Tesisat petek temizliği 264 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Radyatör petek bakımı kombi kalorifer peteklerini temizleme işi makineli ilaçlı yapılmalıdır. Evde radyatör petek temizliği petek bakımı işi elbette kısıtlı kalmaktadır. Tesisat firmalarını profesyonelce yaptığı kombi bakımı ve kalorifer petek temizliği elbette evde petek temizleme işini kendi çabasıyla yapan kişi ile aynı işlem değildir. Petek temizliği neden yapılır, petek temizliğini kim yapar gibi soruları da aşağıda paylaşmış olacağız.

Radyatör petek bakımı | Uzmanlar Tesisat

Radyatör petek bakımı | Uzmanlar Tesisat

Radyatör Petek Bakımı Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer tesisat bakımı yapılırken radyatörler sökülüyor mu merak ediyorum. Tesisatçı firmaların bir çoğu kendini teknolojik gelişmelere entegre etmiş ve yeni gelişmelere duyarsız kalmamıştır. Radyatör petek bakımı bu minvalde eski usullere göre değil yeni pratik uygulamalar ile yapılmaktadır. Bize bu şekilde radyatörleri sökmeden tesisat bakımı radyatör bakımı yapma fırsatını cihazlar sağlamaktadır.

Düşünün bir evde radyatör bakımı yapılacak sizde bunun için ev ortamını dağıtmış bakımın temizliğin bitmesini bekliyorsunuz. Tesisat bakımı petek temizliği yapılırken, sökülen radyatörlerden akan sular mı dersiniz. Diğer taraftan söküm aşamasında arızalanan bağlantı noktaları mı dersiniz hepsi ayrı bir derttir. Temizleme için yapılacak hazırlık yapmak zaten sizi yoracak bir de bu uygulama yapılırken ortaya çıkacak aksilikler sizi daha çok yoracaktır.

Radyatör petek bakımı eğer cihaz olmasa kimyasal ilaç olmasa yukarıda bahsettiğimiz bütün olumsuzluklar maalesef yaşanacaktı. Ancak gelişen teknolojik imkanlar sayesinde yapılan radyatör petek temizliğinde radyatörler sökülmez etraf kirlenmez ev sahibi günlük yaşamına devam eder. Kalorifer peek radyatör tesisatında biriken çamur tortu tabakası ilaçla çözülerek sistem dışına atılır. Bahse konu radyatör temizliği cihaz ve ilaçla yapıldığı takdirde sorunsuz sağlıklı bir temizlik olacaktır.

Önceden yapılan temizlik ile yeni yöntemlerle yapılan temizlik arasında ne denli farklar olduğunu net görebiliriz. Eski tarz temizlik meşakkatli ve sorunlu yeni yöntem ise pratik çözüme odaklı sağlıklı ısınma sağlayan yöntemdir.

Petek temizliği neden yapılır ve petek temizliğini kim yapar?

Kalorifer petek bakımını tesisatçı ustaları yapar. Petek temizleme işi petek temizleme ilacı ve petek temizleme makinesi ile yapılır. Bu işlem yapılırken banyodaki havlupan sökülerek makine buradan bağlanır ve bütün temizleme işi buradan yapılır. Petekleri sökmeye gerek kalmadan tek noktadan bu uyglama yapıldığında ev düzenini bozmaya da gerek yoktur. Bütün uygulama sadece buradan olacak sadece odalara petek vanalarını açıp kapamak için girilecektir. Petek temizleme işi bittikten sonra kombi filtre temizliği yapılır ve petek havaları alınıp reglaj ayarları yapılır. Petek temizleme işi bu şekilde pratik ısınma garantili yapılır

Benzer Gönderiler: