tesisat temizleme 1272 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Esenyurt petek temizliği ustaları petek tesisat temizliğini makine ile petekleri sökmeden yapar. Esenyurt makineli petek temizliği servisi ile etraf kirlenmeden kalorifer temizliği yapılır. Petek yıkama Esenyurt ya da  kombi petek temizleme Esenyurt firması ile uygun fiyatlı petek temizleme hizmeti alın.

Esenyurt Petek Temizliği ile Petek Temizliği Nedir?

Esenyurt Petek Temizliği Servisinin uzun zamandan beri yaptığı bu uygulamanın en kısa tanımı cihaz ve ilaçla petekler sökülmeden yapılan tesisat petek bakımıdır. Petek temizliği uzmanlık gerektiren, kaliteli kimyasal gerektiren, radyatör makinesi gerektiren,  gerekli zaman ayrılarak yapılması gereken temizliktir.

Esenyurt Petek Temizliği | Uzmanlar Tesisat

Neden Petek Temizliği Yapılmalıdır?

Genellikle kış gelmeden önce herkes kombi bakımını yaptırma telaşına düşer. Pek azımız petekleri kontrol ettirmeyi düşünürüz. Kombi güzel, sağlıklı çalıştığında kışın ısınacağımızı, sorun yaşamayacağımızı sanırız. Ancak kombi ne kadar düzenli çalışsa, ne kadar da sistemdeki suyu iyi ısıtsa da petekler ısıyı yeteri kadar yansıtmazsa kışın ısınamazsınız.

  • Bu yüzden petek temizleme işlemini de kış gelmeden önce, Esenyurt petek temizliği servisine yaptırmalısınız. Kalorifer tesisatında bulunan suyun etkisiyle peteklerde, borularda kireçlenme oluşmasının önüne geçilemez. Ancak 2 yılda bir petek temizliği yaptırırsanız, bundan kurtulabilirsiniz.
  • Bu sorunun genellikle peteklerde bulunan havadan kaynaklandığı düşünülse de, gerçekte tesisat içinde bulunan suyun etkisiyle oluşan kireçlenme ya da tortuların yaptığı tıkanıklıktan kaynaklanır. Bunun tek çözümü petek temizliği yaptırmaktır.
  • Petek temizliği bakım ve temizlik yaptırılması kalorifer tesisatı sağlıklı çalışmasını sağlayacak bu sayede kombi sirkülasyonu gerçekleştirirken zorlanmadan çalışır. Olması gerektiği gibi çalışacak, ortama gerekli ısıyı verdikten sonra ekonomik moda geçecektir. Radyatör temizliğine eş olan; Petek Temizliği, Kalorifer Tesisat Temizliği, Alüminyum Petek Temizliği, Döküm Petek Temizliği de aynı süreç işletilmeli kaliteden ödün verilmemelidir

Radyatör peteğine, periyodik olarak bakım yaptırılmalı ve radyatörler  temizletilmelidir. Petek temizliğinin yanında tam verim alabilmek için mutlaka kombiye de bakım yaptırılmalıdır. Kombiye bakım yaptırılması gerekliliği şu açıdan öne çıkmaktadır. Kombi bakımı yaptırılırsa kombi içerisinde biriken toz temizlenir, kombi parçaları gözden geçirilir böylece kombi performansı artırılabilir.

Peteklerde kombi tarafından iletilen sıcak suyu bütün dilimlere iletecek homojen ısınma sağlayacak, peteğin bütün kısımları aynı derecede ısınma sağlayacaktır. Sizler ısınmanın keyfini çıkarırken bizlerde sizlere kaliteli hizmet vermenin keyfini yaşayacağız. Sağlıklı kalorifer tesisatı periyodik olarak bakımı yaptırılan sistemdir. Sizlerde petek temizliği için doğru firmayı seçerek bunu sağlayabilirsiniz.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği eski usuller ile sadece kalorifer tesisatındaki kirli suyun boşaltılıp temiz su ilave edilmesi ile yapılamayacağını belirtmek isterim. Petek temizliği, petek temizleme cihazı ve petek yıkama kimyasalı ile tek noktadan petekler sökülmeden yapılması gereken bir uygulamadır.

Bu uygulama petekler yerinden sökülmeden yapılabilir. Bunun için özel temizleme makinesi ve kimyasallar kullanılmaktadır. Sistemin içine verilen kimyasallar makinenin basıncıyla suyla birlikte tesisatın içinde bulunan kireçlenmeyi temizler. İçeride bulunan çamur, pislik gibi birikintilerde makine yardımıyla tesisatın içinden çıkarılır. Artık kalorifer tesisatı ilk günkü randımanında çalışarak, evinizi sıcacık bir ortama dönüştürebilir. Bu uygulamanın belli aralıklarla yapılması gerekir.

Bu temizlik petek temizleme makinesi ve petek temizleme kimyasalı ile  yapıldığında, peteklerle birlikte kalorifer borularındaki kireçlenmede temizlenmiş olur. Suyun içinde bulunan tortular, dibe çöken çamur kalıntıları da makineyle temizlenir.

Biz uzmanlar tesisat olarak yeni açılan şirketlerin aksine yıllardır petek temizliği, tesisat vb. işleri yapmaktayız. Bizim hakkımızda veya petek temizliği hakkında ayrıntılı bilgi edinebilmek için bizi arayınız. Petek temizliği, radyatör temizliği, kalorifer tesisat temizliğini kimyasal ilaç ve petek temizleme cihazı ile yapmaktayız.

Benzer Gönderiler: