petek temizleme 1364 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Çatalca petek temizliği işi makineli petek temizliği Çatalca servisi ile petekler sökülmeden yerinde temizlenir. Kalorifer petek temizliği Çatalca servisi ustaları bu anlamda tecrübeli olup temiz iş yapmaktadırlar.

Çatalca Petek Temizliği Petek Temizliği Nedir Neden Yapılır?

Çatalca Petek Temizliği ekibi uzun yıllardan beri bu uygulamanın tanımını sahada da en iyi şekilde anlatmıştır. Petek temizliği cihaz ve ilaç kullanılarak petekleri yerlerinden sökmeye gerek kalmaksızın kombi sonrası kalorifer tesisatının ve peteklerin temizlenmesi için yapılan uygulamadır. Petek temizliği belirli aralıklarla yaptırılması tavsiye edilin bir işlemdir. Tesisat ve peteklerin tamamen temizlendiği, maksimum ısınmanın sağlandığı bir uygulamadır.

Peteklerin içinde dolaşan suyun olumsuz etkileri nedeniyle peteklerin ısıtma görevini yerine getirmemesidir. Su, peteklerde kireçlenmeye neden olduğundan, tesisatın içinde dolaşım istenilen düzeyde gerçekleşmez. Bu yüzden ortamın ısınması da istenilen düzeyde olmaz.

Çatalca Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Ayrıca suyun içinde bulunan çamur ve çeşitli pislikler peteklerin alt kısımlarına çöker. Bu durumda dikkat ederseniz, peteklerin alt kısımları soğuk kalır yani petekler kısmi ısınır. Siz kombinizi ne kadar yüksek ısıda yaksanız da, sadece yakıt sarfiyatınız artar. Buna engel olmak için Çatalca petek temizliği ekiplerine petek temizliği yaptırmalısınız.

Kombi bakımı yapıldığı zaman peteklerde kontrol edilerek, petek temizliği ihtiyacının olup olmadığı belirlenmelidir. Kombi çok iyi çalışsa ve sistemdeki suyu ısıtsa bile, peteklerin ısınmadığını ve dolayısıyla evinizin ısınmadığını göreceksiniz. Peteklerde suyun etkisiyle kireçlenme oluşmaya başladıkça ısı yayması azalır. Kireç tabakası kalınlaşmaya başlarsa, bu sefer petekler hiç ısınmaz.

Çatalca petek temizliği servisinden petek temizleme hizmeti alarak, peteklerin evinizi ısıtmasını sağlamalısınız. Bu işlem ile sadece 1 saat içinde peteklerin tamamen temizlenmesi, hatta sistemdeki boruların bile temizlenmesi sağlanır. Petek temizleme makinesi ve özel kimyasal maddelerle kışa güzel bir hazırlık yapmış olursunuz.

Kalorifer Tesisat Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Temizlik işlemi petekler sökülmeden yapıldığından, son derece kolaydır. Petek temizleme makinesi ve ilaç kullanılan bu uygulama yapılırken önceden bir hazırlığa gerek yoktur.

Petek temizleme işlemine başlamadan önce temizleme işleminin hijyen açıdan daha sağlıklı olması ve petek temizleme makinesinin en verimli çalışabileceği nokta tespit edilir. Petek temizleme makinesinin bağlanabilmesi  için ilk olarak Banyonuzda havlupan varsa bu iş için en iyi nokta  burasıdır diyebiliriz. Petek temizleme makinesi bağlandıktan sonra  petek temizliği işlemine başlanır ilk makineden su verilir, su ile sirkülasyon yapılır kirli su ve kaba pislik dışarıya atılana kadar uygulamaya devam edilir.

Daha sonra asıl işleme başlanır korozyon balçık ve çamuru dışarıya atabilmek için makine yardımı ile kimyasalları peteklerin kanallarında ve kalorifer tesisatında  dolaşması sağlanır. Bir sonraki aşama olan basınçlı su verme işlemi ile boruları kaplamış balçık ve çamuru dışarı atmak amaçlanmaktadır. Bütün bu uygulamalar sonucunda kalorifer tesisatında ve petek kanallarında kalabilecek kimyasallar da unutulmamalıdır. Son kez temiz su ile sirkülasyon yapılarak  bu kimyasallar da tesisat dışına atılarak petekler tasarruflu kullanım  için  hazır hale getirilir.

Kış ayında, bulunduğumuz bu dönemde en çok önem verilen, arzu edilen iyi ısınıp faturanın düşük gelmesidir. Faturaları yüksek olduğu halde yük sek ısınma  problemi yaşayan bir çok bireyle karşılaşıyoruz. Sizlerde faturalar yüksek geldiği halde ısınamıyorsanız mutlaka kalorifer tesisatınızı kontrol ettirin. Kalorifer tesisatında ters bağlantı vb. olmaması gerekir. Böyle bir durum yoksa ve kalorifer petek temizliğini de 2 yıldan beri yaptırmadıysanız mutlaka Çatalca petek temizliği servisi ile irtibata geçin.

Piyasada petek temizliği yapıyoruz diyen bir çok insan bulunmakta ancak  bakıldığında kullanılan makine ve kimyasal ilacın yetersiz olduğu görülmektedir. Siz değerli müşterilerimiz ucuz radyatör temizliği yaptıralım derken işin daha maliyetli bir hal amasına sebebiyet verebilirsiniz.

Çatalca petek temizliği uzmanları olarak bizlerin kullandığı makine yeterli basınca sahip olup kullandığımız kimyasal ilaç peteklerdeki tortu tabakasını çözer. Petek Temizliğini kimyasal ilaçla ve cihazla  yapan firmalara yaptırın kalorifer tesisatı ve peteklerde sorun yaşamaktan kurtulun.

Benzer Gönderiler: