petek temizleme 1040 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Bahçelievler petek temizliği servisi hem petek tesisat su kanal temizliğini hem de petek ızgara arası tozların temizliği yapar. Makineli petek kombi temizleme firması Bahçelievlerde petek kombi bakımı işini de garantili ve pratik yapar.

Bahçelievler Petek Temizliği ustalarımız bu uygulamayı yapmadan sizlerin sorularına net cevaplar verebilen tecrübeli ustalardan oluşmaktadır. Petek temizliği zamanla peteklerin içinde su ve havadan dolayı kireçlenip tortu ve balçık oluşması sonucu, petekler ve tesisat  tıkanır. Peteklere ne kadar sıcak su verilse de  dış tarafa yani peteğin bulunduğu mekana yeterince ısı veremez. Bu olumsuz sonucu ortadan kaldırmak için teknolojik makineler yardımı ile petek temizleme ilacı kullanılarak, basıncı yüksek cihaz ile  tesisatın ve peteklerin temizlenmesine denir.

Petek temizliği, kombinin rahat çalışabilmesi için, petek kanallarının tıkanmaması için cihaz ve kimyasal ilaçla yapılan pratik bir uygulamadır. Petek temizliği yaptırmak için illa bir sorunun ortaya çıkmasını beklemeden periyodik olarak petek temizliğini, kalorifer tesisat temizliğini yaptırmak en kazançlı  karar olacaktır.

Bahçelievler Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Bahçelievler Petek Temizliği ile Petek Temizliği Neden Yapılır ?

Kalorifer tesisat temizliğinin de yapıldığı bu hizmet ile kombi sonrası bütün tesisatın temizlendiğini ve tasarruf anlamında katkısının büyük olacağını unutmamak gereklidir. Bahçelievler petek temizliği servisi olarak bu hizmeti uzun yıllardan beri almayan kalorifer peteklerinin, kalorifer tesisatının aşırı çamurlaşmış olduğuna çok şahit olduk. Bu durum karşısında müşterinin ifadeleri çok şaşkınlık içeren cümleler olmaktadır.

  • İster merkezi sistemle, ister bireysel olarak kalorifer tesisatıyla ısının, sonuçta petekler sağlıklı çalışmıyorsa, ısınmanız mümkün değildir.
  • Isınmak için sıcak suyun peteklerin içinde petek kanallarında dolaşımını sağlıklı yapması gerekmektedir. Buna engel sorunların olması halinde, ısınmada verim alamazsınız. Buna engel olmak için petek temizliği yaptırmalısınız. Bunu en az 2 yılda bir yaptırdığınızda, hem kalorifer tesisatınızın ömrünü uzatır, hem de ısınabilirsiniz.
  • Bu durumda Peteklerin alt tarafı soğuk, üst tarafı sıcak olur ya da hiç ısınmaz.
  • Ayrıca yakıt giderleriniz artar, daha fazla para ödemek zorunda kalırsınız.
  • Düşünün ısınamıyorsunuz ama yakıt parasını daha fazla ödüyorsunuz.
  • Peteklerin temizliği ve Kalorifer tesisatı cihazla ve kimyasal ilaç ile yapılmalıdır ki, ısı tasarrufu sağlanabilsin.

Tesisat  Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

  • Peteklere bağlanacak olan petek temizleme makinesiyle peteklerin içine özel kimyasallar ilave edilmektedir.
  • Bununla peteklerin içinde birikenler temizlenerek, kalorifer tesisatının ilk günkü gibi hizmet vermesi sağlanır.
  • Bu uygulama yapılırken petekler sökülmez ve etraf kirlenmez.

Bahçelievler petek temizliği servisi olarak vermiş olduğumuz hizmet ile bunu sağlıyoruz.

Fakat işin içine girildiği zaman herkesin yapamayacağı ,beceremeyeceği bir iştir. En basit örnek vermek gerekirse petek temizliği için kullanılan makine ve  petek büyüklüğüne göre değişen dozajlarda ilaç kullanmak,diğer taraftan cihazın uygun basınç değerinde ayarlanmasıdır. Bahçelievler petek temizliği ekiplerimiz kalorifer tesisat temizliği yaparken bu noktalara özen göstermektedir.

Kalorifer Petek Temizliği için kullanılan petek temizleme makinesi ile fazla basınç verilirse, kalorifer tesisatında bağlantı noktaları zarar görebilir. Az basınç verilirse petekler temizlenmez  orta derecede/olması gereken  basınç değerini iyi bilmek ona göre kalorifer tesisatına basınç vermek gerekmektedir. Sonuç olarak petek temizliğinin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için iyi ve kurumsal bir şirket tercih ediniz. Kurumsal olan firmalarda çalışan servis elemanları iş yoğunluğu nedeni ile çok uygulama yapmış bu işi benimsemiştir. Bu açıdan bilinçli kalorifer petek temizliği yapan çalışanlara sahiptir. Kullandığı kalorifer tesisat petek temizleme kimyasalı test edilmiş kaliteli ,kalorifer tesisatına zarar vermeyen uygulanabilirliği olan kimyasal ilaçtır.

Peteklerin alt kısım çok iyi ısındığı halde  üst kısmı ısınmıyor, homojen bir ısınma sağlanamıyorsa; sebebi nedir diye merak ediyorsanız. Bunun sebebi petek temizliklerinin yapılmamasıdır diyebiliriz. Bakıldığında eğer tesisatta kombi de problem yoksa ve 2 yıldan beri petek temizliği yaptırmadıysanız mutlak kimyasal ilaçla radyatör, petek temizliklerini yaptırmalısınız.

Benzer Gönderiler: