petek temizleme 289 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Isıtmayan peteklere ne önerirsiniz derseniz önce kalorifer peteklerin havası alınmalı bu etki etmez ise kalorifer peteğin vanalarını da kontrol ettirin. Eğer vanaların göbeği bozuldu ise buda vananın açılmaması demektir. Kalorifer peteği neden ısıtmaz, peteklerin altı soğuk üstü sıcak diye çok sorulmaktadır. Peteklerin tamamının ısınması için periyodik bakımları yaptırmalı olası aksiliklerin önüne geçmiş olmalısınız. Kombi suyu ısıtıyor ama petekleri ısıtmıyor ise burada kombide sıkıntı olduğu düşünülebilir.

Isıtmayan Peteklere Ne Önerirsiniz | Uzmanlar Tesisat

Isıtmayan Peteklere Ne Önerirsiniz | Uzmanlar Tesisat

Isıtmayan Peteklere Ne Önerirsiniz

Petekler çok soğudu ise petek kanalları tıkanmış olacağından cihazlı ilaçlı temizlik yapılması gereklidir. Kalorifer tesisatı ve petekler ısınma araçlarımız olup ısınmada sorun yaşamamak için periyodik petek ve kombi bakımı yaptırılmalıdır. Isıtmayan petekler için öneri ne olmalı sorusuna en anlamlı cevap petekleri sökmeden pratik yapılacak uygulamadır. Kombi sonrası tesisat ve sonrasında tesisatın nihai noktası olan petekler zamana ve kullanıma dayalı kirlenir. Bu kirliliğin temizlenmesi bildiğiniz yöntemlere olmayacağından bu uygulamayı yapan tesisatçılardan yardım almanız gereklidir.

Evde ben kirlenen petekleri ve kalorifer tesisatını temizlerim demek için tesisatçı olmanız ve petek temizleme cihazı ve ilacı olmalıdır. Aksi takdirde kendi çabanızla petek temizleme ilacı ve petek temizleme cihazı olmadan yapabileceğiniz şey sadece sistemin suyunu boşaltmaktır.

Isıtmayan peteklere ne önerirsiniz için en anlamlı cevap petekler sökülmeden yapılacak tesisat temizliğidir. Tesisatçıların yaptığı uygulamalarda işe uygun malzeme ve cihaz olmalıdır. İşin kaliteli ve  olumlu sonuç vermesi için işin niteliğine uygun malzeme ve cihaz kullanılması sağlıklı sonuçlar çıkmasında en etkili adımdır.

Kalorifer Petek Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılmalıdır?

Kalorifer peteklerin temizliği petek modeline ve petek türüne bağlı olarak değişse de ortalama 2 yılda bir peteklerin temizliği gereklidir. Eğer periyodik bakımları bu şekilde yaptırırsanız ısınma sorunu yaşama durumu da en aza iner.

Havalar sıcak olduğunda çok anlaşılmayan ve ihtiyaç duyulmayan petek temizliğinin gerekliliği soğuklar geldiğinde çok net ortaya çıkar. Bu anlamda kışın soğuklarını beklemeden yapılması gereken hazırlıkları yapmak soğuklar geldiğinde sıcacık bir ortamda kışı karşılarsınız. Kışın yoğun talep edilen petek temizleme hizmeti için aradığınız anda hizmet alma şansınızda olmayabilir. Bu açıdan zamanında yapılacak uygulama hem maliyet hem de işin daha sağlıklı yapılmasında etkendir.

Benzer Gönderiler: