petek temizleme 606 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer peteklerinin içi nasıl temizlenir sorusunda en çok  merak edilen şey peteklerin yerlerinden sökülüp sökülmediğidir. Kalorifer peteklerini temizlemek için ya da kat kaloriferi petek temizleme için peteklerin sökülmesi gerekmez.  Evde petek temizliği yani evde petek içi temizleme işi pis suyun boşaltılıp temiz suyu kombiden doldurmaktan ibarettir.

Kalorifer Peteklerinin İçi Nasıl Temizlenir?  Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Peteklerinin İçi Nasıl Temizlenir? Uzmanlar Tesisat

Kalorifer petek iç temizliği denilen şey petek temizliği, kalorifer petek temizliği, doğalgaz petek temizliği, radyatör temizliği ile aynı hizmettir. Her ne kadar farklı isimlerle de nette karşılaşmış olsanız uygulama ve amaç aynıdır. Bütün bu uygulamalardaki amaç kışı en az yakıt harcayarak en iyi şekilde ısınarak geçirmektir. Bu uygulama yapılırken hepsinde de kalorifer tesisatı da tam olarak temizlenmiş olur. Birde Kalorifer peteğinin aralarını temizleme ile  kalorifer peteği temizliği de karıştırılmamalıdır. Petek araları toz temizliği buharlı cihazla yapılır sağlık için gereklidir.

Kalorifer Peteklerinin İçi Neden Temizlenir?

Kalorifer peteklerinin içi kullanıma bağlı zamanla kireçlenmeye çamurlaşmaya başlar. Temizletilmeden kullanım devem ettiği zamanda suyun içinde bulunan atıklar, çamur tortuları da peteklerin dibine çökerek birikir. Kalorifer petekleri tam olarak ısınmıyorsa, bazı yerleri soğuk kalıyorsa, evinizi ısıtmakta zorluk çekiyorsanız, petek temizliği yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Kombiyi yüksek ısıya almanıza rağmen petekler ısınmayacak, kombi sürekli ısıtmak için aktif çalışacaktır. Bu durumda hem kombi zarar görür hem de cebiniz zarar görür. Bu açıdan peteklerin belirli aralıklarla temizlenmesi gerektiği aşikardır.

Kalorifer peteklerinin içi nasıl temizlenir, bu temizliği kime yaptırmalı ve nelere dikkat etmeli bu noktalara dikkat ederek hizmet almalısınız. Kalorifer petekleri temizlenmediği zaman ısınma sorunları yaşarsınız. Aynı zamanda yakıt giderleriniz de yükselir. Isınmadan daha fazla doğal gaz parası ödemeye başlarsınız. Sıcak sorunsuz bir kış için elbette bu hizmet yaptırılmalıdır.

Kalorifer Peteklerinin İçi Nasıl Temizlenir?

Kalorifer peteklerinin içi nasıl temizlenir sorusuna aranan cevap petek temizleme ve kimyasal ilaç ile temizlik yapmak olacaktır. Bu hizmeti alacağınız zaman sadece fiyata odaklanmadan hizmetin içeriği de detaylıca irdelenmelidir.

Kalorifer peteklerinin içini ve kalorifer tesisatını temizletmek için bir servisten profesyonel yardım alırsanız ısınmadaki olumlu farkı hissedeceksiniz. Petek temizleme cihazı ile petekler sökülmeden temizlik kolayca yapılacaktır. Petek temizleme cihazı sayesinde tesisattaki hem kireçlenme, hem de atıklar zahmetsizce temizlenir.

Petek temizleme hizmeti alarak, cihazla petek temizleme kimyasalı ile ısınma sorununu aşabilirsiniz. Kireç kalıntıları özel kimyasal madde ile hem peteklerden hem de tesisatın içinden rahatça temizlenir.

Benzer Gönderiler: