petek temizleme 1207 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Güngören petek temizliği servisi olarak hizmet öncesi bu uygulama hakkında size bilgi vermeyi ihmal etmeyiz. Kombi bakımı petek temizliği Güngören ustaları hem işi düzgün yaparlar hem de gereken bilgiyi uygulama anında size aktarırlar. Kalorifer peteklerin cihazla temizliği yapılırken işin hakkı verilmeli ve gereken süre ayrılmalıdır.

Petek temizleme hizmeti sizlere yaşam alanlarınızın ısısını arttırarak, daha sıcak bir yaşam alanı sunacak bir uygulamadır. Aynı zamanda yakıt tüketimini azaltarak, kombinizin uzun yıllar hizmet etmesini sağlayacak bir işlemdir. Petek temizliği farklı metotlar kullanılarak yapılsa da, en sağlıklı olanı peteklerin kapalı devre temizlendiği yöntemdir.

Güngören Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Güngören Petek Temizliği ile Petek Temizleme Neden Yapılır?

Peteklerinizde kısmi ısınma oluyorsa ya da ısınmıyorsa muhtemelen kireçlenme ve çamurlaşma gibi sorunlarla karşı karşıya kalmışsınız. Kalorifer tesisatında bulunun suyun etkisiyle peteklerde kireçlenme olabilir. Bu durum kombi ve kalorifer tesisatı aracılığıyla peteklere ulaşan ısının dışa iletilmesini engeller. Aynı şekilde suda bulunan tortular, atık maddeler dibe çökmüş olacağından sıcak su sirkülasyonu sağlanamaz. Bunlar ısınma sorunu yaşamanıza ve petek temizliği yaptırmanız gerekliliğini ortaya çıkarır. Bu yüzden peteklerinizin 2 yılda bir Güngören petek temizliği  ekiplerine temizletmeniz gerekir.

  •  Peteklerin belli bir kısmı ısınıp diğer kısım ısınmıyor yani homojen ısınma sağlanamıyorsa;
  • Kalorifer tesisatındaki ısınmanın önceki yıla göre daha düşük ise,
  • Kombinin derecesi yükseltildiği halde ısınma sağlanamıyorsa,
  • Önceki yıllara göre fatura daha yüksek gelmeye başladıysa petek temizliğinin yapılma vakti gelmiş demektir.

Petek temizliğinin gerekliliği artık iyi bilinmekte olup, periyodik olarak yaptırılacak petek temizliği ile neler kazanıldığının farkına varmış durumdayız. Petek temizliği ile uzun ömürlü peteklerden ısı alma, sağlıklı kalorifer tesisatı ve kombi elde edilmiş olur.

Petek temizleme işlemini gerek kılan durum tortu, balçık ve korozyon ile kapalı hale gelen boru tıkanan petek kanallarıdır.  Sıcaklığı dışarıya vermekte zorlanır, çünkü boru kalınlığı balçık ve çamurdan dolayı milim olarak artış göstermiştir. Bu da ısıtma sisteminizi temizlenme zamanının gelmiş olduğunu belirten bir sinyaldir. Gerçi yılda bir kere rutin yerden ısıtma tesisat temizliğini yaptırmanız halinde bu sorunlarla hiç karşılaşmazsınız.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yapan firmalar  farklı bir yöntemlerle bu  işlemi yapılabilir. Bazen tazyikli sularla, bazen petekler yerinden sökülerek temizlenmeye çalışılır. Ancak bu yöntemlerin bazı sakıncaları olabilir. Eğer petek temizleme sırasında petek temizleme kimyasalları ve petek temizleme makinesi denilen cihaz kullanılırsa iyi bir temizlik yapılmış olur. Petekler yerinden sökülmeden, hasar görmeden çok kolay şekilde temizlenebilir. Bu nedenle ,Güngören petek temizliği servisini tercih edin ki sağlıklı bir hizmet alabilesiniz.

Güngören petek temizliği ekibinin ileri teknoloji ürünü petek temizleme makinesi ve özel solüsyonların kullandığı bu işlemde petekler sökülmeden kalorifer tesisatınızda temizlik işlemi yapılmaktadır. Bu temizlik işlemi kombinin kullanım sıklığına ve suların sertlik derecesine göre belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Çünkü suyun içinde bulunan kireç, çamur gibi atıklar peteklerde tıkanmaya neden olduğundan, belli süre sonra ısınma sorunu yaşayacaksınız. Bu yüzden petek temizliğini ihmal etmemelisiniz.

Kalorifer tesisatı ne kadar sürede temizlenmeli sorusu sıkça karşılaştığımız sorular arasındadır. Petekler periyodik olarak 2 yılda bir mutlaka temizlenmelidir. Güngören petek temizliği servisi olarak özellikle Alurad/Alüminyum peteklerde bakımın, temizliğin daha erken yaptırılması daha sağlıklı olacağını, tecrübeleri ile sizlere önermektedir.

Isıtma tesisat temizliğine başlarken ilk su vererek kaba pisliği atıyoruz. Daha sonra son teknoloji güncel makinelerimiz ile kimyasal ilaçları borulara gönderiyoruz balçık ve çamurdan eser kalmayana kadar bu işleme devam ediyoruz.

Peteklerde tıkanıklıkların giderilmesi kimyasal ilaçla temizlenmesi gerekmektedir. İşin uzmanı tecrübeli bir firma ile görüşüp bu işlemi yaptırmalısınız. Piyasada bu işi yapıyorum diyen ancak gerekli tecrübe ve donanıma sahip olmayan çok kuruluş var. Petek temizliğinde doğru firmayı seçip diğerlerini  eleminize etmek çokta zor değil. Petek temizliği firmaların Web sitelerini ziyaret edip Referanslara bakılmalı bu işte yeni olup olmadığına vb. durumlara bakılmalıdır.

Güngören petek temizliği servisi yıllardan beri aynı sektörde aynı işi teknolojik unsurları da bünyesine katarak daha pratik ve daha kaliteli yapmaya çalışmaktadır.

Benzer Gönderiler: