tesisat kaçağı 1127 kez görüntülendi
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Gönderiyi OylaLoading...

Termal kamera ile su kaçağı termal ile su kaçağı bulma , sıcak su tesisatı su kaçağı termal kamera ile tespiti çok daha kolaydır. Kamera ile su kaçağı tespiti ile ısıya duyarlı termal kamera ile su kaçağı tespiti aynı şey değildir. Kamera ile su kaçağında pimaş içi görüntüleme yapılarak su tesisatı kaçağı bulunur. Termal kamera ile genelde kalorifer petek tesisat kaçağı bulunur. Termal kameralı su kaçağı tespit fiyatı ile kamera ile su tesisat kaçağı bulma fiyatı da farklıdır. Su kaçağını uzman tesisatçılar su kaçak bulma cihazı ve kamera ile kırmadan bulup tamir eder.

Termal kamera ile su kaçağı tespiti ve tamiri

Tesisatlarımız da oluşan kaçaklar oldukça can sıkıcıdır. Bu kaçakları bulmak eskiden oldukça zahmetliydi. Evimiz inşaat alanına dönerdi çoğu zaman. Çoğu zaman kaçağı bulana kadar kırmak zorunda kalınırdı, bazende pes edilerek kaçak bulunamadığı halde bir tadilat gerektiren bir durum ortaya çıkardı. Kısaca dert bir iken iki olurdu. Artık kaçak bulmak eskideki gibi zahmet bir iş olmaktan çıktı. Kırmadan dökmeden kaçağın yeri noktasal olarak tespit edilmektedir. Bunun için tercih edilen iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi akustik dinleme cihazı ile diğeri ise kamera kullanarak su kaçak tespiti yapılan uygulamadır.

Termal kamera ile su kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Termal kamera ile su kaçağı | Uzmanlar Tesisat

Bu yazımızda termal kamera ile su kaçak bulma dan bahsedeceğiz. Termal kamera ile kaçak bulma kalorifer tesisatı, merkezi ısıtma ve yerden ısıtma sisteminde oluşabilecek kaçakları bulmak için tercih edilen bir yöntemdir. Çünkü termal kamera ısıya duyarlı olduğundan tesisattaki borunun içinden geçen suyun sıcak olması işi kolaylaştıracak daha isabetli bir tespit yapılacaktır.  Aslında akustik dinleme cihazı ile kaçak bulmak yerine sadece termal kamera kullanan tesisatçı her kaçağı tam bulması olası değildir. Akustik dinleme cihazı ile bütün kaçaklara bakılabilir fakat termal kamera ile bütün kaçaklara bakılması mümkün değildir. Su kaçağı bulma anlamında her iki cihazın etkili olduğu tesisat farklıdır desek yanlış olmaz.

Termal kamera ile tesisat borularına bakıldığında sıcaktan dolayı kırmızı turuncu arasında bir renk görülür. Sıcak tesisat borusu düz farklı renkte görülür. Alınan görüntüye istinaden tesisat borusu takip edilir. Kaçak olduğu bölgede su yayılacağından daha kalın ve topak şeklinde farklı renkle görülür. Böylelikle kaçak noktasal olarak termal kamera ile bulunmuş olur. Kaçağın yeri tam olarak tespit edildikten sonra o bölgede küçük bir alan kırılarak tamirat yapılır.

Sunulan hizmet içerik olarak teknolojik cihazla ve uzman tesisatçılar ile uygulanabilirliği olan bir hizmettir. Cihaz olmadan usta, usta omadan cihaz tek başına etkinliği olmaz. Tesisat ustası ve su kaçak bulma cihazları birbirini tamamlayan iki unsurdur.

Benzer Gönderiler: