petek temizleme 1530 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Esenler petek temizliği servisi, kombi kalorifer petek temizliği uygulamasını cihazla petekleri yerinde temizler. Esenler bölgesi petek temizleme ustalarından bu hizmeti aldığınızda ne derece pratik bir uygulama olduğunu da görmüş olursunuz.

Esenler Petek Temizliği ile Neden Petek Temizliği Yapılır?

Esenler Petek Temizliği Servisi bu uygulamanın tanımını en iyi sahada sunmakta olup vatandaş bu uygulamayı gördükten sonra petek temizliğinin ne olduğunu daha iyi anlamaktadır.

Petek temizliği en az yılda bir kere düzenli olarak yaptırılması gereken tasarruf imkanı sunan uygulamanın adıdır. İlaç ve cihaz kullanılarak petekleri sökmeden tek noktadan kombi sonrası bütün tesisatın ve peteklerin temizliğinin yapıldığı uygulamadır.

Esenler Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Peteklerin belli aralıklarla bakıma ihtiyacı vardır. Çünkü tesisatın içinde dolaşımdaki suyun etkisiyle kireçlenmeden yoğun şekilde etkilenirler. Ayrıca suyun içindeki çamur, pislik gibi kalıntılar zaman içinde peteklerin alt kısmına çöker. Bu etkiler nedeniyle suyun dolaşımı gerektiği gibi sağlanamaz. Bu nedenle belirli aralıklarla petek temizliği yaptırılmalıdır. Bu sayede hem ısınmadan gerektiği gibi randıman alabilir, hem de doğalgaz giderlerinizi azaltabilirsiniz. Siz kalorifer tesisatınıza ne kadar iyi bakarsanız, size uzun yıllar hizmet edebilir.

Kışın evinizin komşularınızın evi gibi ısınmadığını düşünüyorsanız, aynı şekilde kombinizi yakmanıza rağmen sizin petekler ısınmıyorsa, petek temizleme işlemi yaptırmanızın zamanı gelmişte geçiyor diyebiliriz. Sadece kombi bakımı yaptırmış olmanız, ısınmanız için yeterli olmaz. Eğer petekler ısıyı evinize dağıtamaz ise sizde ısınma sorunu yaşarsınız.

Kalorifer tesisatı ısıtma tesisatının dağılım kanalları damarlarıdır. Kalorifer tesisatının sağlıklı çalışması kombiden gelen sıcak suyun radyatörlere en az ısı kaybı ile ulaşacak anlamına gelmektedir. Bu durumda peteklerin kanallarına tortu pislik, çapak aktarılmadan yeni sorunlara sebebiyet verilmeden ısınma fırsatı yakalamış olacaksınız. Esenler petek temizliği servisi ile kışı sıcak geçirme fırsatını yakalamış olacaksınız.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Esenler petek temizliği servisi bu uygulamayı yaparken  petekleri yerinden sökmeden,  petek temizlik makinesi ve petek temizlik ilacı kullanarak yapılır. Kısa sürede gerçekleştirilen petek temizliği sayesinde, ısınma sorunu tarihe karışabilir.

Petek temizliği günümüzde oldukça modern ve kolay bir şekilde Esenler petek temizliği servisi tarafından yapılmaktadır. Petek temizliği yapılırken tesisat yıkama ilacı ve petek temizleme makinesinden yararlanılır. Böylece peteklere yerinde bir temizlik uygulanır. Yani petekler yerlerinden sökülmez. Petek temizliği hem vatandaş için hem de usta için zahmetli bir çalışma olmaktan çıkmıştır.  Cihazla yapılan bu temizlikte peteklerle birlikte kalorifer borularının içi de temizlenmiş olur. Peteklerin temizliğini yaptırdığınızda kalorifer tesisat temizliği de yapıldığı için, artık kombinin ısıttığı suyla eviniz kolayca ısınır. Esenler petek temizliği servisimiz, kalorifer tesisat temizliğini yaptıktan sonra, peteklerin havasını alıp  ısı verimini artırmaktadır.

Petek temizliği yaptırmadan önce  mutlaka bu uygulama ile ilgili bir iki küçük bilgide olsa, az çok nasıl petek temizliği yapıldığını öğrenmenizi tavsiye ederiz. Petek temizliği ne zaman yaptırılır hangi aralıklarla yaptırılması gerekir, petek temizliği zamanının geldiğini nasıl anlayabilirim, petek temizliği nasıl yapılır. En azından bu gibi sorularınızı cevaplandırmanız sizin yararınıza olacaktır.

 Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

Tesisat temizleme, petek yıkama olarak bilinen kalorifer tesisat temizliği, ilaç ve cihaz kullanılarak petekler sökülmeden temizlik yapılmaktadır. Tesisat firmaları bu alanda uzmanlık gerektirici bütün ekipmanlara sahip olup pratik uygulamalar geliştirmiş, tesisat temizliğini profesyonel uygulamalar ile yapmaktadır. Kalorifer petek temizliğini yapan çok firma ile karşılaşmanız olası bir durum olup, işini hakkıyla yapan firma sayısı ile ilgili ne demek lazım açıkçası bilmiyorum. Bu anlamda Esenler petek temizliği servisini gönül rahatlığı ile arayabilir bu hizmeti garantili alabilirsiniz.

Peteklerin havasının alınması çok zor bir işlem olmayıp, bireyler bu işlemi yardım almadan yapabilirler. Peteklerin havasının alınabilmesi için tesisatçılarda bulunan purjör anahtarı diye adlandırılan anahtar ile petek havaları alınabileceği gibi çoğumuzun evinde bulunan tornavida vasıtası ile de hava alınabilir. Petek havasını alabileceğiniz  bu anahtarı bütün tesisatçılardan temin edebilirsiniz.

Eğer peteklerin havasını almanıza rağmen hala ısınamıyorsanız zaman kaybetmeden bir tesisatçı çağırın. Petek temizliği zorlu bir işlem değildir. Petekler temizlenirken petek temizleme makinesi kombi altından veya uygun bir petekten bağlanıp peteklerin sökülmesi veya sizlere rahatsızlık verici bir durumla karşılaşmazsınız. Esenler petek temizliği servisinin sunduğu profesyonel hizmetlerimiz arasında petek temizliği kombi bakımı da bulunmaktadır.

Benzer Gönderiler: