petek temizleme 431 kez görüntülendi

İhlas evleri petek temizliği servisi,cihaz ve kimyasal ilaçlı temizlik yapmaktadır.

Tesisatta kirlenmeye bağlı yapılması lüzumlu olan petek temizliğini gereksiz bir hizmet olarak görmeyin.Petek temizliği yapıldığında hem daha az yakıt parası verir, hem de daha iyi ısınırsınız. Kış geldiğinde soğuk hava kendini gösterdiğinde ısının öneminin arttığı bir zaman diliminde peteklerde ısınmama gibi bir sorun olmaz. Petek temizliği yapmanızı gerektiren durum,kalorifer tesisatındaki kapalı devre çalışan suda çamurlaşma ve kireçlenme olduğu için bu ihtiyaç ortaya çıkmaktadır.Bir de suyun içinde olan tortular peteklerin içinde birikir. Özellikle dibe çöken çamur kalıntıları, pislikler peteklerin alt kısımlarının ısınmamasına neden olur. Aynı zamanda kombinizi ısınmak için daha fazla yakar, doğalgaz giderlerinizi yükseltirsiniz.

İhlas evleri petek temizliği servisine petek temizliği yaptırdığınızda tüm bu sorunlardan kurtulmuş olursunuz. Petek temizleme makinesi ve kimyasallarla yapılan temizlikle peteklerdeki tıkanıklıklardan, kireçlenmeden kurtulursunuz. Evinizin daha kolay ısındığına sizlerde şahit olabilirsiniz.

Bugüne kadar petek temizliği hakkında fazla bilgiye sahip olmayabilirsiniz. Ancak kalorifer tesisatı sayesinde sağlıklı ısınma için, sadece kombinizin bakımının yapılması yeterli gelmez. Çünkü kalorifer sayesinde ısınmak için sistemde suyun gerektiği gibi dolaşması gerekir. Buna engel olacak sebepler peteklerin ısınmasını engelleyeceğinden, ısınmanız çok zordur. Kombinizi ne kadar yüksek ısıda yakarsanız yakın, peteklerin ısınması sağlanmadığında ortam ısınamaz.

Bu yüzden petek temizliği yaptırılmalıdır. Bu işlem ,İhlas evleri petek temizliği servisi, petek temizleme makinesi sayesinde kimyasallar aracılığıyla yapmaktadır. Bu sayede tesisat içinde zamanla birikmiş olan kireç kalıntılarını ve tortuları temizlemek mümkündür. Hem de petekler yerinden sökülmeden yapılan uygulamayla yakıt tasarrufu yapmış olursunuz.

CİHAZLA VE KİMYASAL İLE  PETEK TEMİZLEME HİZMETİ SUNUYORUZ

İhlas evleri petek temizliği-1

Kalorifer tesisatının, peteklerin ve kombinin belli aralıklarla periyodik olarak bakım ve temizliğinin yapılması gerekmektedir.Petek temizliği zamanınızın geldiğini  ;petekleriniz artık eskisi kadar ısıtmıyorsa homojen bir şekilde peteklere ısı yayılmıyorsa kombi derecenizi ne kadar yükseltseniz de  hala evde üşüyorsanız ,petek temizliği yaptırma  zamanı gelmiş demektir.

Kalorifer tesisatının temizliği yapıldığı zaman kalorifer tesisatının ayrılmaz parçası olan petek,radyatör,alüminyum petek,döküm petek gibi ısınma araçlarınında temizlikleri yapılmış olacaktır.Yapılan bu hizmetler; Petek Temizliği,Radyatör Temizliği,Alüminyum Petek Temizliği,Döküm Petek Temizliği şeklinde ifade edilir servis formunda da bu şekilde karşınıza çıkar.

Petek temizliği nasıl yapılır?

Petek temizliği ,petek temizleme makinesi ve petek temizleme kimyasal ilacı yapılan sizlere tasarruf imkanı sunan bir hizmettir.Diğer bir ifade ile,petek temizliği teşkilat gerektiren bir iş olmakla beraber yapılması da kolay değildir.Petek Temizliği aşamalarıyla anlatmak gerekirse ilk olarak ekipler petek temizliğini  yapabilmek için uygun petek temizleme makinesinin bağlanacağı bir nokta bulurlar.Petek temizliğine ilk olarak bu tespit yapıldıktan sonra geçilir.Petek Temizliği periyodik olarak bu bakımı yaptırmanızı tavsiye etmekte çünkü; petek temizliği yaptırılmadığı takdirde sudaki kireç, korozyon vb. faktörle nedeni ile peteklerin kanalları tıkanır. Bu tıkanıklığa paralel, kombiden gelen sıcak su peteğin bütün kanallarında sirkülasyon, dolaşım sağlayamaz dolayısıyla homojen ısınma gerçekleşmez.

Radyatör Temizliği Cihazla Yapılır

İhlas evleri petek temizliği-2

İhlas Evleri Petek Temizliği olarak şunu da belirtmekte yarar görüyorum; petekler ısınamadığı takdirde kombi sürekli aktif olarak çalışır petekleri ısıtmaya çalışır. Bu durum faturanın yüksek gelmesinde en büyük etkendir.Oysa ki peteklerde ki biriken tortu tabakası tamamen çözülmüş olsa sirkülasyon sağlanacak peteklerde homojen ısınma sağlanacak, buna paralel olarak kombi kendini ekonomik moda alacaktır.Bu  aşamada kombi  tasarruf modunda olacağından gereksiz yakıt yakılmayacak faturanız da düşük gelecektir. Bu yazımızı okuduysanız geç kalmayın sizlerde bir an önce kalorifer tesisat temizliği,petek temizliği ve radyatör temizliğini cihazla yaptırın tasarruf edin.

Cihaz ve Kimyasal ile Yaptığımız Diğer Tesisat Temizliği  Hizmetleri;

  • Yerden Isıtma Tesisat Temizliği,
  • Kimyasal İlaç ile Yerden Isıtma Temizliği,
  • Kalorifer Tesisat Temizliği,
  • Merkezi Isıtma Temizliği,
  • Merkezi Isıtma Bakımı,
  • Alüminyum Petek Temizliği,
  • Döküm Petek Temizliği,

Yer: İhlas Evleri/İstanbul, Türkiye