tesisat temizleme 309 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Tesisat koruma kimyasalı kalorifer tesisat sıvısı markamız flexseal petek temizleme sıvısıdır. Kalorifer tesisat sıvısı petek koruma kimyasalı kullanımı elbette bilinçli olmalıdır. Bilinçsizce kullanılan tesisat temizleme sıvısı olsun koruma sıvısı olsun fayda getirmez. Hangi marka ilaç kullanılıyor ise ilacın test edilmiş ve daha önce kullanılmış olması gereklidir. İlk defa bilmediğiniz bir kimyasalı petek temizleme hizmeti verdiğinizde kullanmak risklidir.

Petek Tesisat Koruma Kimyasalı

Kalorifer tesisat temizliği ve petek temizliği yapıldıktan sonra sisteme koruyucu kimyasal eklenir. Petek temizliği sonrası tesisatın içine verilen tesisat koruma kimyasalı özellikle yerden ısıtma sistemi, merkezi sistem kullananlar için çeşitli faydalar sağlar. Petek temizliği sonrası tesisata eklenen koruma kimyasalıyla birlikte tesisatta oluşacak çamurlaşma ve korozyon geciktirilir. Bu koruyucu ilaç sayesinde yeni kullanılacak ısıtma sistemlerinde, yeni binalarda, temizlenen ısıtma sistemlerinde oluşabilecek kireç, çamur tortusu, kir kalıntıları gibi sorunların azaltılmasına yardımcı olur.

Tesisat Koruma Kimyasalı | Uzmanlar Tesisat

Tesisat Koruma Kimyasalı | Uzmanlar Tesisat

Eski tesisatlarında korunmasını sağlar. Ayrıca tesisattaki kireç oluşumunu ve çürümeyi de önlediği için, tesisatın ömrünü de uzatmış olur. Isıtma sistemindeki suyun temiz olması, tesisattaki suyun dolaşımını kolaylaştırır, herhangi bir sorun yaşanmaz. Dolayısıyla kombinin suyu ısıtmak için daha fazla gaz harcamasına da gerek kalmaz, bu  da yakıt tasarrufu yapmanın önemli bir unsurudur.

Özetleyecek olursak kalorifer petek koruma kimyasalı hem tesisatınızı korur, hem de ısınmada yakıt giderlerinizin azalmasını sağlar. Tesisatta koruma kimyasalı ile birlikte bakımlarında aksatılmaması, ısınmada yaşanabilecek sorunların azalmasına yardımcı olacaktır. Periyodik olarak tesisatın temizlenmesi, ardından tesisat koruma kimyasalı ile işlevini daha kolay yapması sağlanmalıdır. Hem tesisatınızın ömrünü uzatır, hem de kombinin daha rahat çalışmasını, yakıt tasarrufu yapmanızı sağlar.

Petek Temizleme ve Tesisat Petek Koruyucu Kimyasal Fiyatı

Tesisattaki gerekli temizlik yapılır arkasından bir de bahse konu koruyucu ilaç eklenmez ise tesisat temizleme servisinden talep edebilirsiniz. İlk hizmet alma şamasında koruyucu kimyasal konulup konulmayacağını da sorgulamanızda yarar vardır. Bazı tesisat firmaları koruyucu kimyasal için ek ücret belirtip fiyatı bu şekilde verirken bazı tesisat firmaları da koruyucu olmadan fiyat verebilmektedir. Tesisata koruyucu kimyasal eklenme ücreti 100 TL civarında olduğunu bilmenizi isteriz.

Benzer Gönderiler: