tesisat temizleme 1242 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı Oyu: 1,00 - 1 Oy)
Gönderiyi OylaLoading...

Bayrampaşa petek temizliği yapan tesisatçı, tesisat kombi petek temizliği ve petek ızgara arası toz temizliğini de yapar. Bayrampaşa Petek Temizliği yıllardan beri sahada bu uygulamayı yaparak petek temizliğinin tanımını somut olarak gerçekleştirmektedir. Petek temizliği, periyodik olarak cihaz ve kimyasal kullanılarak kalorifer tesisatının da temizlenmesi ile kombinin daha sağlıklı tasarruflu çalışmasına imkan sunan bir uygulamadır.

Bayrampaşa Petek Temizliği ile Neden Petek Temizliği Yapılır?

Petek temizliği periyodik olarak yapıldığı takdirde, kalorifer tesisatında ve peteklerde çamurlaşma ortadan kalkacaktırKışın kombi sayesinde ısınanların peteklerle sorun yaşaması oldukça sık rastlanan bir durumdur. Bu sorun tesisattaki tıkanıklıklardan ve kireçlenmeden oluşur. Petekler kombi tarafından ısıtılan suyu ortamda dolaştırarak, yaşam alanlarının sıcak olmasını sağlamaktadır. Eğer bu dolaşım sağlanamazsa, ısınmada gerçekleşmez. Bu sorunu yaşıyorsanız, petek temizliği konusunda gereken özeni göstermediğinizi söyleyebiliriz.

En az 2 yılda bir bu işlemin petek temizliği servisine  yaptırılması kalorifer tesisatın ömrünü uzatacaktır. Yakıt tüketimini azaltacak, ısınmanızı sağlayacaktır.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır ?

Bayrampaşa petek temizliği servisi olarak petekleri sökmeden kimyasal ilaçla ve cihazla pratik uygulamalar sayesinde kısa sürede petek temizliğini yapıyoruz.

  • Cihaz ile petekler ve tesisat temizlendiği için petekler sökülmez etraf kirlenmez.
  • Cihaz sayesinde bütün tesisat ve peteklerin kanalları tam olarak temizlenir.
  • İlaç ile de sistem oluşan kirlilik tamamen ortadan kalkar.
  • Hiç bir kirlilik olmadan evde bir hazırlık yapılamadan işlem yapılır.
  • Petek temizliği yapılırken cihaz sesi rahatsız edici düzeyde değildir.

Bayrampaşa Petek Temizliği - Tıkanmış Petek Nasıl Temizlenir?

Petek temizliği yaptırırken kullanılan kimyasal ilaç  ve bu kimyasal ilacın dozajına dikkat edilmelidir. Petek temizliği yaptırırken kullandığınız kimyasal ilaç iyi değilse peteklere ve tesisata zarar verir. Kimyasal İlaç iyi olursa bu durumda  da kimyasal ilacın  dozajının/miktarının iyi ayarlanmalı bu hususa dikkat edilmesi  gerekmektedir. Yanlış oranlarda  kullanıldığı takdirde ise tesisat zarar görüp delinebilir. Bu durum özellikle eski tip demir tesisatlarda yaşanmakta olup tesisatın plastik tesisat veya demir tesisat olup olmadığına dikkat edilmelidir. Bayrampaşa petek temizliği servisi olarak bu hususlar üzerinde çokça durmaktayız.

Bu yüzden petek temizliği uzman kişilerce yapılmalıdır aksi takdirde daha öncede bahsettiğimiz gibi kalorifer tesisat da büyük zaralar oluşur. Belki de tesisat bir daha kullanılamayacak hale gelir. İşte bu yüzden petek temizliği yaptırırken petek temizliği yapan firmanın ne kadar fiyata petek temizliği yaptığı sizin için ikinci planda kalmalıdır. İlk olarak petek temizliği yapabilmek için gerekli petek temizliği makinesi, petek temizliği kimyasalına sahip mi, sahipse kalite seviyesi olarak en üst düzey kalitede mi diye dikkat etmeniz gerekmektedir. Unutmayın ki sağlıklı ve verimli bir temizlik için bu şartları sağlayan bir firmaya petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir.

Benzer Gönderiler: