petek temizleme 384 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer petek radyatör temizliği kalorifer petek tesisatı bakımı için elbette makine ve ilaçlı uygulama gereklidir. Kalorifer tesisat kombi radyatör temizliği için evde hazırlık yapılmasına da gerek kalmaz. Radyatör petek temizliği, petek temizleme makinesi ile yapılır ve tek noktadan tüm tesisata ve peteklere ulaşılıp temizlik yapılır.

Kalorifer Petek Radyatör Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Petek Radyatör Temizliği | Uzmanlar Tesis

Kalorifer Petek Radyatör Temizliği

– Petek temizliği ile eş değer olan hizmetleri paylaşmak istedik

Tesisatçıdan yardım alacağınız zaman tesisatçıyı aradığınızda bazı terimler karışabilir veya ne tür hizmet alacağınız konusunda tam olarak anlaşılamayan noktalar olabilir. Kalorifer petek radyatör temizleme derken ne söylenmek istenmekte ve biz ne anlamalıyız.

Bu duruma kısada olsa değinerek açıklık getirmek bizlerin tesisatçı firmaların  görevidir. Bunu ana başlıklar ile ifade etmeye çalışalım. Detaylıca ele alacak olursak bu kelimelerin üzerinde tek tek durmak isterim

  • Radyatör Temizliği: Radyatör temizliği yapıyoruz denilince bu petek temizliği ile eş değerdir aynı hizmettir.
  • Petek Temizliği: Petek temizliği yapıyoruz denilince bu da radyatör temizliği ile eş değerdir.
  • Kalorifer Tesisat Temizleme : Bu uygulama ve yapılacak işe petek temizliği desek yanlış olmaz petek temizliği ile eş değerdir.
  • Kombi Tesisat Temizleme : Burada petek temizliği ile farkı kombi bakımının da yapılacak olmasıdır.
  • Doğalgaz Petek Bakımı : Bu uygulama da petek temizliği ile eş değerdir.
  • Kalorifer petek radyatör temizleme eşittir petek temizlemedir.

 

Nette sürekli olarak dolaşan farklı farklı kelimeler ile kafanızı karıştıran birbirine benzer bu kelimelerin karşılığı aslında aynıdır.

Evde kalorifer peteği nasıl temizlenir?

Kalorifer tesisat temizleme ile ne amaçlanır ve bunun ne tür faydaları vardır ve bu faydaları evdeki petek temizliği ile elde edebilir miyiz? Evdeki imkanlarla evde  makineli ilaçlı uygulama imkanı olmadığı için bahse konu fayda elde edilemez. Evde kalorifer peteği kirli suyun tahliye vanasından boşaltılıp, kombiden temiz su doldurmaktan ibarettir.

Etkili olmayan bu uygulama ile tesisatta biriken çamur tortu temizlenemeyecektir. Bu durumda da sıcak su sirkülasyonunu engeli olan tıkanıklık temizlenemediğinden peteklerde oluşacak sıcaklığı düşürecektir. Bu durumda kombi sürekli çalışsa da petekler ısınmayacağından kombi ekonomik moda geçemeyecektir. Bunun sonucunda yakıt gideri fazla olduğu halde ısınma sorunu ortaya çıkacaktır. Bu maliyetli ısınma durumundan tasarruflu ısınma sağlamak isterseniz. İlaçlı makineli için kalorifer petek radyatör temizleme hizmetini alın.

Benzer Gönderiler: