petek temizleme 811 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Florya petek temizliği firması olarak öncelikle bu hizmetin tanımını yapmak gerektiğini düşünenlerdeniz. Petek temizliği kış ayında ısı verimliliğini artırmak için cihaz ve ilaçla hem peteklerin hem de kalorifer tesisatının temizliğinin yapılmasıdır. Petek temizliği periyodik olarak yapılması gereken, yılda bir kere yaptırıldığı takdirde tasarruf etmenizi sağlayan bir uygulamadır. Florya petek yıkama veya Florya kalorifer petek temizliği servisleri ile petekler sökülmeden pratik uygulamalı petek tesisat temizliği yapılır.

Petekler ısıtma anlamında gerekli performansı göstermiyorsa, bu sorunun kombiden kaynaklandığını düşünmemelisiniz. Peteklerdeki ısınma sorunu genellikle alt kısımlarında olur. Çünkü sistemde olan atıklar dibe çöker ve sıcak suyun sirkülasyonuna engel olur. Isınma sorunu üst taraflarda da olursa, büyük olasılıkla peteklerde hava oluşmuştur. Bu durumda sadece kalorifer tesisatı ve petek havasının alınması sorununuzu çözmeyebilir.

Florya Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Florya Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Florya Petek Temizliği – Neden Petek Temizliği Yaptırmalıyım?

 • Petek temizliği yaptırmak her şeyden önce kombinin uzun ömürlü olmasını sunacaktır. Nedeni peteklerde ki tortu, balçık ve çamur bir süre sonra suyun devir daim yapmasından dolayı kombinin filtresini kapatır. Filtreden geçen pisliklerde kombi içinde diğer parçaların çalışma performansını bu da kombinin arızaya geçmesini tetikler. Sizin de anlayacağınız üzere petek temizliği yaptırmak dolaylı olarak kombinin daha uzun ömürlü çalışmasını sağlar.
 • Daha sonra faturadan tasarruf edersiniz, kombiden aldığınız verimi belli bir yüzdeye kadar radyatörlere ,dolayısıyla yaşam alanlarınıza yansıtabilirsiniz. Florya petek temizliği servisinin yaptığı hizmetten memnun olan çok müşteri bu anlamda olumlu yansıyan ve kendilerinin kazanımlarının çok olduğunu defalarca belirtmişlerdir.
 • Faturadan tasarruf etmenin ikinci yolu da kombiyi sabit bir ayarda çalıştırmaktır ve kombiyi sürekli açıp kapatmamak gerekir. Eğer kombi sürekli açılıp kapanıyorsa aynı ısıya gelebilmek için daha çok güç harcayacağından daha fazla fatura ödemeniz anlamına gelmektedir. Petek temizliği, Yerden Isıtma Temizliği, Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği, Döküm Petek Temizliği sonrasında tasarruf ederek ısınma imkanı sağlanmış olur.
 • Özellikle tesisattaki dirseklerde, borularda bir tıkanma olursa, peteklerde ısınma sorunu yaşanır. Kombinizi ne kadar yaksanız da, petekler ısınmadığından evinizde ısınmaz. Daha fazla yakıt parası ödemeye başlar, soğuk kış günlerinde özlemini duyduğunuz sıcak yuvaya kavuşamazsınız. Petek temizleme işlemi yaptırdığınız takdirde, petekler ilk günkü gibi evinizi ısıtmaya başlar. Bu işlemi cihaz ve kimyasalla yapan ,Florya petek temizliği servisine yaptırın ısınmayı garanti altına alın.
 • Radyatör temizliği uygulamasına şu sebeplerden dolayı ihtiyaç duyarsınız. Peteklerin içine giren havanın zamanla oksitlenerek pasa dönüşmesi, korozyon oluşması sebebi ile petek temizliğine ihtiyaç duyulur.
 • Kombinizi normalde yaktığınız ısı değerinden daha yüksek ısıda yakmaya başlamanıza rağmen ısınamadığınızı hissediyorsanız bu sağlam bir sinyaldir. Bu durum sizlere faturalarınızda maliyet olarak dönecek olup yüksek maliyetlere katlanmak durumunda kalabilirsiniz. Siz evde üşürsünüz ama faturalar sanki bir köşkü ısıtmış kadar bir fiyat ile öylece ödenmeyi bekler. Bakıldığı zaman hem para ödeyip hem de ısınamamak aslında petek temizliği yaptırmanın en iyi sebeplerinden biridir. Yapılacak kalorifer petek temizliği ile yüksek rakamlı faturalardan kurtulacak peteklerdeki tıkanıklıkları ile kaybedilen, ısı geri kazanılacaktır.

 Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Florya petek temizliği servisimiz güncel yöntemlerle petekleri yerinde temizler. Peteklerin ısıyı iletmesine mani olan kireç tabakası, atık maddeler petek temizleme cihazı sayesinde tamamen temizlenir. Kalorifer tesisatı içine ilave edilen petek temizleme kimyasalı kireç kalıntılarını tamamen temizler. Florya petek temizliği ekibinin yaptığı uygulama sayesinde cihazla peteklerin içinde biriken atıklar, çamur kalıntıları tesisat dışına çıkarılır. Eğer düzenli olarak petek temizliği yaptırırsanız, kolay ısınmanın yanında aynı zamanda yakıt tasarrufu da yaparsınız.

 • Petekler sökülmez.
 • Tek Noktadan Bütün Petekler Cihazla Temizlenir.
 • Kombi sonrası bütün kalorifer tesisatının ve peteklerin içleri ilaçla temizlenir.
 • Peteklerin havaları alınır.
 • Reglaj ayarları yapılır.

 

Petek temizliği yaptırmanız sizin kalorifer tesisatında ileride ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçmiş olup ek maliyetlere katlanmaktan kurtaracak faturanız daha az gelmesini sağlayacaktır. Petek temizliğini ihmal edip yaptırmadığınız takdirde doğalgaz faturanız normal faturanızdan biraz daha kabarık gelecektir.

Florya petek temizleme servisi olarak bu hizmetin ısınmanızda ne denli etkili olduğunu ifade etmemiz gerektiğini düşünmekteyim. Petek temizliğini, kalorifer tesisat temizliğini radyatör temizliğini, petek temizliği servisimiz aracılığı ile yapmaktayız. Peteklerin tam olarak ısınmaması ya da hiç ısınmaması durumunda petek temizleme işlemi hizmetini, Florya petek temizliği servisi ile irtibata geçerek talep  edebilirsiniz.

Benzer Gönderiler: