petek temizleme 1182 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Fatih Petek Temizliği Servisi bu uygulamayı yapan ilk tesisat petek temizleme servisleri arasındadır. Petek kombi temizliği Fatih servisi ile petekler sökülmeden tek noktadan temizlik yapılır. Kışa hazırlık olsun diye kombiye bakım yapıldığında, peteklerinde kontrol edilmesi ve petek temizliği yapılması gerekir. Buna dikkat ederseniz kışın ısınma sorunu yaşamayacağınız gibi daha iyi ve hesaplı ısınırsınız.

Fatih Petek Temizliği  ile Petek Temizliği Nedir?

Kış gelmeden ısınma tesisatının kontrol ettirilip petek ve tesisat bakımının yapılmasıdır. Cihaz ve ilaç kullanılarak kombi sonrası bütün kalorifer tesisat borularının ve petek içlerinin tamamen temizlenmesidir. Profesyonel bir uygulama olan petek temizliği peteklerin sökülmeden pratik şekilde temizliğinin yapılmasıdır.

Fatih Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Fatih Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Neden Petek Temizliği Yaptırılmalıdır?

  • Evimize doğalgaz hattı çektirip, radyatörlerin montajlarını yaptırdıktan sonra ekonomik ısınmaya başlamış oluruz. Konfora ve bunun yanında  evin sıcaklığına alıştıktan sonra belli bir zaman dilimi geçer petek içleri kirlenmeye başlar. Bizler de eskisi gibi ısınamayız. İlk gün ki gibi ısınanamamak sizleri üzmesin, sistemin ilk gün ki gibi sağlıklı çalışmasını istiyorsanız petek temizliğini yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Peteklerde kireçlenme olduğunda, içinde atık maddeler biriktiğinde ısınmadığınız gibi, doğal gaz giderleriniz yükselir ve kalorifer tesisatınızda çeşitli hasarlar bile olabilir. Fatih petek temizliği ekibinin yapacağı, petek temizleme sayesinde bu olumsuz etkilerden korunabilir, kışın evinizin sıcacık olmasını sağlarsınız. Tesisatçınız petek temizleme kimyasalı ve  petek temizleme makinesiyle petekleri  temizlerse, yerinde temizlik yapar.
  • Kış geldi kapıya dayandı petekleri yakmanın vakti geldi fakat petekler ısıtmıyor. Doğalgaz faturalarınız komşularınıza göre daha yüksek geliyorsa, evinizde istediğiniz gibi ısınamıyorsanız petek temizliği gerekli olabilir. Kombi yandığında peteklerin ısısını kontrol ederseniz, bunu daha kolay anlayabilirsiniz. Kombi yüksek ısıda yanmasına rağmen, petekler ısınmıyorsa ya da kısmi ısınma oluyorsa, peteklerde kireçlenme ve tıkanıklık sorunu olabilir.
  • Petek temizliği hem ısınmanızı sağlar, hem de % 30 lara varan yakıt tasarrufu sağlar.
  • Peteklerin kanaları  belli bir süre sonra şebeke suyundaki kireç ve korozyon sebebi ile tıkanır. Kombiden gelen sıcak su petek kanallarına eşit dağılmadığından peteklerin bütün kısımları aynı derecede ısınmaz. Petek temizliği ile beraber mutlaka kombi bakımını da yaptırmalısınız.Kombi filtresi tıkandı ise fan tozlandı kirlendi ise brülörler tozlandı ise vb. faktörlerde sistemin sağlıklı çalışmasını önleyecektir. Periyodik olarak  2 yılda bir petek temizliği ve kombi bakımını Fatih petek temizliği servisine mutlaka yaptırılmalıdır.

Kışı rahat geçirmek için, ısınma sorunu yaşamamak için petek temizleme işlemini yaptırın.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizleme makinesiyle yapılan temizlik işleminde çamur tabakasının tamamen çözülmesi içinde ilaç kullanılmaktadır. Petek temizliği yapılırken petekler sökülmeden yapılır. Petek Temizlik işlemi sonunda kalorifer tesisatı ilk zamanlarda ısıttığı gibi verim alma imkanı ortaya çıkarmaktadır. Bu sayede soğuk kış günlerine hazırlanmış olursunuz.

Peteklerin temizliğini cihaz olmadan temizleyeceğini söyleyen kişiden hizmet almayınız. Bu şekilde yapılan uygulamada kalorifer tesisat içine ilaç atılıp bırakılır. İçeride çözülen kirli tabaka sistem içinde kalır. Tesisat dışına atılmayan kirli tabaka aynı şekilde tesisat içinde dolaşır. Bu kirli suyun kombi içerisinden de geçtiği unutulmamalıdır. Bu hizmette sade petek temizliği fiyatını baz alıp hizmet almayınız.

Benzer Gönderiler: