petek temizleme 414 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Kalorifer peteği yıkama yani  doğalgaz peteklerinin bakımı, makineli petek temizliği uygulaması ile yapılmalıdır. En son petek hiç ısınmıyor, evde petek temizleme yapsam acaba peteği ısıtabilir miyim? Öncelikler kalorifer petek temizliği nasıl yapılır ve bunun için ne gereklidir bunlar bilinmelidir. Evde kendi imkanlarınız ile sadece kirli suyu boşaltıp kombiden su doldurma yapabilirsiniz. Gerçek bir kalorifer peteği temizliği olması için ilaçlı makineli temizlik yapmalısınız. Bu sayede, Tesisat temizleme ve petek yıkama uygulaması petek temizliği ile yapılmış olur.

Kalorifer Peteği Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Peteği Yıkama | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Peteği Yıkama Makineli Petek Temizliği

Kalorifer peteği temizliği sırasında petek temizleme makinesi tesisata bağlanır. Genelde banyodaki havlupan petek sökülerek burada gidiş dönüş tesisata bağlanır. Ustanın bu cihazı en uygun yere bağlaması, evdeki kirlenmenin çözümü noktasında önemlidir. Bu aynı zamanda tesisat temizleme işlemi sırasında peteklerde biriken tortuları, kireci kolayca dışarıya çıkaracaktır. Uzun bir yol almadan temizlik işlemi yapılacaktır.

Kalorifer petek yıkama sırasında tesisata giren basınçlı su ve hava içerideki tortuları havalandırarak, bunların cihaz yardımıyla dışarıya atılmasını kolaylaştırır. Peteklerin dibine çöken tortuların daha kolay temizlenmesini sağlar. Kalorifer peteği yıkama esnasında temiz su gelinceye kadar temizliğe devam edilir. Tesisatın içindeki bütün tortuların temizlendiği bu şekilde anlaşılır. Kalorifer peteği yıkama işlemi bittiği zaman, tesisata koruma kimyasalı konularak tesisattaki su miktarı ayarlanır. Bu işlem sırasında sökülmüş olan parçalarda yerine monte edilir.

Kalorifer petek temizliğini kime yaptıralım?

Kalorifer peteği yıkama işlemi yapacak tesisatçı bu uygulamayı cihazlı  ilaçlı yaparak tesisat iç temizliği ve petek iç temizliğini yapmalıdır. Güvenin ön plana çıktığı hizmet sektöründe alacağınız hizmet ile ilgili gerekli malumata sahip değilseniz işin hakkı verilmeden gelişigüzel özentisiz bir hizmet almak kimse istemez. Bu şekilde aldığınız bir hizmet her açıdan  üzücü olacaktır.

Bu anlamda işinin ehli firmalar tesisat bakımı ve diğer tesisat işlerini daha kapsamlı yaptıkları için tercihiniz bu yönde olsun. Bu işi kendi başınıza yapamazsınız. Peteği yıkamak için özel bir makinenin olması gerekir. Ayrıca bunun bir usta tarafından yapılması gerekir. Kalorifer peteği temizliğine ihtiyaç duyulduğu zaman bir servis çağırmalısınız.

Benzer Gönderiler: