petek temizleme 1099 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Esenkent petek temizliği veya Esenkent kombi petek bakımı ustaları ile hava ve su ile basınç yapılarak sistem tıkanıklıkları giderilir. Esenyurt Esenkent petek kalorifer temizliği, petek temizleme Esenkent ustaları ile kalorifer boru içleri ve pete kanalları temizlenir.

Petek temizliği yaptırmak tam anlamıyla bir tasarruftur. Denemeden petek temizliği yaptırmadan bunu anlamanız mümkün görülmemektedir. Yılda 1 kere kombi bakımı yaptırmanız kombinin bütün parçalarının bir anlamda gözden geçirilmesi kombi için hayatidir. Özellikle doğalgaz zehirlenmelerinin yaşandığı İstanbul’da zehirlenme nedenleri; bacanın çıkmış olması, İGDAŞ bilgisi dışında tesisata eklemeler yapılmış olması vb. durumlar nedeni ile yaşanmaktadır.

Esenkent Petek Temizliği  ile Petek Temizliği Nedir?

Esenkent Petek Temizliği Uzmanları olarak petek temizliğini şöyle tanımlıyoruz. Cihaz kullanılarak, petekleri sökmeye gerek kalmadan yerinde temizlenmesidir. Bu uygulama yapılırken kombi sonrası bütün kalorifer tesisatı da cihaz ile temizliği yapıldığından bu tanımın içinde dahil edilebilir. Profesyonel tesisat ve petek yıkama olarak da adlandırılabilir. Basınçlı yıkama ile hem tıkanıklık açılır hem de tortu çapak ve çamurlaşmış atık su sistem dışına atılır.

Esenkent Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Esenkent Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Neden Petek Temizleme Yapılır?

Tesisatta zamana ve kullanıma bağlı olarak oluşan tortu, korozyon oluşumu sıcak su sirkülasyonu ciddi oranda engellemektedir.

Sıcak su sirkülasyonunun olmadığı bütün kalorifer tesisatındaki bölgelere ve petekteki bölgeler ya ılık ya da soğuk kalır. Bu durumda kendi sıcak su dolaşımının olduğu kanallarının ısınmadığı aşikar iken nasıl dış ortamı sıtması beklenir. Esenkent petek temizliği servisi olarak, petek temizliği için gittiğimiz çoğu adreste bu duruma şahitlik ettik diyebiliriz.

Uzun zamandır çalışan kalorifer tesisatı ve peteklerde çamurlaşma tortulaşma olacağından sıcaklık dış ortama tam anlamıyla aktarılamaz. Yaptırılacak petek temizleme sayesinde çok daha verimli ısınır daha az maliyete katlanmak durumunda kalırsınız.

Eğer kombi kadar peteklere de gereken özeni gösterirseniz, kış geldiğinde soğuk, ısınmayan bir evde oturmak zorunda kalmaz, doğal gaz giderleriniz yükselmez. Kombi tesisattaki suyu yeteri kadar ısıtsa bile, petekler evinizi ısıtmayı başaramaz.

Yaşam alanlarında ısınma amaçlı kullanılan kombi ve kaloriferler ısıyı petekler yardımıyla iletir. Peteklerin ısıyı iletebilmesi için, içinde suyun olması ve suyun gerektiği gibi sirkülasyon yapmasıdır.

Zamanla suyun kireçlenmeye, tortu birikimine, suda bulunan çamurun birikmesi gibi etkenlerle peteklerde ısınma sorunu yaşanır. Bu durumda peteklerde az ısınma ya da kısmen ısınma sorunu yaşanır.

Peteklerin içi dolu olmadığından yani tortu, balçık, çamurla dolu olmadığından su hızlı bir şekilde bir engele takılmadan kombiden çıkar. Çıkış sıcaklığından çok az bir kayıp ile  kombiye geri dönecektir. Su bu sıcaklıkla kombiye geri döndüğünden  kombi suyu yeniden istenilen sıcaklıkta çıkarır. Kombi sirkülasyona (devri daim ) devam etmek, suyu aynı ısıya getirebilmek için fazla enerji ve doğalgaz harcamaz. Bu da hem elektrik hem de doğalgaz tasarrufu demektir.

Petek Temizleme Nasıl Yapılmalıdır?

Kombiye bakım yapıldığında, petek temizliği de yapılmalıdır. Bu işlem düşündüğünüz kadar zahmetli olmaz. Özel bir cihazla ve kimyasal sayesinde bir saat içinde petek temizliği tamamlanmış olur.

Bunun dışında kullanılan petek temizliği yöntemlerini tercih etmemelisiniz. Kış geldiğinde kolayca ısınmak istiyorsanız, kombi ile birlikte peteklerin bakımını ihmal etmemelisiniz. Peteklerin ve tesisatın temizliğinin ne kadar kolay olacağını sizlerde göreceksiniz.

Petek temizliği için kullanılan kimyasallar peteklere zarar vermez. Bu sayede ilk günkü ısınma performansına kavuşabilirsiniz. Isınmanın keyfini yaşamak, cebinizi güvenceye almak için, Esenkent petek temizliği ekiplerimize petek temizliği yaptırmalısınız.

Periyodik olarak bakım yaptırılmadığı takdirde kalorifer tesisatı sağlıklı çalışmayacak ve sistem size arzu ettiğiniz tasarrufu sunmayacaktır. Radyatör yıkama işlemine gereksiz bir işlem olarak bakılmaması ve üzerinde durulması gereken, önem arz eden  sağlıklı bir ısınma için gerekli olan bir hizmettir. Doğru uygulamalarla yapılan petek temizleme hizmeti, sorunsuz konforlu ısınmanın adı olduğundan bu durumda tam verim almak demektir.

Umarım gösterilmesi gereken hassasiyeti gösterip, sonraki süreçte sağlıklı bir hayat sürmeniz için gerekli bütün önlemleri alırsınız. Radyatörleri bu süreçte kimyasal ilaçla yıkatarak kalorifer tesisatının  sağlıklı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Radyatör yıkama için yeterli basınçta radyatör yıkama makinesi ve kalorifer tesisatına zarar vermeyen kimyasal ilaç olmalıdır. Esenkent petek temizliği ekiplerimiz bahse konu petek temizliği hizmetini cihaz ve kimyasalla vermektedir.

Kalorifer Kombi Tesisat Bakımının Önemi

Doğalgaz zehirlenmelerinde atık gaz insanlarımızı zehirlemekte bununda ihmallerden kaynaklandığı hepimizce bilinmektedir. Günümüzde olmaması gereken bu ihmaller maalesef devam etmekte ihmale bağlı zehirlenme vakaları yaşanmaktadır.

Kombi bakımını yaptırmış birey kombide kendisinin fark etmediği aksaklığı, kombi bakımı için gelen servis elemanı görecek ve bunu giderecektir. Örneğin kombi bacanız yerinden çıkmış olsun sizlerinde bunu fark etmediğini düşünelim. Kombi yandığında kombi bacasından, içteki borudan atık gazı atıp dış borudan da oksijeni alması gerekmektedir. Bahse konu bu işlem bacanın çıkması sebebiyle gerçekleştirilemeyecektir.

Peki bu durumda ne olur? Bu durumda  bacanın iç kısmından atılamayan atık gaz içeriye sızacak sizler farkına varma fırsatı bulamadan çok kısa sürede sizleri zehirleyecektir. Bir insanın hayatı bu kadar ucuz olmamalı ve gereken önlemlerin alınması gerekmektedir. Kombi bakımı yaptırılmış olsa, bacanın çıkmış olduğunu mutlaka servis elemanı görecek ve bacadaki bu aksaklık giderilecektir. Aldığınız bu hizmetin ne denli önemli olduğunu sizlere anlatmak babında bu örneği vermek istedim.

Esenkent Petek Temizliği servisi ile Radyatör yıkama hizmeti ve Petek Temizliği, Kalorifer Tesisat Temizliği   için  iletişime geçin.

Benzer Gönderiler: