petek temizleme 871 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

İhlas Evleri Petek Temizliği Servisi tarafından yapılan petek temizliği, petek temizleme makinesi ve ile yapılan sizlere tasarruf imkanı sunan bir hizmettir. Bugüne kadar petek temizliği hakkında fazla bilgiye sahip olmayabilirsiniz. Ancak kalorifer tesisatı sayesinde sağlıklı ısınma için, sadece kombinizin bakımının yapılması yeterli gelmez. Çünkü kalorifer sayesinde ısınmak için sistemde suyun gerektiği gibi dolaşması gerekir. Buna engel olacak sebepler peteklerin ısınmasını engelleyeceğinden, ısınmanız çok zordur. Kombinizi ne kadar yüksek ısıda yakarsanız yakın, peteklerin ısınması sağlanmadığında ortam ısınamaz. Bu yüzden petek temizliği yaptırılmalıdır.

Beylikdüzü İhlasevleri petek temizleme, kombi petek temizliği servisi tecrübeli ustalara  sahiptir. Diğer taraftan sağlık için önem arz eden petek toz temizliği İhlas Evleri servisi tarafından yapılmaktadır.

İhlasevleri Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

İhlasevleri Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

İhlas Evleri Petek Temizliği Neden Petek Temizliği Yaptırmalıyım?

Petek temizliği yapmanızı gerektiren durum, kalorifer tesisatındaki kapalı devre çalışan suda çamurlaşma ve kireçlenme olduğu için bu ihtiyaç ortaya çıkmaktadır. Bir de suyun içinde olan tortular peteklerin içinde birikir. Özellikle dibe çöken çamur kalıntıları, pislikler peteklerin alt kısımlarının ısınmamasına neden olur. Aynı zamanda kombinizi ısınmak için daha fazla yakar, doğalgaz giderleriniz yükselir.

Tesisatta kireçlenmeye bağlı yapılması lüzumlu olan petek temizliğini gereksiz bir hizmet olarak görmeyin. Petek Temizliği Servisi periyodik olarak bu bakımı yaptırmanızı tavsiye etmektedir. Çünkü; petek temizliği yaptırılmadığı takdirde sudaki kireç, korozyon vb. faktörler nedeni ile peteklerin kanalları tıkanır. Bu tıkanıklığa paralel, kombiden gelen sıcak su peteğin bütün kanallarında sirkülasyon, dolaşım sağlayamaz dolayısıyla homojen ısınma gerçekleşmez.

  • İhlas Evleri Petek Temizliği olarak şunu da belirtmekte yarar görüyorum; petekler ısınamadığı takdirde kombi sürekli aktif olarak çalışıp petekleri ısıtmaya çalışır. Bu durum faturanın yüksek gelmesinde en büyük etkendir.Oysa ki peteklerde ki biriken tortu tabakası tamamen çözülmüş olsa sirkülasyon sağlanacak peteklerde homojen ısınma sağlanacaktır. Buna paralel olarak kombi kendini ekonomik moda alacaktır. Bu  aşamada kombi  tasarruf modunda olacağından gereksiz yakıt yakılmayacak faturanız da düşük gelecektir.
  • Petek temizliği yapıldığında hem daha az yakıt parası verir, hem de daha iyi ısınırsınız. Kış geldiğinde soğuk hava kendini gösterdiğinde ısının öneminin arttığı bir zaman diliminde peteklerde ısınmama gibi bir sorun olmaz.

İhlas evleri petek temizliği servisine petek temizliği yaptırdığınızda tüm bu sorunlardan kurtulmuş olursunuz. Petek temizleme makinesi ve kimyasallarla yapılan temizlikle peteklerdeki tıkanıklıklardan, kireçlenmeden kurtulursunuz. Evinizin daha kolay ısındığına sizlerde şahit olursunuz. Kalorifer tesisatının, peteklerin ve kombinin belli aralıklarla periyodik olarak bakım ve temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Kalorifer tesisatının temizliği yapıldığı zaman kalorifer tesisatının ayrılmaz parçası olan petek, radyatör, alüminyum petek, döküm petek gibi ısınma araçlarınında temizlikleri yapılmış olacaktır. Yapılan bu hizmetler; Petek Temizliği, Radyatör Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği, Döküm Petek Temizliği şeklinde ifade edilir.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek Temizliğini aşamalarıyla anlatmak gerekirse ilk olarak ekipler petek temizliğini  yapabilmek için uygun petek temizleme makinesinin bağlanacağı bir nokta bulurlar. Petek temizliğine ilk olarak bu tespit yapıldıktan sonra geçilir.

  • Cihaz bağlandıktan sonra tesisattaki kaba pislik cihazla tesisat dışına çıkarılır.
  • Ardından cihazla  ilaç tesisata verilip tüm tesisatta ve peteklerde dolaşımı sağlanır.
  • İlaçla çözülen çamur ve tortu tabakası yine cihazla tesisat dışına çıkarılır.
  • Bütün petekler tek tek bu şekilde temizlenir.
  • Bu aşamadan sonra da tesisata temiz su ilave edilir.
  • Petek ısı ayarları yapılır.
  • Petek havaları alınır.
  • Sitem çalıştırılarak aktif edilir.

Bu yazımızı okuduysanız geç kalmayın sizlerde bir an önce kalorifer tesisat temizliği, petek temizliği ve radyatör temizliğini cihazla yaptırın tasarruf edin.

Benzer Gönderiler: