petek temizleme 1461 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kış geldiğinde ısınmanız için, sadece kombinin çalışması yetmez. Aynı zamanda Kalorifer Petek Temizleme uygulaması ile kalorifer peteklerinin istenilen düzeyde ısınması ve evinizi ısıtması gerekir. Petekler ısınmıyor ise kombi çalışsa bile sadece yakıt giderleriniz artar ısınamazsınız. Kimyasalla birlikte yapılan bahse konu petek temizliği kesinlikle aksatılmaması ve ayrıca uzmanlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir

Kalorifer Petek Temizleme Nedir ve Neden Yapılır?

Kış aylarında daha iyi ve daha ucuz ısınabilmek adına kalorifer tesisatının ve peteklerin ilaçlı cihazlı, petekler sökülmeden  temizliğinin yapılmasıdır.

Peteklerdeki ısınmaya engel olan unsurlar, sistemdeki suyun kireçlenme etkisi, sudaki tortular, çamur, pislik gibi etkenlerdir. Bunlar suyun peteklerde dolaşmasına mani olur. Kombi suyu ısıtmış olsa da, evde sirkülasyon sağlanamaz. Petek temizleme günümüzde adeta ihtiyaç haline gelmiştir.

Kalorifer Petek Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Petek Temizleme | Uzmanlar Tesisat

Kışın kalorifer sistemiyle ısınanlar peteklerini her yıl kombi bakımıyla birlikte temizletilmelidir. Böylece daha kolay ısınır, daha az yakıt parası ödersiniz. Kışın ısınmak bu şekilde daha kolay olur. Kalorifer peteklerim ısınmıyor ya da alt kısmı ısınmıyor dediğinizde aklınıza ilk gelecek işlem Kalorifer petek temizliği yaptırmak olsunBu yüzden kalorifer petek temizliğinin belirli aralıklarla yaptırılmasını tavsiye ederiz.

Kalorifer Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

  • Kalorifer petek temizleme servisimiz sizlere bu konuda en yeni yöntemlerle hizmetlerle yardımcı olur. Peteklerin içinde dolaşan suyun etkisiyle biriken atık maddeler, kireç kalıntıları yerinde temizlenir.
  • Petekleri sökmeden ustalarımız  petek temizleme kimyasalı ve petek temizleme makinesi  kullanarak petek temizleme işlemini kolayca yapar.
  • Bir yandan peteklerin içindeki kireç tabakası kimyasallarla çözülür, diğer yandan petek temizleme makinesi tesisattaki atıkları filtresiyle dışarıya çıkarır. Artık geriye sadece zahmetsizce ısınmak kalır.

Kalorifer petek temizliği kış gelmeden önce kombi bakımını yaptırdığınız zaman yapılmalıdır. Kullanımınıza göre 2 yılda bir kalorifer peteklerini  temizletmelisiniz.

Kalorifer petek temizliği yaptırdığınız zaman peteklerin kanallarında ve yüzeylerinde bulunan çamur, tortu pas temizlendiği için kombi daha  verimli hale gelecek ısı da ciddi anlamda artacaktır.

Günümüzün gelişen teknolojisi ile sizlere profesyonel cihaz ve tesisatçılar ile bu  hizmeti en iyi şekilde sunuyoruz. Bireysel olarak petek temizliği yapmak olası bir durum olmayıp sadece petek havası alınabilir. Çoğu kişi petek temizliği yaptım diye aslında sadece peteklerden su tahliyesi yaptırmakta ve peteklere, tesisata temiz su ilave edip petek havası almaktadır.

Petek Temizliği Ne Fayda Sağlar?

Kalorifer petek temizliği yaptırmadıysanız, kalorifer tesisatında ve petek içlerindeki  pislikler yüzünden kombi ısıtmak için daha çok çalışır. Daha fazla enerji harcayacağı için fazla yakıt tüketerek petekleri daha az ısıtır. Petek temizliği yaptırdığınızda bu olumsuz durumların önüne geçersiniz.

  • Kalorifer petek temizliği yapılırken aynı zaman da uzman kadromuz bütün tesisatta sirkülasyon işlemi yaparak tesisata bağlı boruların ve tesisatın genel anlamıyla bakımını ve temizliğini yapmış olacaktır.
  • Kalorifer petek temizliği işlemini kışa girmeden bir kere yaptırırsanız hem kışı rahat ve sıcak bir şekilde geçirebilirsiniz. Diğer taraftan kombi ve peteklerle ilgili oluşacak sorunları ortadan kaldırabilme şansına sahip olabilirsiniz. Tesisat temizliği işleminden sonra rahat rahat ısınabilecek yakıt için gereğinden fazla fatura ödemeyeceksiniz.
  • Kalorifer petek temizliği işlemi sayesinde peteğin her tarafına eşit derecede ısı yayılacaktır. Kapalı devre çalışan tesisatta bu su zamanla  kirlenir ve kireçlenir. Kireç kirliliği zor söküldüğü için Kalorifer petek temizliği uygulamalarında özel ilaçlarla kalorifer petekleri temizlenerek ısınma performansını ve verimini büyük  ölçüde artırmaktadır.
  • Kalorifer petek temizliğini belirli aralıklarla yaptırırsanız, hem yakıt tasarrufu sağlarsınız, hem de kış geldiğinde ısınabilirsiniz.

Tesisat temizliğinin ve peteklerin temizliğinin yapıldığı bu  işlemi kesinlikle düzenli olarak yaptırmanızı öneriyoruz. Petekler ve tesisat periyodik olarak temizlenmediği takdirde başınıza birçok ısı ile ilgili sorun açacaktır. Kalorifer tesisat temizliği işinde işin ehli olan firmamız size her zaman hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Kalorifer tesisat temizliği hizmeti sayesinde birçok ısınma sorunundan kurtulmanız için sizlerin hizmetinizde olduğumuzu ve size bir telefon kadar yakın olduğumuzu unutmayın.

Benzer Gönderiler: