Tesisat petek temizliği 253 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

İlaçlı cihazlı petek temizleme işinde ucuz fiyata bağlı olarak makinesiz ilaçsız petek temizleme işi yapan kişilerden hizmet almayınız. Tesisatçı firma ilaçlı makineli petek temizleme yaptığından ısıtma garantili iş yapar. ilaçlı cihazlı petek temizleme yapılırken petekler sökülmeden tek noktadan bütün petekler temizlenir. Petek temizleme kimyasalı ile radyatör petek bakımı yaptıran kişilerden  yorumlarını alabilirsiniz. Petek temizleme makinesi olmadan, petek temizleme kimyasalı olmadan yapılacak tesisat temizleme işi evde  sizin de yapabileceği işlemden farklı değildir.

İlaçlı cihazlı petek temizleme | Uzmanlar Tesisat

İlaçlı cihazlı petek temizleme | Uzmanlar Tesisat

İlaçlı cihazlı petek temizleme yapan tesisatçı

Kalorifer tesisatında ve peteklerde oluşan tıkanıklık, ilaçlı cihazlı petekler sökülmeden temizlenir. Kış geldiğinde gerekliliği daha bir hissedilen petek yıkama, petek temizleme uygulaması ilaçlı cihazlı petek temizleme yapıldığı takdirde etkili olur. Bu açıdan petekleri temizletmeye karar verdiyseniz belli başlı noktalara dikkat etmeniz gereklidir. Öncelikle bu uygulamayı yapacak usta bir firma çalışanı mı yoksa bireysel olarak mı yapıyor. Bu uygulama esnasında petekleri söküyor mu, petek temizliğini yaparken ilaç kullanıyor mu, cihaz kullanıyor mu ? Bahse konu petek temizleme uygulamasında bu noktalara dikkat edildiği takdirde sağlıklı bir hizmet alma şansınız  her daim daha yüksek olacaktır.

İlaçlı cihazlı petek temizleme için kışı beklemeden hazırlığınızı yapmanız daha faydalı sonuçlar doğuracaktır. Eğer kış gelmeden kalorifer tesisat bakımını yaptırmadıysanız havalar birden soğuduğunda ısınmak için mecburen kombiyi açacaksınız. Kombiyi açtığınızda kalorifer tesisatında ve peteklerde olan çamurlu su kombi içinden geçecektir. Bu da kombi arızalarına neden olacak hiç hesapta olmayan maliyetler çıkaracaktır. Bu nedene dayalı kış bastırmadan kalorifer petek bakımını ihmal etmeyin.

Günümüzde şartlar bu kadar iyileşmiş iken cihazlar ve çalışanlar belli bir standartta hizmet veriyor iken uygun maliyetle yapılan bu hizmeti kaçırmayın. Merkezi sistem ile ısınan dairelerde bireysel olarak bu hizmeti almak için dairelere ait kesme vanaları olmalıdır. Gerçi yeni sistemde daire girişlerine kollektörler konulmakta bu sayede kolay bir şekilde temizlik yapılmaktadır.

İlaçlı petek temizliği zararlı mı?

Kalorifer petekleri temizleme işi için özel üretilen bu kimyasallar test edilip kullanılmadan piyasaya sürülmesi olanaksızdır. Buna rağmen petek temizleme kimyasalı satın alan firma test edilmiş bilinen ve tesisata peteklere zararı olmayacağının garantisini aldığı markaları tercih etmelidir. Bu senaryoda elbette kalorifer petek temizleme kimyasalının petek temizliğinde kullanılması zararlı değildir. Ancak siz rast gele kimyasal alıp bu işi yaparsanız o zaman sonucu belli olmayan bir iş yapmış olursunuz. Piyasada günü birlik bu işi yapıp ucuz fiyatla iş alan kişilerin yaptığı bu işlerde arıza çıkma olasılığı yüksektir. Bu açıdan ucuz fiyata kanıp rastgele firma olmayan kişilerden bu hizmeti almayın.

Benzer Gönderiler: