petek temizleme 3429 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Alüminyum petek temizliği – Kalorifer tesisat temizleme servisi cihazla petek temizliğini yapar

Kalorifer tesisatında alüminyum peteklerin ayrı bir yeri vardır. Aynı kombi gibi belirli aralıklarla bakımları olmalıdır. İhmal ettiğiniz takdirde kışın ısınmayı hayal etmeyin. Alüminyum petekler kombinin ısıttığı suyun evinizi ısıtması için sağlıklı bir şekilde işlev görmesi gerekir. Ne yazık ki suyun sertlik derecesi nedeniyle zamanla peteklerin içi kireç bağlar, sudaki atıklar alüminyum peteklerin dibinde birikir. Eğer alüminyum petek temizliği yaptırmazsanız, kışın ısınamazsınız. Petekler ısıyı iletemez. Kombi boşa çalışır, boşuna doğal gaz parası ödersiniz. Komşularınız ısınırken siz peteklerin havasını almak için uğraşırsınız. Bu yüzden her sene kombi bakımını yaptırdığınız gibi alüminyum petek temizliği yaptırmayı ihmal etmeyin.

Yapılan uygulamada petek cinsi dikkate alınarak uygulama bu yönlü yapılmalı,kimyasal ilaç miktarı ve tesisata uygulanacak basınç buna göre yapılmalıdır. Maksimum verim sağlamak ve kesin çözüme ulaşmak adına, Alüminyum petek temizliği yapılırken bu noktalar önem arz etmektedir. Bu  cins peteklerde çamurlaşma ve çok daha hızlı gerçekleştiğinden temizliğin gecikmesi halinde petek kanalları çok daralacağından sıcaklık anlamında verim alınabilmesi zor ihtimaldir. Bu tip peteklerin kanalları diğer petek cinsine göre çok daha dar olduğundan ve daha hassas bir yapıda olduğu için temizlik periyot aralığı daha sık olmalıdır.

Alüminyum petek temizliği fiyatları kişi veya kuruluşlara göre dalgalanmalar göstermekte olup, piyasanın çok altında veya çok üstünde fiyat veren kişi/kurum piyasa şartlarının dışına çıkmakta, etik davranmamaktadır. Biz bu olumsuz durumun önüne sizlerin geçeceğini ümit ederek sizlere Alüminyum petek temizliği işleminde en uygun fiyat garantisini sunmayı borç bilmekteyiz.

Alüminyum Petek Temizliğini yaptıktan sonra hem daha fazla ısınacaksınız hem de daha az yakıt ücreti ödeyeceksiniz. Alüminyum petek temizliği hizmetini cihaz ve kimyasal ile sunuyoruz. Isıtmayan alüminyum petek olursa sökerek temizliğini yapıyoruz.

Alüminyum petek temizliği yaptırmadığınız takdirde, kapalı devre çalışan tesisatta dolaşım halinde olan çamur, tortu ve pislikler yüzünden kombi ısıtmak için daha çok çalıştığı ve daha fazla enerji harcadığı halde petekler daha az ısıtmaktadır. Alüminyum petek temizliği işlemi yaptırdığınızda tesisatta, peteklerde temiz olan su rahat dolaşımda bulunacak ve kombi rahat çalıştığından daha az enerji harcayacaktır. Alüminyum petek  bakımını periyodik olarak mutlaka yaptırmanızı öneriyoruz. Bahse konu bu temizliği kişilerin yapabileceği bir işlem olmadığı gibi kişilerin yapmasını da tavsiye etmiyoruz.

Alüminyum petek temizliği servis

 Alüminyum petek temizliği yapmaya çalışan kişiler bu işe kalkıştıklarında birçok problemle karşılaşabiliyorlar. Alüminyum petek temizliği konusunda zamanın bize kazandırdığı bilgi ve birikim ile profesyonel hizmet sunuyoruz. Alüminyum petek temizliği için birey bende bu işi yaparım diyerek  kolları sıvıyor. Sonrasında petek temizliğini yapmak için kulaktan duyma bilgiler ile bu uygulamayı yapmaya çalışıyor.

Uygulamanın nasıl yapılacağına bu işi yapmaya başladıktan sonraki aşamalarda yap gör taktiği ile yaparak temizliğe devam etmektedir. Sonuç yapılan yanlış uygulamadan dolayı kombi arızası peteklerde çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Ama bunun kendisini yarardan çok zarara uğratacağını işlem sonunda anlamaktadır. Ufak maliyetlerden kaçarak büyük zararlara katlanmak durumunda kalmamak için, Alüminyum petek temizliği  hizmetini uzman tesisat firmasından alın.

Alüminyum petek temizliği sadece insan gücü  ile gerçekleştirilen bir iş değildir. Gelişen teknolojinin tesisat dünyasına sunduğu cihaz ve kimyasal olmadan Alüminyum petek temizliğinden bahsedilemez. Alüminyum petek temizliği işlemi için multi asit içerikli özel kimyasal bulundurmaktayız. Yıllardan beri Alüminyum Petek Temizliğini bu kimyasalla yaptığımızdan bir güven sorunu yaşamamaktayız.

 Alüminyum petek temizliği hizmeti maliyetli olabilir ancak bu temizliğe gereksiz bir hizmet olarak bakmamak gereklidir. Gerekli olan bu uygulama ile peteklerin tıkanan kanalları açılacak,  kapalı devre tesisatta buluna çamur kombiye  girmeyecek kalorifer tesisatı, petekler ve kombi daha uzun ömürlü olacaktır. Kışın ısınma adına artan şikayetlerden eser kalmayacak sorun kalıcı olarak çözülecek, ısınma performansı,daha düşük faturalarla artacaktır.

Alurad petek temizliği

En azından yaptıracağınız petek temizliği ile daha fazla ısınacağım ve daha fazla enerji ve yakıt tüketmeyerek cebimde daha fazla param kalacak diyebilirsiniz. Alüminyum petek temizliği, normal panel petek temizliğinden daha fazla uğraştırdığı için bunların normal peteklerin temizliğinden biraz daha farklı  maliyeti olabilmektedir. Bunun asıl sebebi ise normal panel petekler gibi kimyasal ilaçla temizliği yapılmakta ancak eğer ısınmayan petek olursa sökülerek temizliği yapılmaktadır. Isıtmayan Alüminyum petek temizliği için neden yerlerinden çıkarmak gerekir diyor iseniz, kimyasal ilacın etkili olamadığı kalın tabakanın içerisinde oluşan kireçleri çıkarmak temizlenmesi bazı durumlarda bunu gerektirmektedir.

Alüminyum petek temizleme

Kanalları çok dar olan bu tarz peteklerin tıkanması da maalesef ki çabuk olmaktadır. Makine ile sökmeden temizlik yapılmakla beraber ısıtma sorunu olan petekler için bu işlem gerçekleştirilir. Alüminyum peteklerde ve kalorifer tesisatında  oluşan çamurlaşma ve bu gibi tıkanıkları önlemek için bakım gereklidir. Bu bakımı yapmadığınız taktirde bu kirlenmelerden kaynaklanan fazla yakıt israfı oluşacaktır.Bu tabloda fazla fatura ödeyen ancak ısınamayan mağdur kişi olmak istemezseniz Alüminyum Petek temizliğini mutlaka yaptırın.

Faydalı Benzer Tesisat Hizmetlerimiz:

2 Yorum