petek temizleme 1220 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Bakırköy petek temizliği ustaları hem petek su kanal temizliğini hem de petek ızgara arası toz temizliğini yapar. Petek temizliği Bakırköy kalorifer petek temizleme ve kombi petek yıkama servisi ile hizmet pratik ve garantilidir.

Kombinin ısıttığı sıcak suyun kalorifer tesisatında ve peteklerde dolaşımını engelleyen çamur ve tortu tabakasının cihazlı ilaçlı temizlenmesidir. Bakırköy petek temizliği servisi olarak kalorifer petek temizliğinin ne denli öneme sahip olduğunu ulaşabildiğimiz tüm bireylere aktarmaya çalışmaktayız.

Bakırköy Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Bakırköy Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Bakırköy Petek Temizliği ile Petek Temizleme Neden Yapılır ?

  • Uzun yıllar kalorifer tesisatının ve kombi sisteminin kullanımı sonucu sistem içerisinde sudaki kireç ve korozyondan dolayı tortu tabakası oluşur.
  • Tortu tabakası sıcak suyun etkisiyle çamurlaşma oluşturur.
  • Bu çamurlaşma sistemin içerisindeki sirkülasyonu zorlaştırır. Sistem içerisinde suyun dolaşımı zayıflar debi düşmüş olur. Buna paralel olarak su sirkülasyonu sağlıklı sağlanamadığından ısı iletimi de sağlanamaz.
  • Isı iletimi tam olarak sağlanamadığından peteklerde, radyatörlerde homojen ısınma sağlanamaz.
  • Kombinin ısı dengesini sağlayabilmek için  daha fazla çalışmak zorunda kalacağından, faturalar kabarık gelecektir.

Petekler zamanla suyun etkisiyle kireçlenmenin ve tortuların birikmesiyle tıkanma sorunu yaşadığından, ısınma sorunu yaşanmaktadır. Bu aynı zamanda yakıt tüketiminizin artmasına neden olan bir unsurdur. Kombi sağlıklı bir şekilde görevini yaparak, suyu ısıtmış olsa da, petekler görevini yerine getiremez. Bu evinizin ısıtılmasını engelleyecek bir sorundur. Petekler ısınmadan, eviniz ısınmaz.

Kalorifer Tesisat Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek temizliği öyle her tesisatçıyım diyene  yaptırılacak işlerden değildir. Petek temizliği yaptırabilmek için işinin ehli güvenilir kurumlardan yardım almanız gerekmektedir. Petek temizliği yapıyoruz diye evinize gelip peteklerin içindeki suyu boşaltıp kombiden kalorifer tesisatına  su vermek sureti ile yaptıkları bu uygulamaya    petek temizliği yapıyoruz derler. Ama petek temizliği bu şekilde yapılmaz bu yaptıkları petek içlerinin daha fazla kirlenmesine sebep olur.

Yıllarca kullanılan kalorifer tesisatının sağlıklı çalışması periyodik bakımların yapılmasına bağlıdır. Periyodik bakımlar, cihazla kimyasalla petekler sökülmeden gerekli zaman ayrılarak yapıldığı takdirde sağlıklı tasarruflu ısınma gerçekleşmiş olacaktır.

Bu nedenle belli aralıklarla petek temizliği yaptırmalısınız. Özel temizleme makinesi sayesinde kimyasallar petek ve boruların içine nüfuz ettirilmekte ve sistemde bulunan sorunları çözmektedir. Şimdi kombinizi yakabilir ve peteklerin ısınmasını sağlayabilirsiniz. Kış gelmeden petek temizliği yaptırırsanız, kışın rahat edersiniz.  Hem ısınır, hem de cebinizi ferahlatırsınız.

Petek temizliği uzman tesisatçıların kullandığı cihaz ve test edilmiş kimyasal ilaçla tek noktadan petekler sökülmeden yapılan hem ekonomik hem de pratik temizliktir. Petekler ısıtmadığında bütün sorun kombide sanılır oysaki durum bir bütün ele alındığı takdirde petek temizliği yapılmadan sadece kombi bakımı yaptırılması ısınmanız için yeterli değildir.

Bakırköy petek temizliği servisi olarak tecrübe edindiğimiz bu durumun dikkate alınarak kombi bakımını yaptırdığınız vakit petek temizliği yaptırmanızı da tavsiye ediyoruz. Servisimiz, kimyasal ilaçla, peteklerin temizliğini, kalorifer tesisat temizliğini yapıp yüksek ısı elde edilebilmesini sağlamaktadır.

Kimyasal ilaçla petekler temizlendikten sonra peteklerin kanalları açılacağından, çamurlaşmış tortulaşmış tabaka,  yüksek basınçla beraber çözülerek cihazla dışarı atılır. Kombi ısı dengesini sağlamakta zorlanmayacağından faturalardaki rakamlar sizlerin istediği gibi olacağından evdeki hesap ta çarşıya uyacaktır. Planlarınızın ve düzeninizin bozulmaması için, Uzmanlar tesisat Bakırköy petek temizliği servisini seçin, kimyasal ilaçla sorunsuz temizlik yaptırın.

Benzer Gönderiler: