tıkanıklık var 767 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Çamaşır makinesi gideri tıkandı ise çamaşır makinesi gider hortumu veya gider bağlantısı sonrası atık gider pis su borusunda tıkanma vardır. Çamaşır makinesinin giderinin tıkanması sonucu çamaşır makinesinin giderinden su geri geliyor olması rahatsızlık verici bir durumdur. Tıkalı çamaşır makinesinin giderinden su gitmez ise banyo gideri geri tepiyor olacak ve makineyi durdurmak zorunda kalacaksınız.

Bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi tek gidere bağlı ise tıkanıklık olma olasılığı daha fazla olur. Böylesi bir durum var ise tıkanıklık yaşanmaması için ara ara bakım amaçlı tıkanıklık açıcı kimyasal kullanılabilir. Bu şekilde periyodik bakım yapıldığında pisliklerin gider borusunda tutunarak tampon bir bölge oluşturması zorlaşacaktır. Buna rağmen tıkanıklık oluşu ise tıkanıklık, robotla kırma yapmadan kısa sürede açılır.

Çamaşır makinesi gideri tıkandı | Uzmanlar Tesisat

Çamaşır makinesi gideri tıkandı | Uzmanlar Tesisat

Çamaşır makinesi gideri tıkandı su geri geliyor

Atık su gider gider borusu tıkandı ise giderlerden suyun yavaş gittiğini görebilirsiniz.  Bu nedenle banyoda bulunan çamaşır makinesi giderinden su geri gelmeye başlar. Bu yüzden mağdur olan pek çok kişiden biride siz olmayın. Çamaşır makinesinde yıkanan çamaşırlardan kaynaklanan atıklar, suyun içindeki atıklar giderin tıkanmasına neden olabilir. Atık su gider borusu tıkandı, tıkalı çamaşır makinesi gideri nasıl açılır, bu konuda bir ustadan yardım almalısınız. En kısa sürede ustanın gideri açması ve burada biriken atıkları temizlemesi gerekir. Çamaşır makinesi giderinde oluşan tıkanıklık çok farklı nedenlere bağlı olacağından bu işte uzman tesisatçı firmadan yardım almak en akıllı çözüm olacaktır. Bu nedenle bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederiz.

Çamaşır makinesi gideri tıkandı, tıkalı çamaşır makinesi gideri nasıl açılır, neler yapılır bunu da merak etmeniz doğal bir durumdur. Öncelikle gider tıkalı olduğu zaman makine giderinden su akacak ve su sızdırmaya başlayacaktır. Çamaşır makinesini çalıştırmak isteseniz bile giderden gelecek su nedeni ile bu isteğinizden vazgeçmek durumunda kalacaksınız. Tıkalı çamaşır makinesi gideri yüzünden evde çamaşırlar birikecek, tıkanıklıktan dolayı sızan su kötü kokular oluşmasına neden olacaktır. Bu arızanın giderilmesi için bir usta tarafından giderin açılması ve içinin temizlenmesi gerekir. Çamaşır makinesi giderinin tıkanıklığı açılıp pimaş hattı çok pis ise pimaş yıkamada yapılmalıdır.

Benzer Gönderiler: