petek temizleme 836 kez görüntülendi

Çatalca petek temizliği servisi,petek temizliğini cihazla yapmaktadır.

Peteklerinde kombi bakımı yapıldığı zaman kontrol edilerek, petek temizliği ihtiyacının olup olmadığı belirlenmelidir. Eğer bu temizliği aksatırsanız, yaptırmazsanız kışın ısınacağım diye düşünmeyin. Kombiniz çok iyi çalışsa ve sistemdeki suyu ısıtsa bile, peteklerinizin ısınmadığını ve dolayısıyla evinizin ısınmadığını görebilirsiniz. Peteklerde suyun etkisiyle kireçlenme oluşmaya başladıkça ısı yayması azalır. Kireç tabakası kalınlaşmaya başlarsa, bu sefer petekler hiç ısınmaz.

Bu durumda evinizin de ısınmayacağını tahmin edersiniz. Bu nedenle,Çatalca petek temizliği servisi olarak petek temizleme hizmeti alarak, peteklerin evinizi ısıtmasını sağlamalısınız. Bu işlem sadece 1 saat içinde peteklerin tamamen temizlenmesi, hatta sistemdeki boruların bile temizlenmesini sağlar. Petek temizleme makinesi ve özel kimyasal maddelerle kışa güzel bir hazırlık yaparsınız.

Petek temizliği cihaz ve kimyasal kullanılarak petekleri yerlerinden sökmeye gerek kalmaksızın kombi sonrası kalorifer tesisatının ve petek kanallarının temizlenmesi için yapılan uygulamadır.

Petek temizliği belirli aralıklarla yaptırılması tavsiye edilin bir işlemdir. Bunun sebebi zaman içinde peteklerin içinde dolaşan suyun olumsuz etkileri nedeniyle peteklerin ısıtma görevini yerine getirmemesinin engellenmesidir. Su, peteklerde kireçlenmeye neden olduğundan, tesisatın içinde yeteri kadar dolaşamaz. Bu yüzden ortamın ısınması yeterince sağlanamaz. Ayrıca suyun içinde bulunan çamur ve çeşitli pislikler peteklerin alt kısımlarına çöker. Bu durumda dikkat ederseniz, peteklerin alt kısımları soğuk kalır. Yani petekler kısmi ısınır. Siz kombinizi ne kadar yüksek ısıda yaksanız da, sadece yakıt sarfiyatınız artar. Buna engel olmak için Çatalca petek temizliği ekiplerine petek temizliği yaptırmalısınız. Temizlik işlemi petekler sökülmeden yapıldığından, son derece kolaydır. Sadece özel bir temizleme makinesi ve kimyasallar kullanılmaktadır.

Petek Temizleme hizmetini cihazla yapıyoruz

Çatalca petek temizliği-1

Petek temizleme işlemine başlamadan önce temizleme işleminin hijyen açıdan daha sağlıklı olması ve petek temizleme makinesinin en verimli çalışabileceği nokta tespit edilir.Petek temizleme makinesinin bağlanabilmesi  için ilk olarak Banyonuzda havlupan varsa bu iş için en iyi nokta  burasıdır diyebiliriz.Petek temizleme makinesi bağlandıktan sonra  petek temizliği işlemine başlanır ilk makineden su verilir, su ile sirkülasyon yapılır kirli su ve kaba pislik dışarıya atılana kadar uygulamaya devam edilir.

Daha sonra asıl işleme başlanır korozyon balçık ve çamuru dışarıya atabilmek için makine yardımı ile kimyasalları peteklerin kanallarında ve kalorifer tesisatında  dolaşması sağlanır.Bir sonraki aşama olan basınçlı su verme işlemi ile boruları kaplamış balçık ve çamuru dışarı atmak amaçlanmaktadır.Bütün bu uygulamalar sonucunda kalorifer tesisatında ve petek kanallarında kalabilecek kimyasallar da unutulmuyor;son kez temiz su ile sirkülasyon yapılarak  bu kimyasallar da tesisat dışına atılarak petekler tasarruflu kullanım  için  hazır hale getirilir.Çatalca petek temizliği servisi olarak işimizi severek ve önemseyerek yapıyoruz.

Tesisat Temizliği Kimyasal ile yapılmalıdır.

Çatalca petek temizliği-2

Kış ayında, bulunduğumuz bu dönemde en çok önem verilen, arzu edilen iyi ısınıp faturanın düşük gelmesidir.Faturaları yüksek olduğu halde yük sek ısınma  problemi yaşayan bir çok bireyle karşılaşıyoruz. Sizlerde faturalar yüksek geldiği halde ısınamayanlardansanız mutlaka kalorifer tesisatınızı kontrol ettirin.Kalorifer tesisatında ters bağlantı vb. olmaması gereken bir durum yoksa ve kalorifer petek temizliğini de 2 yıldan beri yaptırmadıysanız mutlaka Çatalca petek temizliği servisi ile irtibata geçin.

Piyasada petek temizliği yapıyoruz diyen bir çok insan bulunmakta ancak  bakıldığında kullanılan makine ve kimyasal ilacın yetersiz olduğu görülmektedir.Siz değerli müşterilerimiz ucuz radyatör temizliği yaptıralım derken işin daha maliyetli bir hal amasına sebebiyet verebilirsiniz.

Döküm petek temizliğini cihazla yapıyoruz.

Çatalca petek temizliği servisi

Çatalca petek temizliği uzmanlar olarak bizlerin kullandığı makine yeterli basınca sahip olup kullandığımız kimyasal ilaç peteklerdeki tortu tabakasını çözecek kalitede olan, Alman markası Rothenberger’dir. Petek Temizliği,Radyatör Temizliği,Kalorifer Petek Temizliği,Alüminyum Petek Temizliği,Döküm Petek Temizliği hizmetini kaliteli ve garantili alabilmek için  zaman kaybetmeden işin uzmanına,Çatalca petek temizliği servisine ulaşın.Petek Temizliğini kimyasal ilaçla ve cihazla  yapan firmalara yaptırın kalorifer tesisatı ve peteklerde sorun yaşamaktan kurtulun.

Cihaz ve Kimyasal ile Yaptığımız Diğer Tesisat Temizliği  Hizmetleri;

  • Yerden Isıtma Tesisat Temizliği,
  • Kimyasal İlaç ile Yerden Isıtma Temizliği,
  • Kalorifer Tesisat Temizliği,
  • Merkezi Isıtma Temizliği,
  • Merkezi Isıtma Bakımı,
  • Alüminyum Petek Temizliği,
  • Döküm Petek Temizliği,

Yer: Çatalca/İstanbul, Türkiye