petek temizleme 1398 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Eyüp petek temizliği, kalorifer petek tesisat temizliği servisi ustaları petekleri sökmeden tek noktadan tesisatı ve petekleri temizler. Kombi petek temizliği Eyüp ustaları petek tesisat temizliği dışında petek ızgara arası toz temizliğini de yapar.

Eyüp Petek Temizliği ile Petek Temizliği Nedir?

Eyüp Petek Temizliği Servisi olarak yıllardan beri uygulamasını yaptığımız bu hizmeti tanımlaya çalışalım. Evde ısınmamızda büyük etkisi olan petek tesisat bakımı diye de bilinen bu temizliği tanımlamak gerekirse şöyle ifade edilebilir. Cihaz ve ilaç ile petekleri  sökmeye gerek kalamadan bütün kalorifer tesisatının ve peteklerin tamamen çamur tortu ve kireçten temizlenmesidir. Belli aralıklarla yaptırıldığı takdirde ısınmayı doğrudan olumlu etkileyen pratik temizlik uygulamasının adıdır.

Kalorifer Petek Temizliği Neden Yapılır?

Özellikle peteklerde sorun varsa, petek temizleme işlemi yapılmalıdır demek yerine belli aralıklarla sorun çıkmadan bakım yaptırılmalıdır. Kombi ve kaloriferlerde kış gelmeden yapılan bakım sırasında, tesisatın diğer alanları da kontrol edilmelidir.

  • Kışın kombi ne kadar sağlıklı çalışsa, suyu yeterince ısıtsa da, peteklerde kireçlenme olursa evinizin ısınmasını beklemeyin. Çünkü petekler kireçlenme ve atık maddelerin birikiminden kendisi bile ısınamaz. Bunların olmasını istemiyorsanız, zamanında,Eyüp petek temizliği servisine petek temizliği yaptırmanız gerekir.
  • Petek temizliği ile peteklerin kanalları temizlenir, kalorifer tesisatının yüzeylerine yapışan çamur tortu tabakası temizlenir kombi arıza vermeden tasarruflu çalışır. Petek temizliği yaptırdığınız takdirde ısınma maliyetleri ciddi anlamda düşecek hem az ödeyecek hemde daha fazla ısınacaksınız.
  •  Kombinin sağlıklı çalışmasına rağmen rağmen peteklerde ısınma olmuyor ya da kısmi ısınma oluyorsa, kalorifer tesisatının temizlenmesi gerekir.
  • Peteklerin belli bir kısmı ısınıp diğer kısım ısınmıyor yani homojen ısınma sağlanamıyorsa petek temizliği yaptırılmalıdır.
  • Kalorifer tesisatındaki ısınmanın önceki yıla göre daha düşük olması, kombinin derecesi yükseltildiği halde ısınma sağlanamıyorsa,  önceki yıllara göre fatura daha yüksek gelmeye başladıysa petek temizliğinin yapılma vakti gelmiş demektir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Bu işlem sandığınız kadar zahmetli değildir. En azından petek temizleme makinesi ve kimyasallarla yapılan temizlik sırasında bu zorluğu yaşamazsınız. Petekleriniz yerinde kolayca temizlenir. İçerdeki kireç tabakası kimyasallarla temizlenir, atık maddelerde makine sayesinde sistemden dışarıya çıkarılır. Kış geldiğinde sıcak bir eviniz olsun istiyorsanız, cihazla petekleri sökmeden yaptığımız  petek temizliğini yaptırın.

Ortalama bir saat süren bir işlemden sonra sağlıklı çalışan kalorifer tesisatına kavuşuyorsunuz. Petek temizliğini belli periyotlarla yaptırırsanız, hem yakıt tasarrufu sağlarsınız, hem de iyi ısınırsınız.

Radyatör Petek Temizliği Servis Çağrılmadan Yapılabilir mi?

Radyatör Petek Temizliği kulağa, kolay yapılabilir gibi gelse de hassasiyet gösterilerek yapılan işlerdendir. Petek temizliği hizmetini sunabilmek için ciddi anlamda bütçe ayırmak ve zaman ayırmak gereklidir. Çünkü petek temizliği yapabilmek için almanız gereken teknolojik makine ve kimyasal ilaçlar vardır ve bunlar da öyle ucuz diye tabir edilecek rakamlarda satışa sunulmamaktadır.

Aynı zamanda radyatör temizliği yapacak tecrübeli ustalara ihtiyaç duyulmaktadır. Radyatör temizleme servis çalışanlarının işi kulağa kolay gelse de, ilaçların dozajlarını ayarlamak makine ile ne kadar basınç verileceğini bilmek hepsi ustaların bilmesi gereken işlerdendir. Bu işlemleri öğrenmek için yıllarca eğitim almış, sahada hizmet anlamında tecrübe edinmiş kişilerdir.

Eyüp Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Eyüp Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer tesisatı ne kadar sürede temizlenmeli sorusu sıkça karşılaştığımız sorular arasındadır.

Petekleri periyodik olarak 2 yılda bir mutlaka temizlenmelidir. Alurad peteklerde bakımın, temizliğin daha erken yaptırılması daha sağlıklı olacaktır.

Çeşitli isimler altında ifade edilen; Petek Temizliği, Radyatör Temizliği, Kalorifer Tesisat Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği, Döküm Petek Temizliği hizmetlerin kalitesini etkileyen bir çok unsur bulunmaktadır. Bu uygulamanın süreside aslında petek cinslerine göre ve tesisatın durumuna göre de değişmektedir. Bahse konu bu etkenleri sıralamak gerekirse radyatör temizleme için kullanılacak kimyasal ilaç, radyatör temizleme makinesi, radyatör temizleme servis çalışanları, petek temizlemeye ayrılan zaman gibi unsurlar doğrudan etki etmektedir.

Benzer Gönderiler: