tesisat temizleme 430 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Demirdöküm kombi petekleri ısıtmıyor ise ya kombi de sıkıntı var ya da petek kanallarının tıkanmasına bağlı sıcak su dolaşımda bulunamıyor. Peteklerde biriken katılaşmış çamurlu sudan dolayı petekler ısıtmaz bu durum kombiye bağlanamaz. Demirdöküm kombi petekleri ısıtmıyor ise nedenini iyi araştırmak gereklidir. Demirdöküm kombi suyu ısıtıyor ama kalorifer petekler ısınmıyor veya kombi petekleri ısıtmıyor gibi sorunlarda işin içinden çıkmazsanız uzmanına danışmak en akıllı adım olacaktır.

Demirdöküm Kombi Petekleri Isıtmıyor Ne Yapmalıyım?

Petekler ısıtmadığında, ya  kombi yetersizdir ya da tesisatta arıza vardır ya da petekler tıkanmıştır. Kış geldiğinde ısınma herkes için önemli bir durum haline gelir. Kış soğuğunda ısınma sorunları da yaşanabilir. Demirdöküm kombi petekleri ısıtmıyor da diyebilirsiniz. Fakat bu ısınma sorununun Demirdöküm kombiden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmeniz, buna karar vermeniz zordur. Bunun için bir servis çağırmalı ve tesisatınızı kontrol ettirmelisiniz.

Demirdöküm Kombi Petekleri Isıtmıyor | Uzmanlar Tesisat

Demirdöküm Kombi Petekleri Isıtmıyor | Uzmanlar Tesisat

Demirdöküm kombi sağlıklı çalışıyor olabilir. Fakat peteklerde kirlenme olduğu için, petekleriniz ısınmıyor olabilir. Bunun tespit edilmesi bir uzmanlık alanıdır. Ama sizde yakın zamanda petek temizliği yaptırmamış iseniz sorunun kaynağının Demirdöküm kombi olmadığını düşünebilirsiniz. Bu durumda yapılması gereken peteklerin temizlenmesidir.

Kombi petekleri ısıtmıyor ise hemen servisinizle iletişime geçmeli ve ustaları çağırmalısınız. Başta demirdöküm kombi olmak üzere kalorifer tesisatınız peteklerle birlikte kontrolden geçirilmelidir. Eğer peteklerinizin ısınmaması kirlenmeden kaynaklanıyorsa, ustalar petek temizliği yaparak sorununuzu kısa sürede giderebilir. Zamanında petek temizliği yapılması bu tür sorunların önüne geçecektir. Petekleri etkisi altına alan kireçlenme ve atık maddeler ısınmaya da engel olur.

İşin özeti; Kombiyi çalıştırdığınızda sistem istenilen düzeyde suyu ısıtıp pompa aracılığı ile peteklere iletmesinde bir sorun var ise kombi sorunlu denebilir. Ancak kombi üzerinde düşen görevi yerine getirerek suyu ısıtıp peteklere iletiyor. Bu durumda peteklerin kanalları tıkanmış sıcak su dolaşımda bulunmuyordur. Yapılması gereken kalorifer tesisat temizliği ve petek temizliğidir. Bu durumda kombi petekleri ısıtmıyor algısı yanılgıdan öteye geçmez.

Peteklerde hava oluşması peteklerin ısıtmasında engel midir?

Kalorifer peteklerinde hava oluşması kombi ne kadar iyi olursa olsun peteklerin homojen ısıtmasında engeldir. Yani peteğin üstü soğuk olur altı sıcak olur ki, petekten beklenen ısınma performansı düşük kalır. Her ısınma sorununda kombi de sıkıntı mı var diye düşünmek elbette doğru değildir. Peteklere gelen sıcak su petek kanallarının tamamında dolaşmaz ise petek tam ısıtma sağlayamaz. Peteklerde hava olması da sıcak suyun petek üstlerinde dolaşmasına engeldir. Bu açıdan evde bu durumu kontrol edip petek havalarını alabilirsiniz.

Benzer Gönderiler: