Tesisat petek temizliği 302 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Petekler neden ısınmaz için vereceğimiz cevap tek bir nedene bağlı olmayacaktır. Kalorifer petek içlerindeki katılaşmış çamur suyun dolaşımını engeller ve petekler ısıtmaz. Peteğin alt kısmı ısınmıyor ise peteklerin ısınmama nedeni, peteklerde hava olması peteklerin kısmi ısınmasına neden olur. Kombiye uzak petekler ısınmıyor ise kombiye yakın petekleri alt vanalardan kısın ki en son petek biraz daha fazla ısınabilsin.

Kalorifer Petekler Neden ısınmaz?

Kalorifer tesisatı ve peteklerde ısınma sorunu tesisatın ve peteklerin tıkanması ile ortaya çıkar. Kalorifer tesisatında peteklerin yeri oldukça önemli olup ısınmada peteklerin rolü büyüktür. Bu nedenle petekler neden ısınmaz hep merek konusu olmuştur. Eğer petekler kirlendiyse, hem peteklerin ısınmasını hem de evinizin ısınmasını beklemeyin.

Petekler Neden ısınmaz? Uzmanlar Tesisat

Petekler Neden ısınmaz? Uzmanlar Tesisat

Kalorifer peteği neden ısınmaz, petekler zamanla kirlendiği için petek kanalları içinde  kireç tabakaları ve çamurlaşma oluştuğu için ısınmamaya başlar. Bu nedenle belirli aralıklarla petek temizliği yapılmalıdır. Bu konuda yetkili bir servisten destek almanızı tavsiye ederiz. Peteklerin içinde oluşan kireç tabakalarının temizlenmesi, içinde biriken atıkların temizlenmesi için özel bir hizmet verilir. Kışın yaktığınız yakıtın karşılığını alamıyorsanız, petekleriniz ısınmıyorsa, peteklerin bazı yerleri ılık kalıyorsa, peteklerin kirlendiği düşünülmelidir.

Tesisatta arıza yok ise daha önce ısınırken şu an ısınmada güçlük çekiyorsanız bunun için tek çözüm yolu petek temizliği yaptırmaktır. Bu işlemi çok zahmetli çok maliyetli bir işlem sanmayın. Bahse konu petek temizliği yetkili kişilerce yaptırılmalı ve en uygun yöntem kullanılmalıdır. Kalorifer peteği neden ısınmaz, diye düşünüyorsanız ve yazılan yazılardan pek bilgi edinemediyseniz bu konuda ustalarımız size aydınlatıcı bilgiler verecektir. Aslında bu uygulamayı yaptırmış olsanız petek temizliğinin ne kadar önemli olduğu anlayacaksınız. Zaten petek temizliği yapıldıktan sonra evinizin daha farklı bir şekilde ısınmaya başladığını da göreceksiniz. Bundan sonra ihmal etmeden petekleri temizletmeyi sizde isteyeceksiniz.

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizleme cihazı ve kimyasalla kalorifer petek temizlik işlemi yapılır. Kalorifer petek temizleme makinesi  banyoda bulunan havlupan petek sökülerek buradan tüm tesisata bağlanır. Petek temizleme makinesinin içine kimyasal konarak tüm tesisat ve petekler temizlenir. İşlem bitince de kombi filtresi temizlenir. Sistemin havası da alınarak sistem çalıştırılıp test edilir ve petek temizleme işi sonlandırılır.

Benzer Gönderiler: