petek temizleme 1219 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Beykoz petek temizliği ekiplerimiz tesisatın neden istenilen düzeyde çalışmadığını çok iyi bilmektedir. Peteklerde dolaşım halinde olan  su kombinin çalıştırılması sayesinde ısınıp kalorifer tesisatı aracılığı ile bütün petekleri ısıtmaktadır. Ancak suyun kireçlenme yapmasıyla birlikte, ısınma sorunu yaşayabilirsiniz. Ayrıca suda oluşan çamurlaşma zamanla belli noktalarda kümelenme yapacağından, tıkanıklık sorunu yaşanabilir.

Kombi petek temizliği Beykoz olarak bütün bu olumsuzlukları ortadan kaldıracak uygulama olan cihazla kimyasal ilaçlı  petek temizliği yapıyoruz. Bu hizmetin gerekli olduğunu soğuk olduğunda peteklerden yansıyan ısının düşük olduğunu hissedince  düşünmekteyiz. Oysa kış gelmeden soğuk nedeni ile hasta olmadan zorluk çekmeden periyodik tesisat petek temizliğinin cihazla kimyasal ile yaptırılması istenen sıcaklık sağlanabilir.

Beykoz petek temizliği ile petek temizleme nedir?

Tıkanan petek kanallarının, kirlenen tesisat borularının cihaz ve ilaç kullanılarak petekler sökülmeden etraf kirlenmeden yapılan bakım ve temizliktir. Petek iç temizliği olarak da  bilinen sıcak su dolaşımının rahat ve sağlıklı olması için yılda 1 defa yapılmasını tavsiye ettiğimiz temizliktir.

Beykoz Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Kalorifer Petek temizleme neden yapılmalıdır?

  • Peteklerin ısıtmaması durumu ilk olarak akla, petek tıkanıklıklarını  getirmektedir. Petek tıkanıkları kimyasal ilaçla çözülüp dışarı atılmadığı takdirde beklediğiniz ısıyı elde edemezsiniz.
  • Petekle kombi arasında ki mesafe arttıkça ısı kaybı da doğru orantıda artmaktadır. Petek kanalları tıkalı olduğu zaman buna  ısı kaybı da eklenince ısınmak imkansız bir hal almaktadır.
  • Radyatörlerin kanalları biriken tortu tabakası ile kapandığından, debi düşecek, dolayısıyla sirkülasyon yapılamadığından ısınmanız.
  •  Yüksek ayarda da olsa  beklediğiniz şekilde ısınma olmayacaktır.

Gereksiz zaman kaybı ve ek maliyetlere katlanmak zorunda kalmayın, kimyasal ilaçla yapılan petek temizliği uygulamalarımız hakkında bilgi alın. Kalorifer Petekleri temizliği konusunda uzmanlaşmamış kadrolarla hizmet veren firmalardan bu hizmeti alamamaya özen gösterin. Petek temizliği yaptırdığımız takdirde daha verimli şekilde ve daha ucuz ısınacağımızı unutmayalım.

Kalorifer tesisat petek temizleme nasıl yapılır?

Peteklerde ve tesisatta çamurlaşmaya bağlı tıkanma olduğunda suyun peteklerin içinde dolaşımı engellenir. Petek temizleme, firmalar tarafından farklı şekillerde uygulanabilir. Bazıları petekleri yerinden sökerek bunu yaparken, bazıları daha modern yöntemleri kullanır. Tavsiyemiz peteklerin sökülmeden kimyasallarla temizlendiği yöntemle temizlik işlemini yapan, Beykoz petek temizliği servisine bu uygulamayı yaptırmanız olacaktır. Bu yolla özel bir makineyle sisteme kimyasallar verilmekte ve temizlik sağlanmaktadır. Bu sayede kalorifer sisteminizden ilk günkü gibi randıman alabilirsiniz. Isınma sorunlarınız tarihe karışır. Sıcak kış günlerinde huzurun keyfini sürebilirsiniz.

Petek temizliği yaptırmak çoğu insan için günümüzde  gereksiz görülüyor. Bunun sebebinin peteklerin içindeki pis kalıntılar pislikler tortu ve  çamuru görmüyor olmaları ve işin tasarruf ettirici yönününü bilmiyor olmalarıdır. Evde peteklerin yüzeysel temizliğini kendi çabalarımızla yapsak da bunlar asla peteklerin içlerinin temizlenmesine katkı sağlamaz.

Uzmanlar Tesisat  Beykoz petek temizliği servisi olarak bizler bu işe yıllarımızı vermiş, ustalarımızla beraber hizmet vermeye devam ediyoruz. Ana kadromuzu oluşturan tesisatçı ustalarımız sertifikalı olup, sektörde kazanmış olduğu tecrübeyi sizlere hizmet vermek yolu ile paylaşmaktadır. Beykoz petek temizliği bireysel sitemde kombi en yakın peteğe en yüksek ısıyı vermektedir. Isı kaybına son vermek için Beykoz petek temizliği servisimiz ile irtibata geçin, alüminyum petek, panel, döküm petek temizliğini cihazla yaptırın.

Benzer Gönderiler: