petek temizleme 417 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Alüminyum petekler kirlenir mi elbette her petek gibi alüminyum petek de kirlenir hem de daha çabuk kirlenir.  Alüminyum peteklerin temizlenmesi için ilaçlı temizlik mi yapılır yoksa ilaç kullanılmamalıdır. Alurad alüminyum petek markası ve diğer markalar için kullanılacak ilaç bilinen test edilmiş petek temizleme kimyasalı olmalıdır.

Alurad Alüminyum Petekler Kirlenir mi?

Petek kanalları dar olan Alüminyum petekler daha çabuk kirlenir. Alüminyum petekler kombi kalorifer tesisatında en fazla kullanılan petek türleridir. Alüminyum petekler kirlenir mi, diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Bu peteklerde kirlenme diğer petek cinslerine göre daha hızlıdır. Nedeni, bu peteklerin kanalları diğerlerine göre çok daha dar olduğundan tıkanması daha kolaydır.

Alüminyum Petekler Kirlenir mi? Uzmanlar Tesisat

Alüminyum Petekler Kirlenir mi? Uzmanlar Tesisat

Peteklerin içinde bulunan su kapalı devrede çalışan sisteme bağlı olarak zamanla çamurlaşma ve kireç tabakası oluşumuna neden olur. Bununla da kalmaz, suyun içinde bulunan atıklar, çamur kalıntıları alüminyum peteklerin dibinde birikmeye başlar. Bu şekilde oluşan çamurlaşma yüzünden peteklerin alt kısımları ısınmamaya başlar. Kombiyi istediğiniz kadar yüksek ısıda yaksanız da peteklerin ısınamadığını görürsünüz. Kireç tabakası da ısının iletilmesinde önemli bir engel oluşturur.

Alurad marka petekler kirlenir mi, diyenler kışın nasıl ısındıklarına bakabilir. Eğer petekleri yeterince ısınmıyorsa, peteklerin kirlendiğini bilmelidirler. Belli bir süre kullanılan peteklerde kirlenme sorunu mutlaka yaşanır. Bu yüzden belirli aralıklarla alüminyum petek temizliği hizmeti almalısınız. Bu hem ısınmanıza yardımcı olur, hem de yakıt tasarrufu yapmanıza destek olur. Bununla kalmaz kombinin ömrünü de uzatır. Kombi çalışırken zorlanmaz, sıkça arıza vermez. Sistem tıkalı olduğunda sıcak su sirkülasyonu zor olur ve çamur ve partiküller kombinin içinden geçer. Buda kombide çeşitli arızaların oluşmasında büyük etken olur. Beklenmedik zamanlarda tamircilerle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Alüminyum peteklerde evinizi rahatça ısıtır.

Alüminyum petek temizliği yapılır mı?

Her petek markası ve modeli için petek temizliği ilaçlı cihazlı yapılabilir. Ancak, kullanacağınız petek temizleme kimyasalının markası ve kullanacağınız miktarı bilinmelidir. Rastgele nalburdan ilaç alıp da alüminyum petek temizliğinde kullandığınızda ya niye bu petek delindi demek çok doğru olmaz. Eğer kullandığınız kimyasalı daha önce çok defa kullandınız ve imalatını yapan da buna onay veriyor ise kullanılabilir. Bu petek temizleme kimyasalını kullandığınızda muhtemelen bir sorun yaşamayacaksınız.

Benzer Gönderiler: