petek temizleme 4484 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Alüminyum Petek Temizliği yapılarak kışın kombi minimum derecede çalışarak maksimum ısı sağlar. Periyodik olarak bu temizliği yaptırdığınızda ısınma anlamında sorunsuz olarak  kış ayını  geçirirsiniz. Kalorifer tesisat temizleme servisi, cihazla makine ve basınçlı suyla petek içi tortu temizliği yapar. Alüminyum radyatör kanalı tıkandığında, alüminyum petek temizleme ilacı kullanılmadan basınçlı makine ile   alüminyum petekleri temizletmelidir.  Alurad marka alüminyum peteklerin temizliği periyodik olarak her yıl titizlikle yapılması gereken bir uygulamadır.

Alüminyum Petek Temizliği Neden Yaptırmalıyım?

Kalorifer tesisatında alüminyum peteklerin ayrı bir yeri vardır. Aynı kombi gibi belirli aralıklarla bakımları olmalıdır. İhmal ettiğiniz takdirde kışın ısınmayı hayal etmeyin. Alüminyum petekler kombinin ısıttığı suyun evinizi ısıtması için sağlıklı bir şekilde işlev görmesi gerekir. Ne yazık ki suyun sertlik derecesi nedeniyle zamanla peteklerin içi kireç bağlar, sudaki atıklar alüminyum peteklerin dibinde birikir.

Alüminyum Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Alüminyum Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

  • Eğer bu temizliği yaptırmazsanız, kışın ısınamazsınız.
  • Petekler ısıyı iletemez.
  • Kombi boşa çalışır, boşuna doğal gaz parası ödersiniz.
  • Komşularınız ısınırken siz peteklerin havasını almak için uğraşırsınız.

Bu yüzden her sene kombi bakımını yaptırdığınız gibi petek temizliği yaptırmayı ihmal etmeyin.

Bu  cins peteklerde çamurlaşma ve çok daha hızlı gerçekleştiğinden temizliğin gecikmesi halinde petek kanalları çok daralacağından sıcaklık anlamında verim alınabilmesi zor ihtimaldir. Bu tip peteklerin kanalları diğer petek cinsine göre çok daha dar olduğundan ve daha hassas bir yapıda olduğu için temizlik periyot aralığı daha sık olmalıdır.

 Alüminyum petek temizliği hizmeti maliyetli olabilir ancak bu temizliğe gereksiz bir hizmet olarak bakmamak gereklidir. Gerekli olan bu uygulama ile peteklerin tıkanan kanalları açılacak,  kapalı devre tesisatta buluna çamur kombiye  girmeyecek kalorifer tesisatı, petekler ve kombi daha uzun ömürlü olacaktır. Kışın ısınma adına artan şikayetlerden eser kalmayacak sorun kalıcı olarak çözülecek, ısınma performansı,daha düşük faturalarla artacaktır.

Alüminyum Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Yapılan uygulamada petek cinsi dikkate alınarak cihazla uygulama bu yönlü yapılmalı, kimyasal ilaç miktarı ve tesisata uygulanacak basınç buna göre yapılmalıdır. Maksimum verim sağlamak ve kesin çözüme ulaşmak adına, petek temizliği yapılırken bu noktalar önem arz etmektedir.

Petek temizliği yapmaya çalışan kişiler bu işe kalkıştıklarında birçok problemle karşılaşabiliyorlar. Alüminyum petek temizliği konusunda zamanın bize kazandırdığı bilgi ve birikim ile profesyonel hizmet sunuyoruz. Alüminyum petek temizliği için birey bende bu işi yaparım diyerek  kolları sıvıyor. Sonrasında petek temizliğini yapmak için kulaktan duyma bilgiler ile bu uygulamayı yapmaya çalışıyor.

Uygulamanın nasıl yapılacağına bu işi yapmaya başladıktan sonraki aşamalarda yap gör taktiği ile yaparak temizliğe devam etmektedir. Sonuç yapılan yanlış uygulamadan dolayı kombi arızası peteklerde çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Ama bunun kendisini yarardan çok zarara uğratacağını işlem sonunda anlamaktadır. Ufak maliyetlerden kaçarak büyük zararlara katlanmak durumunda kalmamak için, alurad ya da farklı marka petek temizliği  hizmetini uzman tesisat firmasından alın.

Alüminyum petek temizliği sadece insan gücü  ile gerçekleştirilen bir iş değildir. Gelişen teknolojinin tesisat dünyasına sunduğu cihaz olmadan petek temizliğinden bahsedilemez. Alüminyum petek temizliği işlemi için multi asit içerikli özel kimyasal bulundurmaktayız. Yıllardan beri Alüminyum Petek Temizliğini bu kimyasalla yaptığımızdan bir güven sorunu yaşamamaktayız.

En azından yaptıracağınız petek temizliği ile daha fazla ısınacağım ve daha fazla enerji ve yakıt tüketmeyerek cebimde daha fazla param kalacak diyebilirsiniz. Alüminyum petek temizliği, normal panel petek temizliğinden daha fazla uğraştırdığı için bunların normal peteklerin temizliğinden biraz daha farklı  maliyeti olabilmektedir. Bunun asıl sebebi ise normal panel petekler gibi kimyasal ilaçla temizliği yapılmakta ancak eğer ısınmayan petek olursa sökülerek temizliği yapılmaktadır. Isıtmayan petekleri neden yerlerinden çıkarmak gerekir diyor iseniz, kimyasal ilacın etkili olamadığı kalın tabakanın içerisinde oluşan kireçleri çıkarmak temizlenmesi bazı durumlarda bunu gerektirmektedir.

Kanalları çok dar olan bu tarz peteklerin tıkanması da maalesef ki çabuk olmaktadır. Makine ile sökmeden temizlik yapılmakla beraber ısıtma sorunu olan petekler için bu işlem gerçekleştirilir.

Alüminyum Petek Temizliği Yaptırmadığınız Takdirde Ne Olur?

Kapalı devre çalışan tesisatta dolaşım halinde olan çamur, tortu ve pislikler yüzünden kombi ısıtmak için daha çok çalışır. Daha fazla çalışan kombi daha fazla enerji harcadığı halde petekler daha az ısıtmaktadır. Alüminyum petek temizliği işlemi yaptırdığınızda tesisatta, peteklerde temiz olan su rahat dolaşımda bulunacak ve kombi rahat çalıştığından daha az enerji harcayacaktır. Alüminyum petek  bakımını periyodik olarak mutlaka yaptırmanızı öneriyoruz. Bahse konu bu temizliği kişilerin yapabileceği bir işlem olmadığı gibi kişilerin yapmasını da tavsiye etmiyoruz.

Benzer Gönderiler: