petek temizleme 626 kez görüntülendi

Esenkent petek temizliği servisi,cihazla petek temizliğini yapmaktadır.

Tesisatta zamana ve kullanıma bağlı olarak oluşan tortu,korozyon oluşumu sıcak su sirkülasyonu ciddi oranda engellemektedir.Sıcak su sirkülasyonunun olmadığı bütün kalorifer tesisatındaki bölgelere ve petekteki bölgeler ya ılık ya da soğuk olmaktadır.Bu durumda kendi sıcak su dolaşımının olduğu kanallarının ısınmadığı aşikar iken nasıl dış ortamı sıtması beklenir.Esenkent petek temizliği servisi olarak,petek temizliği için gittiğimiz çoğu adreste bu duruma şahitlik ettik diyebiliriz.

Uzun zamandır çalışan kalorifer tesisatı ve peteklerde çamurlaşma tortulaşma olacağından sıcaklık dış ortama tam anlamıyla aktarılamaz.Yaptırılacak petek temizleme sayesinde çok daha verimli ısınır daha az maliyete katlanmak durumunda kalırsınız.Eğer kombi kadar peteklere de gereken özeni gösterirseniz, kış geldiğinde soğuk ısınmayan bir evde oturmak zorunda kalmaz, doğal gaz giderleriniz yükselmez. Kombi tesisattaki suyu yeteri kadar ısıtsa bile, petekler evinizi ısıtmayı başaramaz.

Daha doğrusu petekler kendisini bile ısıtamaz,bu nedenle gecikmeden Esenkent petek temizliği servisinden petek temizliği için yardım almlalısınız. Kombiye bakım yapıldığında, petek temizliği de yapılmalıdır. Bu işlem düşündüğünüz kadar zahmetli olmaz. Özel bir cihazla ve kimyasallar sayesinde bir saat içinde petek temizliği tamamlanmış olur.

Bunun dışında kullanılan petek temizliği yöntemlerini tercih etmemelisiniz. Kış geldiğinde kolayca ısınmak istiyorsanız, kombinizle birlikte peteklerinizin bakımını ihmal etmemelisiniz. Isınmanın ne kadar kolay olacağını sizlerde göreceksiniz.Esenkent petek temizliği ekiplerimiz sizlerin bu taleplerini en kısa sürede karşılayacaktır.

Yaşam alanlarında ısınma amaçlı kullanılan kombi ve kaloriferler ısıyı petekler yardımıyla iletir. Peteklerin ısıyı iletebilmesi için, içinde suyun olması ve suyun gerektiği gibi sirkülasyon yapmasıdır. Zamanla suyun kireçlenmeye, tortu birikimine, suda bulunan çamurun birikmesi gibi etkenlerle peteklerde ısınma sorunu yaşanır. Bu durumda peteklerde az ısınma ya da kısmen ısınma sorunu yaşanır. Petek temizliği için kullanılan kimyasallar peteklere zarar vermez. Bu sayede ilk günkü ısınma performansına kavuşabilirsiniz. Isınmanın keyfini yaşamak, cebinizi güvenceye almak için, Esenkent petek temizliği ekiplerimize petek temizliği yaptırmalısınız.

Petek Temizleme Hizmetini Kimyasal İlaç ve Cihazla sunuyoruz.

Esenkent petek temizliği servisi-1

Periyodik olarak bakım yaptırılmadığı takdirde kalorifer tesisatı sağlıklı çalışmayacak ve sistem size arzu ettiğiniz tasarrufu sunmayacaktır. Radyatör yıkama işlemine gereksiz bir işlem olarak bakılmaması ve üzerinde durulması gereken, önem arz eden  sağlıklı bir ısınma için gerekli olan bir hizmettir.Doğru uygulamalarla yapılan petek temizleme hizmeti;Sorunsuz konforlu ısınmanın adı olduğundan bu duruma tam verim almak demektir.

Peteklerin içi dolu olmadığından yani tortu, balçık, çamurla dolu olmadığından su hızlı bir şekilde bir engele takılmadan kombiden çıktığı sıcaklıktan çok az bir kayıp ile  kombiye geri dönecektir. Su bu sıcaklıkla kombiye geri döndüğünden  kombi suyu yeniden istenilen sıcaklıkta çıkartmak sirkülasyona (devri daim ) devam etmek, suyu aynı ısıya getirebilmek için fazla enerji ve doğalgaz harcamaz ,bu da hem elektrik hemde doğalgaz tasarrufu demektir.

CİHAZLA RADYATÖR TEMİZLİĞİ,KALORİFER TESİSAT TEMİZLİĞİ,DÖKM PETEK TEMİZLİĞİ YAPIYORUZ

Esenkent petek temizliği servisi-2

Petek temizliği yaptırmak tam anlamıyla bir tasarruftur.Denemeden petek temizliği yaptırmadan bunu anlamanız mümkün görülmemektedir.Yılda 1 kere kombi bakımı yaptırmanız kombinin bütün parçalarının bir anlamda gözden geçirilmesi sizler için hayatidir. Özellikle doğalgaz zehirlenmelerinin yaşandığı İstanbul’da zehirlenme nedenleri; bacanın çıkmış olması, İGDAŞ bilgisi dışında tesisata eklemeler yapılmış olması vb. durumlar nedeni ile yaşanmaktadır.

Doğalgaz zehirlenmelerinde atık gaz insanlarımızı zehirlemekte bununda ihmallerden kaynaklandığı hepimizce bilinmektedir. Günümüzde olmaması gereken bu ihmaller maalesef devam etmekte ihmale bağlı zehirlenme vakaları  yaşanmaktadır.Kombi bakımının yapılmamış olması;Petek Temizliği,Radyatör Temizliği,Kalorifer Tesisat Temizliği,Yerden Isıtma Temizliği,Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği ve Döküm Petek Temizliği yaptığımızda çok daha net görülmekte  fark edilmektedir.

Esenkent Radyatör Temizliği SERVİSİ

Esenkent petek temizliği servisi-3

Kombi bakımını yaptırmış birey kombide kendisinin fark etmediği aksaklığı, kombi bakımı için gelen servis elemanı görecek ve bunu giderecektir. Örneğin kombi bacanız yerinden çıkmış olsun sizlerinde bunu fark etmediğini düşünelim. Kombi yandığında kombi bacasından, içteki borudan atık gazı atıp dış borudan da oksijeni alması gerekmektedir. Bahse konu bu işlem bacanın çıkması sebebiyle gerçekleştirilemeyecektir.

Peki bu durumda ne olur? Bu durumda  bacanın iç kısmından atılamayan atık gaz içeriye sızacak sizler farkına varma fırsatı bulamadan çok kısa sürede sizleri zehirleyecektir. Bir insanın hayatı bu kadar ucuz olmamalı ve gereken önlemlerin alınması gerekmektedir. Kombi bakımı yaptırılmış olsa, bacanın çıkmış olduğunu mutlaka servis elemanı görecek ve bacadaki bu aksaklık giderilecektir. Aldığınız bu hizmetin ne denli önemli olduğunu sizlere anlatmak babında bu örneği vermek istedim.

Umarım gösterilmesi gereken hassasiyeti gösterip, sonraki süreçte sağlıklı bir hayat sürmeniz için gerekli bütün önlemleri alırsınız. Radyatörleri bu süreçte kimyasal ilaçla yıkatarak kalorifer tesisatının  sağlıklı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Radyatör yıkama için yeterli basınçta radyatör yıkama makinesi ve kalorifer tesisatına zarar vermeyen kimyasal ilaç olmalıdır.Esenkent petek temizliği ekiplerimiz bahse konu petek temizliği hizmetini cihaz ve kimyasalla vermektedir.

Esenkent Radyatör Temizliği servisi

Esenkent petek temizliği servisi-4

Esenkent Petek Temizliği servisi ile ,Radyatör yıkama hizmeti ve Petek Temizliği ,Radyatör Temizliği,Kalorifer Tesisat Temizliği,Yerden Isıtma Temizliği,Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği ve Döküm Petek Temizliği   için  iletişime geçin.

Diğer tesisat hizmetimiz;

Petek dışı toz temizliği

Esenkent su kaçağı bulma