petek temizleme 992 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Loading...

Güngören petek temizliği servisi

Peteklerinizde kısmi ısınma oluyorsa ya da ısınmıyorsa muhtemelen kireçlenme gibi sorunlarla karşı karşıya kalmışsınız. Kalorifer tesisatında bulunun suyun etkisiyle peteklerde kireçlenme olabilir. Bu durum kombi ve kalorifer tesisatı aracılığıyla peteklere ulaşan ısının dışailetilmesini engeller. Aynı şekilde suda bulunan tortular, atık maddeler dibe çökmüş olacağından sıcak su sirkülasyonu sağlanamaz. Bunlar ısınma sorunu yaşamanıza ve petek temizliği yaptırmanız gerekliliğini ortaya çıkarır.Bu yüzden peteklerinizin 2 yılda bir Güngören petek temizliği  ekiplerine temizletmeniz gerekir.

Petek temizliği yapan firmalar  farklı bir yöntemlerle bu  işlemi yapılabilir. Bazen tazyikli sularla, bazen petekler yerinden sökülerek temizlenmeye çalışılır. Ancak bu yöntemlerin bazı sakıncaları olabilir. Eğer petek temizleme sırasında petek temizleme kimyasalları ve petek temizleme makinesi denilen cihaz kullanılırsa, petekler yerinden sökülmeden, hasar görmeden çok kolay şekilde temizlenebilir. Bu nedenle ,Güngören petek temizliği servisini tercih edin ki sağlıklı bir hizmet alabilesiniz.

Petek temizliğinin gerekliliği artık iyi bilinmekte olup ,periyodik olarak yaptırılacak petek temizliği ile neler kazanıldığının farkına varmış durumdayız.Petek temizliği ile uzun ömürlü peteklerden ısı alma,sağlıklı kalorifer tesisatı ve kombi elde edilmiş olur.

Petek Temizleme hizmetini cihazla yapıyoruz

Güngören petek temizliği-1

Petek temizleme hizmeti sizlere yaşam alanlarınızın ısısını arttırarak, daha sıcak bir yaşam alanı sunacak bir uygulamadır. Aynı zamanda yakıt tüketimini azaltarak, kombinizin uzun yıllar hizmet etmesini sağlayacak bir işlemdir. Petek temizliği farklı metotlar kullanılarak yapılsa da, en sağlıklı olanı peteklerin kapalı devre temizlendiği yöntemdir.

Güngören petek temizliği ekibinin ileri teknoloji ürünü petek temizleme makinesi ve özel solüsyonların kullandığı bu işlemde petekler sökülmeden kalorifer tesisatınızda temizlik işlemi yapılmaktadır. Bu temizlik işlemi kombinin kullanım sıklığına ve suların sertlik derecesine göre belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Çünkü suyun içinde bulunan kireç, çamur gibi atıklar peteklerde tıkanmaya neden olduğundan, belli süre sonra ısınma sorunu yaşayacaksınız. Bu yüzden petek temizliğini ihmal etmemelisiniz.

Güngören Petek Temizliği  servisi

Güngören petek temizliği-2

Kalorifer tesisatı ne kadar sürede temizlenmeli sorusu sıkça karşılaştığımız sorular arasındadır. Petekleriniz periyodik olarak 2 yılda bir mutlaka temizlenmelidir. Güngören petek temizliği servisi olarak özellikle Alurad/Alüminyum peteklerde bakımın,temizliğin daha erken yaptırılması daha sağlıklı olacağını, tecrübeleri ile sizlere önermektedir.Peteklerin belli bir kısmı ısınıp diğer kısım ısınmıyor yani homojen ısınma sağlanamıyorsa; kalorifer tesisatındaki ısınmanın önceki yıla göre daha düşük olması,kombinin derecesi yükseltildiği halde ısınma sağlanamıyorsa, önceki yıllara göre fatura daha yüksek gelmeye başladıysa petek temizliğinin yapılma vakti gelmiş demektir.

Petek temizleme işlemini gerek kılan durum tortu,balçık ve korozyon ile kapalı hale gelen boru, sıcaklığı dışarıya ısı vermekte zorlanır, çünkü boru kalınlığı balçık ve çamurdan dolayı milim olarak artış göstermiştir.Bu da yerden ısıtma sisteminizi temizlenme zamanının gelmiş olduğunu belirten bir sinyaldir.Gerçi yılda bir kere rutin yerden ısıtma tesisat temizliğini yaptırmanız halinde bu sorunlarla hiç karşılaşmazsınız.

Cihazla petek temizliği yapıyoruz

Güngören petek temizliği servisi

Yerden ısıtma tesisat temizliği ile petek temizliği arasında dağlar kadar farklar olmasa da önemli farklılıklar vardır. Yerden ısıtma tesisat temizliğine başlarken ilk su vererek kaba pisliği atıyoruz daha sonra son teknoloji güncel makinalarımız ile kimyasal ilaçları borulara gönderiyoruz balçık ve çamurdan eser kalmayana kadar bu işleme devam ediyoruz.

Peteklerde tıkanıklıkların giderilmesi kimyasal ilaçla temizlenmesi gerekmektedir. İşin uzmanı tecrübeli bir firma ile görüşüp bu işlemi yaptırmalısınız. Piyasada bu işi yapıyorum diyen ancak gerekli tecrübe ve donanıma sahip olmayan çok kuruluş var.Petek temizliğinde doğru firmayı seçip diğerlerini  eleminize etmek çokta zor değil. Petek temizliği firmaların Web sitelerini ziyaret edip Referanslara bakılmalı bu işte yeni olup olmadığına vb. durumlara bakılmalıdır.

Güngören petek temizliği servisi yıllardan beri aynı sektörde aynı işi teknolojik unsurlarıda bünyesine katarak daha pratik ve daha kaliteli yapmaya çalışmaktadır.

Diğer petek temizliği hizmetlerimiz:

  • Güngören Yerden Isıtma Tesisat Temizliği,
  • Güngören Kimyasal İlaç ile Yerden Isıtma Temizliği,
  • Güngören Kalorifer Tesisat Temizliği,
  • Güngören Merkezi Isıtma Temizliği,
  • Güngören Merkezi Isıtma Bakımı,
  • Güngören Alüminyum Petek Temizliği,
  • Güngören Döküm Petek Temizliği,

Yer: Güngören /İstanbul, Türkiye

Yorum Yap