petek temizleme 352 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer petek iç temizliği ile ısınma sorunlarından büyük oranda kurtulmuş olursunuz. Sağlıklı sıcak bir kış geçirmek adına Periyodik olarak petek bakımı yaptırın. İhmal edilmemesi gereken bu uygulama için lütfen tesisatçı firmaları seçin.

Kalorifer tesisatı petek içi temizleme, kalorifer peteklerini temizlemek ilaçlı makineli yapılmalıdır.  Evde petek temizliği, evde petek iç temizliği makine ilaç olmadan yapılamaz. Diğer taraftan farklı bir hizmet olan önce sağlıklı ısınmayı ilgilendiren kalorifer peteğin aralarını temizlemek içinde buharlı cihaz gereklidir.

Kalorifer Petek İç Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Petek İç Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Petek İç Temizliği Nedir Neden Petek Temizliği Yapılır?

Petek temizliği denildiğinde aslında ifade edilmeye çalışılan kalorifer petek iç temizliği ile eş değerdir. Bu uygulama ile kombi sonrası kalorifer tesisatın ve peteklerin cihaz ve ilaç kullanılarak tamamen temizlenmesidir. Peteklerin yerinde sökülmeden ilaçla makine ile tek noktadan temizlenmesidir. Bu uygulama sayesinde petek kanallarını tıkayan kirlilik temizlenerek sıcak suyun hızlı dolaşımı sağlandığından ısı kaybı önlenmiş olur.

Kalorifer petek temizliği yapılmasındaki amaç kalorifer tesisatı boruları ve sıcak suyun dolaştığı petek kanalları kirlilikten dolayı tıkanır. Tıkanan petek kanallarında sıcak su dolaşımda bulunamaz ve dolaşım olmayan kısımlar soğuk kalır. Bu uygulama ile amaçlanan kış geldiğinde petekler yakıldığında kış ortasında ısınmama sorunu ile karşılaşılmasını önlemektir. Bir değer neden tesisattaki kirliliğe dayalı fazla yakılan yakıt tüketiminin önüne geçerek düşük fatura ile yüksek verim almaktır.

Kalorifer Petek İç Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer petek temizliği yapılırken kombi filtresi de temizlenmelidir. Bu yapıldığında kombi girişinde bulunan ve bütün pislikleri tutan kombiyi koruyan fitrenin temizliği yapılmalıdır. Petek temizliği yapılırken bahsettiğimiz noktaya önem gösterilmesi yapılan temizliği daha sağlıklı kılacaktır. Bu uygulamayı yapan tesisatçı bu noktayı atladığında sizin haberiniz olmaz. Bu nedene dayalı bu hizmeti alacağınız tesisatçı kalorifer petek temizleme servisinin güvenilir firma olması gereklidir. Eğer ilk hizmet alma aşamasında doğru firmayı seçerseniz alacağınız hizmetin kapsamında sağlıklı kalorifer petek  temizliği yapılacaktır.

Ek bir masraf çıkma durumu olmayacak verdiğiniz paranın karşılığını almanın rahatlığı ile kışı sıcak geçireceksiniz. İç temizlikten kasıt zemin altında veya zemin üstünde kalan boruların içi ve peteğin göremediğimiz iç kanallarının temizlenmesini kapsamaktadır. Periyodik olarak bahse konu temizlik yaptırdığınız vakit soğuk günlerde kış ortasında soğukta kalmadan konforlu ısınırsınız. Kalorifer petek temizliği için deneyimli profesyonel uygulamaları cihazla yapan firmamızı arayın.

Benzer Gönderiler: