ekipmanlar kullanılır.

Kullanılan bu sistem sayesin dede çok kısa zamanda oldukça etkili bir temizleme işlemi yapılmış olur.Özellikle günümüzde zamanın hepimiz için en kıymetli öğe olduğunu düşünürsek kalorifer petek temizliği sonrasında ortaya herhangi bir kirlilik yada dağınıklık çıkmaması da başka önemli bir avantajdır.Ayrıca petek temizliği işlemi oldukça düşük ve ekonomik bütçeler ile yaptırılabilir.Bunun için tek yapmanız gereken ise sadece bir servis randevusu almaktır.

Petek Temizliği Fiyatları :

Isınmayan ve size yüksek doğalgaz faturalarına mal olan petekleriniz yada kaloriferleriniz için bin bir türlü şey denemiş ve başarılı sonuçlar alamamış olabilirsiniz.Bu sebeplede peteklerin tamamen temizlenmediğini yada petek temizliğinin bir işe yaramadığını düşünebilirsiniz.Buna doğru olarak karar verebilmeniz için şu iki soruyu yanıtlamış olmanız gerekir.

1-Petek temizliği için profesyonel yardım aldınız mı?(Yani herhangi bir firma yada servise başvurup petek temizliği hizmeti aldınız mı?

2-Petek temizliği hizmeti aldıysanız , çalıştığınız firmanın bu işlemi doğru ve sağlıklı olarak yaptığına emin misiniz?

Eğer bu ikisi sorunun ikisine birden evet diyemiyorsanız siz petek temizliği yaptırmış sayılmazsınız.Çünkü özellikle uzun yıllar kullanılıp herhangi bir bakım yaptırılmayan peteklerin evde yıkanarak yada benzer basit işlemler uygulanarak temizlenmesi mümkün değildir.Profesyonel yardımın gerekli olmasının en büyük sebebi ise petek temizliğinde kullanılan cihazların tarafınızdan tedarik edilemeyecek olmasıdır.

Petek temizliği fiyatı makuldür.
Petek temizliği fiyatı

 

Petek Temizliğini cihazla kimyasalla yapıyoruz.

Kalorifer tesisat petek temizliği-3

Aslında bir çok kişi petek temizliğinin gerekliliğini bilmesine rağmen bu işlemi yaptırmak istemez ve altında yatan ilk sebepte petek temizlik ücreti hakkında varılan yanlış kanıdır.Petek temizliği fiyatları sanılan kadar yüksek değildir.Aksine aldığınız hizmetin karşılığı olarak oldukça düşük bir meblağdır.Sadece fiyatı etkileyen iki unsur vardır.Birincisi alüminyum-panel radyatörlerin temizlenmesi biraz daha zor ve zaman alıcıdır.Ayrıca alüminyum petekler de kimi zaman petekleri söker  tek tek yıkama işleminin yapılması ve temizlenmeleri gerekebilir.O sebeple bu cins petek temizlik hizmetlerinde fiyat bir miktar değişmektedir.

Buna rağmen standart temizlikler neticesinde ortaya çıkan doğal gaz sarfiyatında ki önemli azalış petek temizliği ücreti için ödenen farkı fazlası ile karşılar.Hatta çok kirlenmiş peteklerde petek temizliği ücreti kendini bir kaç ay içinde amorti edebilir rahatlıkla.Ayrıca petek temizliği fiyatı olarak gördüğünüz bu ücret doğal gaz sisteminizin ve haliyle kombinin hem yüksek performans ile çalışmasını sağlar hem de ömrü uzatır.Detaylı bilgi ve servis hizmeti için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Petek kombi temizliği;

Isınmak için bir çoğumuz artık yaşadığımız mekanlarda doğal gaz ile ısınmayı tercih ediyoruz.Sebebi ise bir çok ısınma alternatifine göre çok daha temiz ve ekonomik olması.Ama bazı durumlarda doğal gaz ekonomik olma özelliğini kısmen kaybedebiliyor.Ödenen yüksek doğal gaz faturalarına rağmen yaşadıkları yada çalıştıkları mekanları ısıtamayanların ve bu durumdan şikayetçi olanların sayısı azımsanamayacak kadar çok.Tabi bunun ilk ve en büyük nedeni bakımsız ve ısı yalıtımı olmayan eski binalar.Ve neticesi yüksek doğal gaz faturaları.Bu durum son yıllarda yapılan yeni binalarda ısı yalıtımı yapılmasının neden kanuni bir zorunluluk haline getirildiğinin de önemli bir ispatı.Çünkü bu hem enerji israfı hem de büyük bir ekonomik külfet.

Petek Kombi Temizliğini cihazla kimyaslala yaptırın.

Petek kombi temizliği-1

Isı yalıtımı konusunda çaresiz kalmanız mümkün olabilir.Sonuç itibari ile bu tek başınıza karar verebileceğiniz bir şey değil.Fakat ikinci ve en büyük sebep olan kombi ve petek bakımı yani kombi petek temizliği tamamen sizin kontrolünüzde olan ve ısınmayı doğrudan etkileyen bir durum.Petek kombi temizliği uzun yıllar yapılmamış ve ihmal edilmiş bir ısınma sisteminden yüksek performans beklemek zaten mümkün değil.

Çünkü kireçli ve kirli suyu yıllarca taşıyan borular ve içindeki oksitlenmeyi de hesaba katarsak adeta balçıklaşmış bis suyu taşıyan tesisat sistemi.Bunun neticesi olarak yoğunluğu ve özgül ağırlığı artan bir balçık.Borular içinde bunun taşınması ve su gibi hareket edebilmesi elbette mümkün değil.Üstelikte ısınmayı sağlayıp suyun hareketliliğini yakalayabilmek için kombinin zorlanması anlamına gelen bir durum.

Kalorifer Petek temizliğini cihaz ve kimyasal ilaçla yapıyoruz.

Petek kombi temizliği-2

Özetle doğal gaz sistemini sonuna kadar zorlayan ve ısınmayı zorlaştıran bir kirlenme.Üstelikte kombiye de ulaşan bu çamurlu su ile kirlenen ve zamanla yıpranan sağlıksız çalışan bir kombi.Kirlendiği ve boruları tıkandığı için yarım yamalak ısınan petekler.Isınmayan bir iç mekan.Ve tüm bu sıkıntılara rağmen çok yüksek rakamlara ulaşan doğal gaz faturaları ve yüksek ısınma giderleri bunların tümü kombi petek temizliğinin ihmal edilmesinin neticesi.Oysa kombi petek temizliğini düşük bir ücret karşılığı yaptırarak tüm bu problemlerden kurtulmanız mümkün.Bu işlemi profesyonel olarak çalışan bir firmaya yaptırdığınız taktirde herhangi bir zaman kaybı kaygınızın olmasına da gerek yok.

Çünkü özel teçhizat ile yapılan bu işlem oldukça kısa sürelerde (bir kaç saat içerisinde) ve temizliğin yapıldığı mekanda herhangi bir dağınıklık ve karmaşaya yol açmadan yapılmaktadır.İşlem neticesinde hissedilir derece de ısı artışı ve faturalarda düşüş gözlemleyebilirsiniz.Kombi petek temizliği işleminde kombiye kısa bir ön bakım yapıldığı için kombide de muhtemel arızaların önüne geçerek ömrünün uzamasına katkıda bulunursunuz.

Petek temizleme kimyasalı; 

Kirlenen yada tıkanan peteklerin temizlenmesi doğru ve tam ısınma sağlayabilmek için önemli ve yapılması gereken bir işlemdir.Petek temizliği için ayıracağınız küçük bir bütçe ile uygun fiyatlara petekleri ve doğal gaz sisteminizi temizletip, kombi bakımı yaptırmanız mümkün.Özellikle uzun yıllar kullanılmış fakat herhangi bakım yaptırılmamış peteklerde bu işlemin yapılması çok daha gerekli ve önemli.Petek temizliğinin evde kişisel olarakta yapılması oldukça zor.Çünkü bu işlem için özel teçhizata ve cihazlara sahip olmanız gerekiyor.Tabi tecrübe de oldukça önemli.Özellikle de kimyasal kullanımı ve miktarının tespiti için kesinlikle tecrübeli ve bilgili bir servis ile çalışmalısınız.

Petek temizleme kimyasalından önce kısaca petek yıkama işlemini anlatalım.Petek temizliği kireç ve paslanma ile birlikte ısıtma sisteminizde ki suyun kirlenmesi ile ortaya çıkan kirliliğin ortadan kaldırılması işlemidir.Yani borular ve peteklerin kirden ve tıkanıklıktan arındırılmasıdır.bu işlem peteklere yüksek basınçlı su verilerek yapılır.Elbette peteklerde oluşan balçıksı bu yapının yüksek basınç olsa bile yalnızca su ile temizlenmesi mümkün değildir.İşte tamda bu noktada imdadımıza petek temizleme kimyasalı yetişir.

Petek temizleme kimyasalı ile petek temizliği

Petek temizleme kimyasalı-1

Petek temizliğinde kullanılan bu kimyasal borular ve petekler içerisinde ki kireçlenmeleri ve yüzeye yapışmış duruma gelen kireçlerin sökülmesinde yardımcı olur.İçerisinde bulunan aktif maddeler petek içerisinde ki kirli öğeleri çözer ve yıkama işlemi ile bu kirlilik tahliye edilmiş olur.Fakat burada bilinmesi gerekli olan iki önemli husus vardır ki bunlar petek temizlik işleminin sonucunu doğrudan etkiler.

Petek Temizliğini Petek Temizleme Kimyasalı ile yapıyoruz.

Petek temizleme kimyasalı-2

İlk olarak kullanılan petek temizliği kimyasalının kalitesi çok önemlidir.(Firmamız ve servis çalışanlarımız Rothenberger Multi Acit içerikli petek temizliği kimyasalını kullanmaktadırlar.)Çünkü kalitesiz yada sahte ürün kullanımı neticesinde ısınma verimliliğinde artış olmadığı gibi önemli problemlerle de karşılaşmanız olasıdır.Çünkü kalitesiz yada sahte bir ürün kombinize bile mal olabilir yada size maliyeti yüksek kombi arızaları çıkarabilir.İkinci olarak servis hizmeti veren görevlininde petek temizliği kimyasalının nasıl ve ne miktarda kullanacağını bilmesi gerekir.Yani her durumda olduğu gibi eksik tecrübe ve kalite başınıza olmadık işler açıp , sizi daha büyük ısınma problemleri ile karşı karşıya bırakabilir.

Yerden ısıtma tesisat temizliği;

Yerden ısıtma tesisatı ülkemizde evlerde çok yaygın olarak kullanılmayan bir sistem.Bu sebeple de sistem hakkımda bilgi sahibi olanlarında başarılı uygulama yapanlarında sayısı çok fazla değil.Yerden ısıtma sistemlerinde meydana gelen ısınma problemleri de kalorifer sistemi ile benzerdir.Çünkü aralarındaki en büyük fark yerden ısıtma tesisatının daha kapalı devre olarak çalışmasıdır.

Yerden Isıtma Tesisatı nasıl ısınır

Yerden ısıtma tesisat temizliği-1

Ve bu sebeple de ısınmada meydana gelen azalma yada herhangi bir arıza kullanıcıları biraz daha fazla korkutabilir.Fakat yerden ısıtma tesisatının diğer sistemlere göre bir de avantajı vardır veya yoktur bu ayrı bir konu.Yerden ısıtma tesisatı temizliğini gerekli kılan kirliliğin nedeni de kaloriferde olduğu gibi kireçli sular,oksitlenme ve zamanla çamurlaşma.Ve tabi kaçınılmaz olan son ısınmanın zorlaşması ve doğalgaz giderlerinin artması.

Çünkü kirlenmeden önce yoğunluğu düşük olan suyu ısıtmaya çalışan sistem artık daha yoğun ve ağır olan çamurlu bir suyu hatta bazen balçığı ısıtmaya çalışır.Ve elbette bu çok daha zor ve neticesi çok başaralı değildir.İşte bu çamurlu suyun sistemden derhal tahliye edilmesi gerekir.Yerden ısıtma tesisatının eski performansına kavuşabilmesi açısından bu çok önemlidir.Yerden ısıtma tesisat temizliği için kullanılan kimyasal açıcı ile bu kir ve pas çözünerek sistem tortu ve kirden arındırılır.

Yerden Isıtma Tesisat Temizliğini cihazla yapıyoruz.

Yerden ısıtma tesisat temizliği-2

Yerden ısıtma tesisat temizliği sonrası önemli ölçüde ısı kazanımı sağlanır.Fakat burada dikkat edilmesi gereken sistemin bakımının düzenli olarak yapılmasıdır.Aksi taktirde uzun vade de ortaya çok daha büyük problemler çıkacak ve size yüksek maliyet yükleri olacaktır.Firmamız tarafından yerden ısıtma tesisat temizliği profesyonel olarak yapılmaktadır.Tecrübeli servis elemanlarımız ve kaliteli hizmet anlayışımız ile size bir telefon kadar uzaktayız.

Petek Temizliği Hizmeti Verdiğimiz İlçeler