petek temizleme 922 kez görüntülendi

Esenler petek temizliği servisi,petekleri sökmeden temizlik yapmaktadır.

Tesisat temizleme,petek yıkama olarak bilinen kalorifer tesisat temizliği ,ilaçlı petekler sökülmeden yapılmaktadır.Tesisat firmaları bu alanda uzmanlık gerektirici bütün ekipmanlara sahip olup pratik uygulamalar geliştirmiş,tesisat arızalarını kırmadan sonlandırmaktadır.Kalorifer petek temizliğini yapan çok firma ile karşılaşmanız olası bir durum olup,işini hakkıyla yapan firma sayısı ile ilgili ne demek lazım açıkçası bilemedim.Bu anlamda Esenler petek temizliği servisini gönül rahatlığı ile arayabilir bu hizmeti garantili alabilirsiniz.

Kışın evinizin komşularınızın evi gibi ısınmadığını düşünüyorsanız, aynı şekilde kombinizi yakmanıza rağmen sizin petekler ısınmıyorsa, petek temizleme işlemi yaptırmanızın zamanı gelmişte geçiyor bile. Bunu yani petek temizleme işlemini kış gelmeden,Esenler petek temizliği servisine yaptırmanız gerekiyor. Sadece kombi bakımı yaptırmış olmanız, ısınmanız için yeterli olmaz. Eğer petekler ısıyı evinize dağıtamaz ise, sizde ısınma sorunu yaşarsınız.

Petek temizliği günümüzde oldukça modern ve kolay bir şekilde Esenler petek temizliği servisi tarafından yapılmaktadır. Özel kimyasal maddeler kullanılır, petek temizleme makinesinden yararlanılır. Böylece peteklere yerinde bir temizlik uygulanır. Yani petekler yerlerinden sökülmez. Zahmetli bir çalışma değildir. Peteklerle birlikte kalorifer borularının içi de temizlenmiş olur. Petekleri temizliği yaptırdığınızda kalorifer tesisat temizliği de yapıldığı için,artık kombinin ısıttığı suyla eviniz kolayca ısıtılabilir, yakıt giderleriniz yükselmez.Esenler petek temizliği servisimiz ,kalorifer tesisat temizliğini yaptıktan sonra, peteklerin havasını alıp  ısı verimini artırmaktadır.

Petek temizliği yaptırmadan önce  mutlaka bu uygulama ile ilgili bir iki küçük bilgide olsa, az çok nasıl petek temizliği yapıldığını öğrenmenizi tavsiye ederiz. Petek temizliği ne zaman yaptırılır ,ne gibi aralıklarla yaptırılması gerekir , petek temizliği zamanının geldiğini nasıl anlayabilirim, petek temizliği nasıl yapılır , en azından bu gibi sorularınızı cevaplandırmanız sizin yararınıza olacaktır. Petek temizliği en az yılda bir kere düzenli olarak yaptırılması gereken tasarruf imkanı sunan ekonomik uygulamanın adıdır.

Petek temizliğini kimyasal ve cihazla yapıyoruz.

Esenler petek temizliği-1

Bu hizmeti,Esenler petek temizliği servisinden almanız demek kalorifer tesisatının bakımını da yaptırmanız anlamına gelmektedir.Kalorifer tesisatı ısıtma tesisatının dağılım kanalları damarlarıdır.Kalorifer tesisatının sağlıklı çalışması kombiden gelen sıcak suyun radyatörlere en az ısı kaybı ile ulaşacak anlamına gelmektedir.Bu durumda peteklerin kanallarına tortu pislik,çapak aktarılmadan yeni sorunlara sebebiyet verilmeden ısınma fırsatı yakalamış olacaksınız.

Peteklerin belli aralıklarla bakıma ihtiyacı vardır. Çünkü tesisatın içinde dolaşımdaki suyun etkisiyle kireçlenmeden yoğun şekilde etkilenirler. Ayrıca suyun içindeki çamur, pislik gibi kalıntılar zaman içinde peteklerin alt kısmına çöker. Bu etkiler nedeniyle suyun dolaşımı gerektiği gibi sağlanamaz. Bu nedenle belirli aralıklarla petek temizliği yaptırılmalıdır. Bu sayede hem ısınmadan gerektiği gibi randıman alabilir, hem de doğalgaz giderlerinizi azaltabilirsiniz. Siz kalorifer tesisatınıza ne kadar iyi bakarsanız, size uzun yıllar hizmet edebilir.

Tesisat Temizliği Kimyasal ile yapılmalıdır.

Esenler petek temizliği-2

Esenler petek temizliği servisi bu uygulamayı yaparken  petekleri yerinden sökmeden, sadece bu işlemde kullanılan petek temizlik makinesi ve petek temizlik  kimyasalı kullanarak  yapmaktadır.Kısa sürede gerçekleştirilen petek temizliği sayesinde, ısınma sorunu tarihe karışabilir.

Peteklerdeki  ısınamama probleminin temel nedeni  tıkanıklık olup, bunun  yanında peteklere şebeke suyu ile beraber gelen kirecin de etkisi ile petekler tıkanacak sıcaklığın dış ortama aktarımı sağlıklı olmayacaktır.Bu durum  zamanla  peteklerde tortu tabakası oluşmasına,hava oluşmasına neden olur. Peteklerde homojen ısınma sağlayamıyorsanız öncelikle peteklerin havasını almayı deneyin.Petek temizleme işlemi sonrasında peteklerin havası da alınmalı,bu işlem atlanmamalıdır.

 Peteklerin havası nasıl alınır?

Peteklerin havasının alınması çok zor bir işlem olmayıp ,bireyler bu işlemi yardım almadan yapabilirler. Peteklerin havasının alınabilmesi için tesisatçılarda bulunan purjör anahtarı diye adlandırılan anahtar ile petek havaları alınabileceği gibi,çoğumuzun evinde bulunan tornavida vasıtası ile de hava alınabilir.Petek havasını alabileceğiniz  bu anahtarı bütün tesisatçılardan temin edebilirsiniz.

Petek Havası Peteğin üst kısmından tornavida veya hava alma purjörü ile mümkündür.

Esenler petek temizliği servisi

Eğer peteklerin havasını almanıza rağmen hala ısınamıyorsanız zaman kaybetmeden bir tesisatçı çağırın.Petek temizliği zorlu bir işlem değildir. Petekler temizlenirken petek temizleme makinesi kombi altından veya uygun bir petekten bağlanıp peteklerin sökülmesi veya sizlere rahatsızlık verici bir durumla karşılaşmazsınız.Esenler petek temizliği servisinin sunduğu profesyonel hizmetlerimiz arasında petek temizliği kombi bakımı da bulunmaktadır.

Cihaz ve Kimyasal ile Yaptığımız Diğer Tesisat Temizliği  Hizmetleri;

  • Yerden Isıtma Tesisat Temizliği,
  • Kimyasal İlaç ile Yerden Isıtma Temizliği,
  • Kalorifer Tesisat Temizliği,
  • Merkezi Isıtma Temizliği,
  • Merkezi Isıtma Bakımı,
  • Alüminyum Petek Temizliği,
  • Döküm Petek Temizliği,

Yer: Bağcılar/İstanbul, Türkiye