petek temizleme 1500 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Gaziosmanpaşa petek temizliği olarak profesyonel hizmet sunduğumuzdan bu hizmetin gerektirdiği standartları çok iyi bilmekteyiz. Petek temizliği denilen şey kalorifer borularının ve petek içlerinin ilaç ve cihazla ısı iletimine engel olan kirlerden tamamen temizlenmesidir.

Bu sektörde hizmet veren firmalar kendi alanlarında uzmanlaşmış servis çalışanlarına ve teknolojik gelişmeler ile hizmet verir. Petek temizleme makinesi, petek temizleme kimyasalını bu uygulamada kullanarak üzerlerine düşen gerekliliği yerine getirmeye çalışmaktadır.

Hizmet başlıklarından hangisini alırsanız alın ki bunlar; Petek Temizliği, Radyatör Temizliği, Kalorifer Tesisat Temizliği, Yerden Isıtma Temizliği, Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği, Döküm Petek Temizliği şeklinde sıralanabilir. Bütün bu hizmetlerde tüm ekip ve ekipmanlara sahip olmak kurumsallığın gereğidir.

Gaziosmanpaşa Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Gaziosmanpaşa Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Gaziosmanpaşa Petek Temizliği ile Neden Bakım Yaptırılmalıdır?

  • Kışın kombi çalıştığında petekler ısınmıyorsa, peteklerin her yerinde ısı homojen şekilde dağılmıyorsa, petek temizleme işlemini yaptırmanız gerekiyor. Aslında böyle bir durumda kalmadan zamanı geldiğinde petek temizliğini yaptırmanız en doğrusudur.
  • Kullanımınıza uygun şekilde 2 yılda bir peteklerin temizlenmesi gerekir. Aksi halde kışın ısınamazsınız. Kombi sağlıklı çalışsa da, yüksek ısıda yaksanız da petekler evinizi ısıtmaz. Sadece daha fazla yakıt parası öder, kombinin ömrünün kısalmasına neden olursunuz.
  • Peteklerin yeteri kadar ısınmadığını düşünüyorsanız, petek temizlik zamanı gelmiş olabilir. Peteklerin kısmi olarak ısınması ya da hiç ısınmaması gibi sonuçlar peteklerde kireçlenme olduğunu ve zamanla biriken çamur kalıntılarının tabaka haline geldiğini anlatır. Bunların etkisiyle ısınma sorunu yaşıyorsunuz. Kombi ne kadar sağlıklı çalışsa da, ısınmanız mümkün değil. Çünkü peteklerin içinde su sistemin içinde yeteri kadar dolaşamıyor.
  • Petek temizliğini yaptırdığınızda olası ısı kayıplarını önlemiş olacaksınız.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle firmanın bu işteki tecrübesi, petek temizliğinde kullandığı kimyasal ilacın markası, petek temizliğinde kullandığı makinenin kaç bar basınç uygulayabildiği öncül sormanız gereken sorulardır. Petek temizliğinde 1 daireden  25 dakikada işim bitti diyerek çıkan bir servis bilin ki bu işin hakkını vermemektedir. Bir dairenin petek temizliği ortalama 5 petek için 1- 1,5 saat arasında sürmektedir. Döküm petek olsun, alüminyum petek olsun kalorifer tesisatının sağlıklı bir şekilde çalışıp maksimum  ısıtma sağlamasını istiyorsak,  zaman hırsızlığı yapmadan bu zamanı bu hizmette harcanmalıdır.

Petek temizliğinin periyodik olarak yapılması gerekir. Tesisatçınız size bu konuda yardımcı olabilir, petek temizleme kimyasalı ve petek temizleme makinesiyle petekleri sökmeden yerinde temizler. Kışı tasarruflu ve sıcak bir ortamda geçirebilirsiniz.

Bu işlem petekler sökülmeden yapıldığından, son derece kolay bir şekilde tamamlanır. Tesisatın içine koyulan özel kimyasallar, sisteme bağlanan temizleme makinesi yardımıyla tesisatta dolaştırılır. Bu sırada içeride olan kireç kalıntıları, çamur birikintileri, artıklar temizlenir.

Petek temizliğini cihaz olmadan, kimyasal olmadan yapmayı teklif edecek firma/kişi olursa asla kabul edilmemesi gerektiğini beyan etmek isterim. Petek Temizliği cihazla, kimyasal uygulama ile  yapılan bir temizliktir.

Diğer taraftan benzer uygulama olan ,Yerden ısıtma temizleme işlemi yapılırken yine sabırla yerden ısıtma işlemini zamana yayarak daha sağlıklı gerçekleştiriyoruz. Bu işlem yapılırken yerden ısıtma tesisatına aralıklarla farklı basınç uygulamaları da yapılarak tesisat  içerisinde  oluşan tortu, çamur tamamen tesisattan atılır. Yerden Isıtma Tesisatı Temizliği m2 ye göre, temizlik süresi ve fiyat değişiklik gösterse de, normal bir ev için ortalama 1.5-2 saat kadar zaman almaktadır. Sizin için en sağlıklı yerden ısıtma sistem temizliğini kurumsal firmalar yapacak olup, bizlerde sektörde bu konuda öncülerdeniz. Gaziosmanpaşa petek temizliği olarak bu anlamda oluşacak taleplerinize profesyonel ekipler ile cevap vermekteyiz.

Benzer Gönderiler: