tesisat temizleme 249 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Demirdöküm Kombi Petekleri Isıtmıyor – Petekler ısıtmadığında,  kombi yetersizdir,tesisatta arıza vardır ya da petekler tıkanmıştır

Kış geldiğinde ısınma herkes için önemli bir durum haline gelir. Kış soğuğunda ısınma sorunları da yaşanabilir. Demirdöküm kombi petekleri ısıtmıyor da diyebilirsiniz. Fakat bu ısınma sorununun Demirdöküm kombiden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmeniz, buna karar vermeniz zordur. Bunun için bir servis çağırmalı ve tesisatınızı kontrol ettirmelisiniz. Demirdöküm kombi sağlıklı çalışıyor olabilir. Fakat peteklerde kirlenme olduğu için, petekleriniz ısınmıyor olabilir. Bunun tespit edilmesi bir uzmanlık alanıdır. Ama sizde yakın zamanda petek temizliği yaptırmamış iseniz sorunun kaynağının Demirdöküm kombi olmadığını düşünebilirsiniz. Bu durumda yapılması gereken peteklerin temizlenmesidir.

Demirdöküm kombi petekleri ısıtmıyor ise hemen servisinizle iletişime geçmeli ve ustaları çağırmalısınız. Başta demirdöküm kombi olmaz üzere kalorifer tesisatınız peteklerle birlikte kontrolden geçirilmelidir. Eğer peteklerinizin ısınmaması kirlenmeden kaynaklanıyorsa, ustalar petek temizliği yaparak sorununuzu kısa sürede giderebilir. Zamanında petek temizliği yapılması bu tür sorunların önüne geçecektir. Petekleri etkisi altına alan kireçlenme ve atık maddeler ısınmaya da engel olur.

İşin özeti; Kombiyi çalıştırdığınızda sistem istenilen düzeyde suyu ısıtıp pompa aracılığı ile peteklere iletmesinde bir sorun var ise kombi sorunlu denebilir. Ancak kombi üzerinde düşen görevi yerine getirerek suyu ısıtıp peteklere iletiyor. Bu durumda peteklerin kanalları tıkanmış sıcak su dolaşımda bulunmuyordur. Yapılması gereken kalorifer tesisat temizliği ve petek temizliğidir. Bu durumda Demirdöküm kombi petekleri ısıtmıyor algısı yanılgıdan öteye geçmez.

Yorum Yap