petek temizleme 1518 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Alurad petek temizliği servisi, alurad radyatörlerde asit kimyasal kullanımı yapılması bilinçli yapılmalıdır. Bilinçli dediğim şey alüminyum petek marka alurad ise kimyasal bilinen test edilmiş marka olmalıdır. Alurad alümnyum petek temizleme basınçlı kompresörle yapıldığında daha iyi sonuçlar alınabilir.

Kalorifer tesisatında sirkülasyon yaptırılan petek temizleme kimyasalı sayesinde tesisatta çözdürülen atıklar, kireç kalıntıları petek temizleme makinesi yardımıyla dışarıya atılır. Sıcak bir kış için Alurad petek temizliği ihmal edilmemelidir. Kombi bakımı olurda, peteklerin bakımı olur mu diye düşünmeyin. Kombi ve petekler sağlıklı çalışırsa, ısınabilirsiniz. Aksi takdirde kombi çalışıyor bile olsa, peteklerdeki sorunlarda ısınmanız mümkün olmaz. Alurad Petek temizliği yaptırdığınız takdirde, her yıl sorunsuz ısınabilirsiniz. Bu temizliğin nasıl olacağını hiç düşünmeyin.

Alurad Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Evinize zarar gelmeden, petekler yerinden sökülmeden sadece bir saatlik bir işlemle temizlik bitmiş olacak. Bunun için geliştirilen özel bir makine sayesinde petekler kimyasallarla temizlenmektedir. Bu kimyasallar özel olarak üretildiğinden, peteklere zarar vermeyecektir. Tesisatın tamamında dolaştırılan kimyasal hem petekleri, hem de aradaki boruları bile temizleyecektir. Artık kış aylarında rahatça ısınabilirsiniz.

Alurad petek temizliği

Kalorifer tesisatının en önemli parçalarından olan peteklerin cihaz ve kimyasal kullanılarak temizlenmesi ısı iletimini artıracak tasarruf imkanı sunacaktır. Özellikle Alüminyum peteklerde kirlenme ,tıkanma çok daha çabuk gerçekleştiğinden temizliğin yapılması da o kadar önem arz etmektedir. Alüminyum peteklerde kirlenme peteğin kanallarının dar olması etkenlerden biri olup, Alurad alüminyum petek olsun diğer markalar olsun periyodik bakımların yapılması gerekmektedir. Alurad petek temizliği için gerekli zaman ayrılarak cihaz ve kimyasal kullanılıp tam temizlenmesi sağlanmalıdır. Tıkalı olan, Alurad petek, ve kalorifer tesisatının temizliği cihaz ile mümkündür.

Bunların farkında olan kişiler, 2 yılda bir petek temizliği yaptıranlar ısınma sorunuyla karşılaşmazlar. Kalorifer tesisatında kombi bakımıyla birlikte Alurad petek temizliği yaptırmayı ihmal etmeyen kişiler, kışın soğuklarını sıcak bir ortamda geçirme fırsatını yakalamış olurlar. Petek temizliği sandığınız kadar zor bir işlem değildir.

Tabi tesisatçınız petek temizleme makinesi ve petek temizleme kimyasalı kullanıyorsa. Bu yolla peteklerin sökülmesine gerek kalmadan hem peteklerin içi, hem de kalorifer tesisatındaki borular kireç kalıntılarından, tortudan kolayca temizlenir. Burada şu noktayı net olarak belirtmekte yarar var.

Alurad marka alüminyum petek temizliği sonrası test aşamasında hala ısıtmayan petek olursa mutlaka sökülerek temizlenmesi gereklidir. Firmalar bu uygulamanın zaman alması nedeniyle kaçınabilirler. Kimyasal ilaçla ve cihazla alurad petekler sökülmeden temizliği yapılabilir. Burada önemli husus temizlik sonrası ısıtmayan petek sökülmelidir. Gereksiz Alurad peteklerin sökülmesi, müşterinin bu yönlü zorlanması etik değildir.

Neden Alüminyum Petek Temizliği Gereklidir?

Tıkanıklıkları oluşmaması için belirli aralıklarla Alurad petek temizliğinin yapılması gereklidir. Radyatör temizliği sıcak bir kış geçirmeniz ve konforlu bir ev için kaçınılmaz bir ihtiyaçtır; Öncelikle güzel ısınmamız için ve bütçemiz için kombi ve petekler 2 yılda bir temizlik yapılması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Petek ,kalorifer, radyatör temizliğine neden gerek duyular ,özetleyecek olursak petekler  korozyon vb. nedenlerden dolayı belli bir süre sonra tortu ve kireç gibi maddelerin tabak oluşturması birikmesi  ile kanallar tıkandığından ısıyı dışa az vermektedir.

Bu nedenle kombi ayarlarına  yüklenip daha fazla ısınmak istememiz normaldir. Bütün bu nedenlerde dolayı kombinin yüksek derecelerde çalışmasına rağmen verimli ısınmamız mümkün olmamaktadır. Alurad Petek Temizliği servislerimiz randevu saatlerine özen göstermekte olup verilen saatte petek temizleme işlemini gerçekleştirmektedir. Radyatörlerin kanallarının açık olması, suyun akışını hızlandırıp peteklerin bütün kanallarına ulaşması çok kolay olacağından ısınmanız da çok daha kolay olacaktır.

Tıkanıklıkları oluşmaması için belirli aralıklarla petek temizliğinin yapılması gerekir. Alurad Petek Temizliği yapılmadığı takdirde ısı eşit bir şekilde dağıtılamaz, sıcaklığını yükselttiğiniz halde ısınamayıp soğuk havalarda hak ettiğiniz konforu yaşayamayacaksınız. Isınmak için yoğun olarak kullanılan bu sistemde seçeceğiniz peteğin hem kullanışlı hem de ekonomik olmasına özen göstermelisiniz. Periyodik olarak yapılan petek temizliği ile tortu oluşumu, korozyon oluşumu önleneceğinden tesisat rahat çalışacak hem daha fazla ısınacaksınız hem de tasarruflu ısınacaksınız.

Benzer Gönderiler: