petek temizleme 922 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Acarkent Villaları Petek Temizliği Firması olarak yıllardan beri sahadayız. Petek temizliği yaptırmaya karar verdiğiniz takdirde petek temizliği nasıl yapılmalıdır sorusuna cevap aradığınız zaman bu sorulara yanıt arayın. İlk olarak petek temizliği yaptıracağınız firmanın güvenilir olup olmadığını iyice araştırmanız gerekmektedir. Petek temizliği için araştırma yapma sürecinde uzman bir kadrosu var mı, teknolojik petek temizleme maki naların sahip mi diye sorgulamanız gerekmektedir. Fiyat, önceliğiniz olmalı mı, tabii ki olmalı ancak ,diğer unsurları asla gözardı etmeden bütün unsurları ele aldıktan sonra fiyatın uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekmektedir.

Petek temizliği yaptırmak için ihtiyacınız olan ve en önemli faktör güvenilir bir şirket veya kurum bulmaktır. Bu ilk aşamayı sağlıklı aşmak için bizleri makalelerini takip ederek bu ilk aşamayı zaten şuan gerçekleştirmiş bulunmaktasınız. Sizin evinize gelip evi kirletmeden görsel olarak görüntü kirliliği ve fiziksel olarak boyaya, fayansa, seramiğe zarar vermeden en uygun şekilde evinizdeki petek temizliğini yapıyoruz. Acarkent Villaları Petek Temizliği servisi olarak en elverişli yeri bulup petek temizleme işlemine başlarız.

Acarkent Villaları Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Acarkent Villaları Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır ?

Peteklerin ne zaman temizlenmeye ihtiyacı var derseniz bu sorunun cevabı petek temizliği rutin olarak yılda bir kere yapılmalıdır. Eğer  peteklerin temizlenme zamanının gelip gelmediğini merak ediyorsanız bunu şu şekilde anlayabilirsiniz. Petekler homojen bir şekilde ısınmıyorsa yani bir tarafı ısınıp diğer tarafı soğuk kalıyorsa peteklerin temizlenme zamanı gelmiş demektir. Diğer taraftan petek temizliğini yeni yaptırdım diyorsanız bu durumda peteklerde hava var demektir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır ? – Acarkent Villaları Petek Temizliği

  • Deneyimli çalışanlarımız  yeni yöntemlerle petekleri yerinden sökmeden kimyasal ilaç ve cihazla temizliği yapmaktadır.
  • Kalorifer tesisatına bağlanan petek temizleme cihazı çalıştırılarak, tesisata bu hizmet için üretilmiş kimyasal verilir.
  • Bir yandan kombi girişleri kapatılarak kimyasalın kombi içerisine girmesi engellenir ve kimyasal tesisatta dolaştırılır.
  • Hem peteklerin içinde biriken kireç kalıntısı, hem de vanaları, boruları etkileyen kireçler kimyasal sayesinde temizlenir.
  • Petek temizleme cihazının filtresi de tesisatın içindeki atık maddeleri toplayarak, tesisattan çıkarır.
  • Acarkent Villa petek temizliği servisi bu kadar pratik bir yöntemle petek temizliğini, petekleri sökmeden yapmaktadır.

Petek temizliğini yapmak için en uygun olarak bahsettiğimiz yer, genelde banyoda bulunan havlupandır. Makineden peteklere su girişi ile işe başlarız, daha sonrada petek temizliği için gelen ustalarımız ilaç ve kimyasalları yeteri miktarda, ne az nede fazla olmayan bir şekilde peteklere ilave eder. Bu işlem aynı zamanda basınçlı su ile yapılır. Bu işlemin basınçlı su ile yapılmasının nedeni balçık ve çamurun kimyasal ilaçlarla çözülse de dışarı çıkamamasıdır. Biz başınçlı su ile petek temizliğinde çamur ve balçığın, peteğin dışına atılmasını sağlıyoruz. Temiz bir su sirkülasyon sonucu bize gelene kadar petek temizliği işlemine devam ediyoruz.

Son olarak oluşan havanın alınması gereklidir. Peteklerde bulunan bu havanın alınması zor bir işlem olmayıp, birey olarak sizlerde alabilirsiniz. Peteklerin havasını aldınız, petek temizliğini de yeni yaptırdım yinede ısınamıyorum. Bu durumda yapılan petek temizliği gerçekten sağlıklı yapıldı mı yoksa izolasyon probleminiz mi var sorusu akla gelmektedir. İzolasyon probleminiz olsa dahi şunu iyi bilmeniz gereklidir. Petek temizliği önce ve sonrası mutlaka ısınmada fark olmalıdır.

Bu yazımızda size bahsettiğimiz işlemlerden sonra petek temizliği tamamlanmış olmaktadır. Diğer taraftan benzer uygulamalar olan, Yerden Isıtma Temizliği, Merkezi Isıtma Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği, DökümPetek Temizliği hizmetini Acarkent villaları petek temizliği servisi profesyonel olarak sunmaktayız.

Ekiplerimiz kaliteyi ilke edinmiş olup adresten bütün peteklerin ısıttığından emin olduktan sonra ayrılmaktadır. Acarkent Villaları Petek Temizliği servisi olarak petek temizliği, radyatör temizliği, kalorifer tesisat temizliğini kimyasal ilaçlı yapıyoruz. Petek temizleme konusunda deneyimli ustalarımız başarılı şekilde hizmet verir. Acarkent villaları petek temizliği servisi olarak yıllardır müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Acarkent Villaları Petek Temizliği yapan tesisatçı arayanlar hemen firmamızla iletişime geçebilir. Petekleri kış gelmeden ustalarımız temizlesin, sizlerde soğuk günlere hazırlıklı girin.

Benzer Gönderiler: